Aktuality

TZ: A. Babišovi o skutečné řešení migrační krize nejde

Sobota, 28 Listopad 2015 11:56

Nemcova_rozhovor_ikonka

Miroslava Němcová: Andreji Babišovi o skutečné řešení migrační krize nejde, chce se jen zviditelnit
27. listopadu 2015
(www.ods.cz) Andrej Babiš dnes prohlásil, že by se Česká republika měla přidat k žalobě na prohlasování povinných kvót pro přerozdělení migrantů mezi jednotlivé členské země EU.

Toto stanovisko 1. místopředsedy vlády je v rozporu s tím, jak v této věci hlasuje v Poslanecké sněmovně.

1. října 2015 ODS ve sněmovně navrhla desetibodové usnesení k situaci v oblasti bezpečnosti a migrace. V prvním bodě jsme navrhovali právě to, aby se ČR k žalobě připojila. V hlasování ministr financí Andrej Babiš tento návrh nepodpořil a tak i kvůli jeho hlasu návrh schválen nebyl. Propásli jsme tak vhodný čas k podání žaloby. Podobně nepodpořil Andrej Babiš další návrh, který se týkal zásahu proti pašeráckým lodím a požadavku, aby byly využity veškeré možnosti k získání souhlasu OSN k potírání pašeráků.

Pokračování

 

Prohlášení M. Němcové k demonstraci organizované T. Okamurou dne 1.7.2015

Čtvrtek, 02 Červenec 2015 20:47

logo_ods_noveProhlášení Miroslavy Němcové k demonstraci organizované T. Okamurou dne 1.7. 2015

1. Policie selhává

Odmítám použití šibenic na demonstraci. K demokratické diskusi takové rekvizity nepatří. Nechápu postoje policie. Paní, která protestovala v H. Brodě proti prezidentovi M. Zemanovi červenou kartou, byla předvedena na policejní služebnu. V případě šibenic se podobně nepostupovalo. Na jednom záběru jsem viděla protižidovská hesla. Vyšetřuje se to?

2. Vláda selhává

Opakovaně jsem navrhovala, aby vláda podrobně informovala parlament (zvolené zástupce občanů) o uprchlické krizi a jejím řešení. Kvůli odporu vlády jsme museli svolat mimořádnou schůzi, aby se veřejnost jasně dozvěděla, jak hodlá vláda postupovat. Předseda vlády a koaliční poslanci neumožnili schůzi dokončit. Nyní se diví, že se diskuse přenáší do ulic a nabírá nebezpečně vyhrocený charakter.

3. Odpovědnost vlády za nárůst extremismu
Tuto situaci využívá Tomio Okamura, který po rozpadu svého hnutí, hledá politické téma, které by mu umožnilo návrat mezi politické špičky. Vláda mu svým manévrováním (nejasnými stanovisky o počtu osob, které přijmeme, za jakých to bude podmínek a na jak dlouho), nahrává. Oslabuje tak demokratické strany a umožňuje vznik extrémistické politické síly.

Pokračování

 

Fotografie z pietní připomínky popravy M. Horákové na Vyšehradě

Sobota, 27 Červen 2015 21:17

ikona_vysehradMiroslava Němcová se v pátek 26.6. 2015 na Vyšehradě zúčastnila pietního shromáždění k uctění památky dr. Milady Horákové a přednesla zde projev, jehož zvukový záznam si můžete poslechnout prostřednictvím přehrávače uvnitř článku.

Pokračování

 

Rozdílný přístup vlády ke státním úředníkům a živnostníkům je varovný. První preferuje, druhé likviduje

Úterý, 09 Červen 2015 12:05

Nemcova_rozhovor_ikonkaMiroslava Němcová: Rozdílný přístup vlády ke státním úředníkům a živnostníkům je varovný. První preferuje, druhé likviduje
8. června 2015
(www.ods.cz) Vláda schválila bonusy pro státní úředníky, které nemají běžní zaměstnanci, o podnikatelích nemluvě. Jedná se o placené volno na svatbu sourozence nebo vnoučete, na promoci dítěte, sourozence nebo vnoučete, na doprovod dítěte v jeho první školní den nebo na vyřizování osobních záležitostí. Návrh připravilo Ministerstvo vnitra a týká se 70 tisíc státních úředníků.

Postavení státních úředníků se tak stává vysoce privilegované zejména nad soukromou sférou. Vytváří se nebezpečná propast mezi úředníky státu na jedné straně,  na druhé straně jsou podnikatelé a zaměstnanci, jejichž daně tvoří rozhodující příjem státní pokladny, z níž se provoz státu financuje.

Pokračování

 

Němcová pro Echo.cz: "Palermo“ vládne, chce klid na práci

Čtvrtek, 28 Květen 2015 08:46

ikona_MN"Palermo“ vládne, chce klid na práci, 27. května 2015

Vláda uhájila svoji pozici. Hlasování o nedůvěře však mělo svůj hluboký význam a odkrylo koaliční ledví. Na povrch vyšlo několik závažných skutečností.

Ukázalo se, že sociálním demokratům ve skutečnosti konflikt zájmů Andreje Babiše, v civilizované Evropě nemyslitelný, nevadí. Nikomu ze členů vlády v minulosti by média, občanské iniciativy a koaliční partneři netolerovali miliardové obchody vlastních firem se státem.

ČSSD přijímá sjezdové rezoluce, varuje v nich před hrozbou oligarchizace společnosti a před parodií na demokratické vládnutí, ale v praxi tuto hrozbu naplňuje.

KDU-ČSL na svém sjezdu ministra financí také kritizovala, ale v praxi jeho osobní prospěch prostřednictvím vlastních ministrů maximalizuje. Lidovci si pochvalují stabilní vládu. Že je tato stabilita vykoupena sypáním peněz daňových poplatníků do soukromého byznysu ministra financí jim divné nepřipadá. Lze očekávat, že tento „konstruktivní“ přístup Andrej Babiš ocení při projednávání státního rozpočtu. Výměnou za peníze pro Agrofert dostanou více kapitoly spravované nejen sociálními demokraty, ale i lidovci.

Komunisté oporou Babiše
Ukázalo se také, že Sobotkova a Babišova vláda se může opřít o komunisty. Nepřekvapuje, že kritizovali pravicovou opozici více, než vládu. Není divu. Vláda plní řadu programových bodů KSČM. Toho by si měli všimnout voliči hnutí ANO, kterým Andrej Babiš tvrdí, že stojí v politice napravo.

Pokračování

 

Strana 2 z 186

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter