Aktuality

Němcová: Miloš Zeman ve službách kremelské propagandy

Pondělí, 11 Květen 2015 11:39

tiskove_sdeleni_001Program oficiální návštěvy prezidenta Miloše Zemana schválila vláda. Za složení delegace, průběh návštěvy i za její dopady převzala plnou odpovědnost. Složení delegace (zejména pokud jde o účast Martina Nejedlého napojeného na Lukoil) vzbuzuje pochybnosti o jejím mandátu.

Pokud jde o známý obsah návštěvy:

Miloš Zeman se nijak neohradil proti ruské okupaci Krymu. Nekonzultoval s nikým možnost rušení sankcí a členství Ruska v Evropské unii. Neodmítl Putinovu obhajobu paktu Stalina a Hitlera o napadení Polska. Jednal s oligarchou Jakuninem, který souhlasí s okupací ČSSR v roce 1968. Nezastal se politických vězňů. Nevymezil se proti působení ruské propagandy zaměřené proti Západu. Podle veřejných zdrojů v první řadě obhajoval ekonomické zájmy svých přátel, nikoli zájmy České republiky. Setkání se slovenským premiérem Ficem bylo narychlo zinscenované, pravděpodobně bez konzultace s vládou o obsahu jednání.

Pokračování

 

M. Němcová:Masaryk proti Babišovi, demokracie proti státofirmě

Čtvrtek, 12 Březen 2015 23:10

MN_a_levMasaryk proti Babišovi, demokracie proti státofirmě
Autor: Miroslava Němcová, Datum: 12.3.2015, www.svobodneforum.cz

Miroslava Němcová, bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny a současná předsedkyně Mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny, píše pro Svobodné fórum o ideálech a programu prezidenta T.G. Masaryka a o současných nebezpečných tendencích české politiky.

Myšlence TGM o bezpečném ukotvení naší země na Západě se osudově vzdalujeme. Je to důsledek jak dlouhodobé politiky ČSSD, tak i ideového nezakotvení hnutí ANO.

Prezident T. G. Masaryk napsal: „Je přirozené, že uznání Anglie a Spojených států, těchto největších spojeneckých mocností, velmi nás posilnilo… Jsme jemu (prezidentu Wilsonovi) a všem spojencům zavázáni a mohou s námi vždy počítat… Naše Republika zůstane vždy spojencům věrnou.“

Zakladatelé československého státu v čele s TGM věřili v transatlantické spojenectví. V roce 1999 dostalo toto spojenectví novou podobu, naše země byla přijata do NATO. Zavázali jsme se k tomu samému, co zdůrazňuje prezident Masaryk: k věrnosti spojencům. Nyní – více než kdy jindy – procházíme testem pevnosti a spolehlivosti. Měli bychom se rozvzpomenout na to, že to byl zásadový postoj zejména prezidenta Reagana a premiérky Thatcherové, který přispěl k pádu totalitních režimů ve východní Evropě.

Pokračování

 

Fotografie - památný den sokolstva

Pondělí, 13 Říjen 2014 20:22

pamatny_den_sokolstvaMiroslava Němcová se u příležitosti památného dne sokolstva zúčastnila ve středu 8. října pietního shromáždění, které uctilo památku obětí z řad členů sokolského spolku v jeho stopadesátileté historii.

MN_projev_sokolove

 

Pokračování

 

Poděkování občanům - komunální volby 2014

Neděle, 12 Říjen 2014 12:30

ikona_MN"Děkuji všem občanům, kteří využili práva volit a věnovali čas výběru těch, kteří v nadcházejících 4 letech povedou naše obce a města.

Děkuji voličům ODS, že dali hlas našim kandidátům, osvědčeným komunálním politikům. Gratuluji našim zvoleným zastupitelům. Mám radost, že jejich dobrá práce byla oceněna." Miroslava Němcová, 12. října 2014

Pokračování

 

M. Němcová hostem pořadu INTERVIEW ČT24

Čtvrtek, 25 Září 2014 16:15

tiskove_sdeleni_001Miroslava Němcová, předsedkyně Mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny ČR, byla ve čtvrtek 25. září 2014 od 18,30 hodin hostem pořadu České televize INTERVIEW ČT24. Videozáznam lze sledovat na stránkách ČT.

Tématem pořadu byla omluva M. Kalouska.  Více čtěte zde:

Němcová přo Českou televizi ve čtvrtek 25.9.201:  Kalousek se za "komunistického fízla" omlouvat nemusí

Pokračování

 

Strana 4 z 186

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter