Aktuality

Studenti diskutovali s Miroslavou Němcovou na téma parlamentní demokracie

Úterý, 18 Březen 2014 10:06

MN_a_levGymnázium mezinárodních a veřejných vztahů v pražských Stodůlkách uspořádalo v pondělí 17. března diskusní setkání s poslankyní Parlamentu ČR a předsedkyní mandátového a imunitního výboru Miroslavou Němcovou.

V úvodní části Miroslava Němcová studenty rámcově obeznámila s principy českého volebního systému. Podrobněji se pak zabývala rozvržením kompetencí mezi horní a dolní komorou Parlamentu ČR a základními kroky legislativního procesu.

V následné debatě studenty zajímal například vstup nových politických subjektů do vrcholné politiky, potažmo vlády a jak mohou lidé bez předchozí zkušenosti s výkonem veřejné funkce či znalosti agendy konkrétního resortu obstát. Zazněl rovněž dotaz na aktuální stranické rozdělení politického spektra, zejména s ohledem na silnou pozici KSČM v souvislosti s totalitní minulostí naší země. Gymnazisté však kladli i otázky osobnějšího charakteru, dotazovali se na motivace Miroslavy Němcové pro vstup do politiky a její prvotní očekávání nebo na skloubení náročné profese s osobním životem.

Pokračování

 

Němcová: Referendum na Ukrajině je výsměchem mezinárodním dohodám

Pondělí, 17 Březen 2014 15:27

poslanecka_snemovna_003Tiskové sdělení Miroslavy Němcové ze dne 16. března 2014: Referendum na Ukrajině je výsměchem mezinárodním dohodám
Konání referenda na Krymu je výsměchem ústavnímu pořádku Ukrajiny i mezinárodním dohodám. Jeho výsledek, jakkoli je načrtnutý již dopředu, by neměl být respektován.
Mám hluboké obavy z toho, abychom se nevraceli k předválečnému chamberlainovskému „věřím, že tím přinášíme mír pro dnešní dobu,“ které skončilo katastrofou světového rozměru.
Pokud Rusko vznese územní nárok na Krym, musejí následovat cílené sankce, které tvrdě dopadnou na oligarchy, kteří ovládají dnešní režim putinovského Ruska.

Pokračování

 

Miroslava Němcová: V demokratickém světě umíme podstoupit rizika svobody. Totalita nám žádnou svobodnou volbu nenabízí.

Čtvrtek, 27 Únor 2014 09:24

mn_happening_proti_totalite_ikonaÚčastníci vzpomínkového shromáždění, které u příležitosti 66. výročí nástupu komunistické totality uspořádala občanská platforma Bez komunistů.cz, uctili 25. února na Staroměstském náměstí v Praze památku tisíců obětí komunistického režimu v Československu. Do happeningu se zapojila řada účastníků řetězové hladovky, kterou po krajských volbách v roce 2012 zahájili jihočeští studenti na protest proti dosazování členů komunistické strany do veřejných funkcích. Mezi nimi promluvila také předsedkyně mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová, která apelovala především na aktivitu a historické vzdělání mladých lidí, kteří již nemají dobu před rokem 1989 v přímé paměti.

Pokračování

 

Projev M. Němcové k aktuální situaci na Ukrajině - přepis z jednání Poslanecké sněmovny ČR

Čtvrtek, 13 Únor 2014 16:34

ikona_MNProjednávání aktuální situace na Ukrajině na schůzi Poslanecké sněmovny, 13.2.2014

Vystoupení Miroslavy Němcové, poslankyně a předsedkyně mandátového a imunitního výboru PSP ČR, k bodu Aktuální situace na Ukrajině a postoj vlády České republiky:

Pane místopředsedo, vážené dámy, vážení pánové,

děkuji všem členům Poslanecké sněmovny, kteří svým hlasováním umožnili dnešní diskusi na téma dění na Ukrajině. Jsem přesvědčena, že nemůžeme zůstat lhostejní k tomu, co se během několika měsíců již na Ukrajině odehrává. Dramatické záběry z pouličních bojů, zprávy o mučení a věznění opozičních politiků a demonstrantů, zprávy o mrtvých a zraněných nebo hrozba rozpadu země svědčí o tom, že Ukrajina, se kterou bychom měli sdílet podobný nebo stejný civilizační prostor, se ocitá v kritické situaci.

Pokračování

 

Avízo: M. Němcová dnes od 22 hodin hostem pořadu Události, komentáře

Čtvrtek, 06 Únor 2014 18:26

udalosti

Miroslava Němcová bude dnes večer - ve čtvrtek 6.2.2014 od 22 hod hostem pořadu Události, komentáře na ČT24. Hlavním tématem diskuse bude návrh ODS na odvolání komunisty Filipa z funkce místopředsedy Sněmovny.

ČT 24 Aktuálně: Spor o srpen 1968

Občanští demokraté navrhují odvolání Vojtěcha Filipa z funkce místopředsedy Sněmovny. A to kvůli jeho reakci na úmrtí komunistického funkcionáře Vasila Biľaka. Filip uvedl, že se dnešní doba na zvací dopis, který se stal formálním zdůvodněním invaze v roce 1968, dívá různými pohledy. Jaký postoj má současná KSČM k srpnové okupaci Československa? Bylo podle nich pozvání vojsk Varšavské smlouvy vlastizradou, nebo krokem ve prospěch vlasti? Hosty budou předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik a předsedkyně mandátového a imunitního výboru sněmovny Miroslava Němcová /ODS/. Komentář připojí ředitel Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR Oldřich Tůma.

Pokračování

 

Strana 5 z 185

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter