Aktuality

Projev M. Němcové k aktuální situaci na Ukrajině - přepis z jednání Poslanecké sněmovny ČR

Čtvrtek, 13 Únor 2014 16:34

ikona_MNProjednávání aktuální situace na Ukrajině na schůzi Poslanecké sněmovny, 13.2.2014

Vystoupení Miroslavy Němcové, poslankyně a předsedkyně mandátového a imunitního výboru PSP ČR, k bodu Aktuální situace na Ukrajině a postoj vlády České republiky:

Pane místopředsedo, vážené dámy, vážení pánové,

děkuji všem členům Poslanecké sněmovny, kteří svým hlasováním umožnili dnešní diskusi na téma dění na Ukrajině. Jsem přesvědčena, že nemůžeme zůstat lhostejní k tomu, co se během několika měsíců již na Ukrajině odehrává. Dramatické záběry z pouličních bojů, zprávy o mučení a věznění opozičních politiků a demonstrantů, zprávy o mrtvých a zraněných nebo hrozba rozpadu země svědčí o tom, že Ukrajina, se kterou bychom měli sdílet podobný nebo stejný civilizační prostor, se ocitá v kritické situaci.

Pokračování

 

Avízo: M. Němcová dnes od 22 hodin hostem pořadu Události, komentáře

Čtvrtek, 06 Únor 2014 18:26

udalosti

Miroslava Němcová bude dnes večer - ve čtvrtek 6.2.2014 od 22 hod hostem pořadu Události, komentáře na ČT24. Hlavním tématem diskuse bude návrh ODS na odvolání komunisty Filipa z funkce místopředsedy Sněmovny.

ČT 24 Aktuálně: Spor o srpen 1968

Občanští demokraté navrhují odvolání Vojtěcha Filipa z funkce místopředsedy Sněmovny. A to kvůli jeho reakci na úmrtí komunistického funkcionáře Vasila Biľaka. Filip uvedl, že se dnešní doba na zvací dopis, který se stal formálním zdůvodněním invaze v roce 1968, dívá různými pohledy. Jaký postoj má současná KSČM k srpnové okupaci Československa? Bylo podle nich pozvání vojsk Varšavské smlouvy vlastizradou, nebo krokem ve prospěch vlasti? Hosty budou předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik a předsedkyně mandátového a imunitního výboru sněmovny Miroslava Němcová /ODS/. Komentář připojí ředitel Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR Oldřich Tůma.

Pokračování

 

M. Němcová navrhuje odvolání komunisty Filipa z funkce místopředsedy Sněmovny

Čtvrtek, 06 Únor 2014 15:42

poslanecka_snemovna_0036. února 2014: Poslanci ODS v čele s předsedkyní MIV M. Němcovou a předsedou poslaneckého klubu Z. Stanjurou navrhují odvolání komunisty Vojtěcha Filipa z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny. Důvodem je podle poslankyně Miroslavy Němcové jeho čtvrteční reakce na úmrtí bývalého komunistického pohlavára Vasila Biľaka a relativizování okupace Československa v roce 1968.

video z dnešního Brífinku klubu ODS v Poslanecké sněmovně na ČT24

„Vasil Biľak se podílel na okupaci naší země. Není možné tvrdit, že dnešní doba se dívá na jeho krok různými pohledy. Budeme proto chtít, aby ČSSD a KDU-ČSL jako demokratické strany vyvodily svůj postoj k tomuto vyjádření a přidaly se k našemu návrhu na odvolání Vojtěcha Filipa z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny. Člověk, který obhajuje okupaci a který se dnes tímto způsobem staví k tzv. zvacímu aktu, tedy totálnímu úpadku a zmaru intelektuálních i hospodářských nadějí naší země, nemůže být místopředsedou v demokratickém parlamentu dnešní České republiky,“ uvedla Miroslava Němcová.

Pokračování

 

Projev: M. Němcová kandiduje na předsedkyni ODS

Sobota, 18 Leden 2014 16:37

ikona_Nemcova_lidr

Nominační projev Miroslavy Němcové na 24. kongresu ODS - 18. ledna 2014, Olomouc

Vážené dámy, vážení pánové, delegáti kongresu ODS, vážení hosté,

rozhodla jsem se vystoupit před Vámi a ucházet se o nejvyšší funkci v ODS. V úvodu musím vysvětlit svou motivaci. Už proto, že ji někteří nechápou – naposled se tak vyjádřil v České televizi úřadující předseda ODS. Své důvody uvedu v chronologickém uspořádání událostí minulého roku.

Červen 2013, pád vlády

V největší krizi, po červnovém pádu vlády, se ukázalo, že jsem jediná, kterou může ODS navrhnout jako premiérku pro případné pokračování vládní koalice bez toho, že bychom riskovali odpor veřejnosti či koaličních partnerů. Rozhodla jsem se během 24 hodin s plným vědomím všech rizik. Veřejnost tuto volbu přijala a koaliční partneři také.

Pokračování

 

Poděkování voličům ODS

Sobota, 26 Říjen 2013 20:21

volim_pravici_MNDěkujeme voličům - 26. října 2013
(www.ods.cz) Miroslava Němcová a Martin Kuba poděkovali v sobotu večer po sečtení většiny hlasů svým voličům. Zároveň oznámili, že občanští demokraté jsou připraveni spolupracovat pouze s etablovanými pravicovými stranami. V tuto chvíli proto strana odchází do opozice a na vládě se podílet nebude.

Děkuji všem, kteří nám dali hlas. Děkuji i všem našim podporovatelům a kandidátům. Výsledek je pro ODS porážkou. Nepřestaneme ale usilovat o to, aby Česká republika byla zemí demokratických poměrů a zemí parlamentní demokracie. ODS půjde do opozice a nebudeme se podílet na vládním angažmá. Čas, který získáváme, využijeme pro to, abychom krok za krokem získávali důvěru zpět a mohli v plné síle vstoupit do voleb v příštím roce,“ uvedla Němcová.

 

Strana 6 z 186

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter