Aktuality

Němcová: Referendum na Ukrajině je výsměchem mezinárodním dohodám

Pondělí, 17 Březen 2014 15:27

poslanecka_snemovna_003Tiskové sdělení Miroslavy Němcové ze dne 16. března 2014: Referendum na Ukrajině je výsměchem mezinárodním dohodám
Konání referenda na Krymu je výsměchem ústavnímu pořádku Ukrajiny i mezinárodním dohodám. Jeho výsledek, jakkoli je načrtnutý již dopředu, by neměl být respektován.
Mám hluboké obavy z toho, abychom se nevraceli k předválečnému chamberlainovskému „věřím, že tím přinášíme mír pro dnešní dobu,“ které skončilo katastrofou světového rozměru.
Pokud Rusko vznese územní nárok na Krym, musejí následovat cílené sankce, které tvrdě dopadnou na oligarchy, kteří ovládají dnešní režim putinovského Ruska.

Pokračování

 

Miroslava Němcová: V demokratickém světě umíme podstoupit rizika svobody. Totalita nám žádnou svobodnou volbu nenabízí.

Čtvrtek, 27 Únor 2014 09:24

mn_happening_proti_totalite_ikonaÚčastníci vzpomínkového shromáždění, které u příležitosti 66. výročí nástupu komunistické totality uspořádala občanská platforma Bez komunistů.cz, uctili 25. února na Staroměstském náměstí v Praze památku tisíců obětí komunistického režimu v Československu. Do happeningu se zapojila řada účastníků řetězové hladovky, kterou po krajských volbách v roce 2012 zahájili jihočeští studenti na protest proti dosazování členů komunistické strany do veřejných funkcích. Mezi nimi promluvila také předsedkyně mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová, která apelovala především na aktivitu a historické vzdělání mladých lidí, kteří již nemají dobu před rokem 1989 v přímé paměti.

Pokračování

 

Projev M. Němcové k aktuální situaci na Ukrajině - přepis z jednání Poslanecké sněmovny ČR

Čtvrtek, 13 Únor 2014 16:34

ikona_MNProjednávání aktuální situace na Ukrajině na schůzi Poslanecké sněmovny, 13.2.2014

Vystoupení Miroslavy Němcové, poslankyně a předsedkyně mandátového a imunitního výboru PSP ČR, k bodu Aktuální situace na Ukrajině a postoj vlády České republiky:

Pane místopředsedo, vážené dámy, vážení pánové,

děkuji všem členům Poslanecké sněmovny, kteří svým hlasováním umožnili dnešní diskusi na téma dění na Ukrajině. Jsem přesvědčena, že nemůžeme zůstat lhostejní k tomu, co se během několika měsíců již na Ukrajině odehrává. Dramatické záběry z pouličních bojů, zprávy o mučení a věznění opozičních politiků a demonstrantů, zprávy o mrtvých a zraněných nebo hrozba rozpadu země svědčí o tom, že Ukrajina, se kterou bychom měli sdílet podobný nebo stejný civilizační prostor, se ocitá v kritické situaci.

Pokračování

 

Avízo: M. Němcová dnes od 22 hodin hostem pořadu Události, komentáře

Čtvrtek, 06 Únor 2014 18:26

udalosti

Miroslava Němcová bude dnes večer - ve čtvrtek 6.2.2014 od 22 hod hostem pořadu Události, komentáře na ČT24. Hlavním tématem diskuse bude návrh ODS na odvolání komunisty Filipa z funkce místopředsedy Sněmovny.

ČT 24 Aktuálně: Spor o srpen 1968

Občanští demokraté navrhují odvolání Vojtěcha Filipa z funkce místopředsedy Sněmovny. A to kvůli jeho reakci na úmrtí komunistického funkcionáře Vasila Biľaka. Filip uvedl, že se dnešní doba na zvací dopis, který se stal formálním zdůvodněním invaze v roce 1968, dívá různými pohledy. Jaký postoj má současná KSČM k srpnové okupaci Československa? Bylo podle nich pozvání vojsk Varšavské smlouvy vlastizradou, nebo krokem ve prospěch vlasti? Hosty budou předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik a předsedkyně mandátového a imunitního výboru sněmovny Miroslava Němcová /ODS/. Komentář připojí ředitel Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR Oldřich Tůma.

Pokračování

 

M. Němcová navrhuje odvolání komunisty Filipa z funkce místopředsedy Sněmovny

Čtvrtek, 06 Únor 2014 15:42

poslanecka_snemovna_0036. února 2014: Poslanci ODS v čele s předsedkyní MIV M. Němcovou a předsedou poslaneckého klubu Z. Stanjurou navrhují odvolání komunisty Vojtěcha Filipa z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny. Důvodem je podle poslankyně Miroslavy Němcové jeho čtvrteční reakce na úmrtí bývalého komunistického pohlavára Vasila Biľaka a relativizování okupace Československa v roce 1968.

video z dnešního Brífinku klubu ODS v Poslanecké sněmovně na ČT24

„Vasil Biľak se podílel na okupaci naší země. Není možné tvrdit, že dnešní doba se dívá na jeho krok různými pohledy. Budeme proto chtít, aby ČSSD a KDU-ČSL jako demokratické strany vyvodily svůj postoj k tomuto vyjádření a přidaly se k našemu návrhu na odvolání Vojtěcha Filipa z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny. Člověk, který obhajuje okupaci a který se dnes tímto způsobem staví k tzv. zvacímu aktu, tedy totálnímu úpadku a zmaru intelektuálních i hospodářských nadějí naší země, nemůže být místopředsedou v demokratickém parlamentu dnešní České republiky,“ uvedla Miroslava Němcová.

Pokračování

 

Strana 6 z 186

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter