Aktuality

Projev: M. Němcová kandiduje na předsedkyni ODS

Sobota, 18 Leden 2014 16:37

ikona_Nemcova_lidr

Nominační projev Miroslavy Němcové na 24. kongresu ODS - 18. ledna 2014, Olomouc

Vážené dámy, vážení pánové, delegáti kongresu ODS, vážení hosté,

rozhodla jsem se vystoupit před Vámi a ucházet se o nejvyšší funkci v ODS. V úvodu musím vysvětlit svou motivaci. Už proto, že ji někteří nechápou – naposled se tak vyjádřil v České televizi úřadující předseda ODS. Své důvody uvedu v chronologickém uspořádání událostí minulého roku.

Červen 2013, pád vlády

V největší krizi, po červnovém pádu vlády, se ukázalo, že jsem jediná, kterou může ODS navrhnout jako premiérku pro případné pokračování vládní koalice bez toho, že bychom riskovali odpor veřejnosti či koaličních partnerů. Rozhodla jsem se během 24 hodin s plným vědomím všech rizik. Veřejnost tuto volbu přijala a koaliční partneři také.

Pokračování

 

Poděkování voličům ODS

Sobota, 26 Říjen 2013 20:21

volim_pravici_MNDěkujeme voličům - 26. října 2013
(www.ods.cz) Miroslava Němcová a Martin Kuba poděkovali v sobotu večer po sečtení většiny hlasů svým voličům. Zároveň oznámili, že občanští demokraté jsou připraveni spolupracovat pouze s etablovanými pravicovými stranami. V tuto chvíli proto strana odchází do opozice a na vládě se podílet nebude.

Děkuji všem, kteří nám dali hlas. Děkuji i všem našim podporovatelům a kandidátům. Výsledek je pro ODS porážkou. Nepřestaneme ale usilovat o to, aby Česká republika byla zemí demokratických poměrů a zemí parlamentní demokracie. ODS půjde do opozice a nebudeme se podílet na vládním angažmá. Čas, který získáváme, využijeme pro to, abychom krok za krokem získávali důvěru zpět a mohli v plné síle vstoupit do voleb v příštím roce,“ uvedla Němcová.

 

ODS: Jsme připraveni bojovat za maximálni svobodu jednotlivců

Pátek, 25 Říjen 2013 10:04

ikona_volime_MN_2Včera odpoledne proběhl na Andělu závěrečný mítink ODS, při kterém se sešli pražští kandidáti, aby naposledy před volbami mluvili s lidmi o tom, že má smysl podpořit ODS. V projevech jsme shrnuli vše, co je podstatné pro správnou a demokratickou volbu. Velice děkujeme voličům, kteří si udělali čas a zastavili se, aby si s námi popovídali. Upřímná sdělení některých z Vás a podpora, jakou jste nám včera vyjádřili, nás všechny utvrdila v tom, že po tom nelehkém období, kterým si naše strana prošla, máme Vaši důvěru.

My Vám za Vaši důvěru upřímně děkujeme a jsme připraveni bojovat za maximální svobodu jednotlivců – a to jak v podnikání, tak v osobním životě. Přijďte k volbám! Děkujeme!

Pokračování

 

Přijďte volit: 25. - 26. října 2013!

Čtvrtek, 24 Říjen 2013 21:17

ikona_volime_MNMiroslava Němcová a Bohuslav Svoboda na závěrečné tiskové konferenci ODS odmítli povolební spolupráci s KSČM, ČSSD , SPOZ a hnutím ANO 2011 Andreje Babiše. Podle Miroslavy Němcové není možné, aby „ODS po volbách spolupracovala s levicovými stranami, ale ani s nesourodým podnikatelským subjektem ANO 2011, jehož majitel Andrej Babiš má nevyřešenou minulost a existuje vážné podezření, že byl před rokem 1989 agentem StB.“

M. Němcová: "ODS je pravicová strana s nejdelší historií a největším počtem členů. Není to žádná „rychlokvaška“ na jedno použití. S krátkou přestávkou vládla celých sedm let a za tu dobu udělala i některé chyby. Poučila se ale z nich a už je nebude opakovat.

Za několik hodin se rozhodne o tom, zda KSČM a ČSSD budou moci podle libosti přepisovat Ústavu. Rozhodne se o tom, jestli se rozjede kolotoč bezuzdného státního rozhazování, které budou platit ještě naše děti. Rozhodne se o tom, jestli přijde masivní zvýšení daní, trestání za úspěch, a o tom, jestli budou z živnostníků paraziti.

Je snadné nadchnout se pro někoho, kdo nemá v politice nic za sebou, nestihl nic zkazit a má jen líbivá silácká hesla. A je daleko těžší volit s chladnou hlavou a zodpovědně." Názory podporovatelů M. Němcové čtěte níže:

Popis foto: "My Volíme Miroslavu Němcovou: herečka Z. Hadrbolcová, zpěvačka P. Janů, lékař L. Pollert, herečka J. Štěpánková, herečka V. Jeníková"

 

Pokračování

 

Fotografie z autogramiády knihy rozhovorů C. Höschla s M. Němcovou "O životě"

Čtvrtek, 24 Říjen 2013 09:26

ikona_MN_A_CH_KNIHA

Na tiskové konferenci v úterý 23.10.2013 v Cafe Louvre v Praze podpořila ODS i řada známých osobností z kulturní a společenské sféry, mezi jinými herečka Iva Janžurová, herec Ondřej Pavelka, dirigent Libor Pešek, grafik Vladimír Suchánek nebo psychiatr Cyril Höschl, který s Miroslavou Němcovou vedl rozhovor „O životě“, který v knižní podobě po tiskové konferenci Miroslava Němcová podepsala hostům její autogramiády.

Fotografie si prohlédněte uvnitř článku.

Podpory a videozdravice známých osobností - "My volíme Miroslavu Němcovou".


ikona_volime_MN_2
Pokračování

 

Strana 7 z 186

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter