Aktuality

Lídryně ODS Němcová přijela podpořit kandidáty na Jižní Moravu

Středa, 09 Říjen 2013 21:30

jihomoravsky_MN_ikonaVe středu 9. října 2013 zavítala Miroslava Němcová se svým volebním teamem na Jižní Moravu. Návštěvu zahájila prohlídkou Domova pro seniory v Boskovicích. Při pracovním jednání s jeho ředitelkou hovořila o rozdílech ve financování mezi poskytovateli sociálních služeb, jejichž zřizovatelem je město nebo kraj. Následovala prohlídka domova a setkání se zaměstnanci na jednotlivých odděleních. Miroslava Němcová ocenila obdivuhodnou profesionalitu personálu i lidský přistup ke klientům domova.

Před obědem se Miroslava Němcová seznámila s vedením společnosti Čokoládovny Fikar, která v Kuřimi vyrábí tradiční duté figurky a další speciální reklamní čokoládové výrobky na zakázku. Místopředsedkyni ODS pobavilo a potěšilo dárkové balení čokoládových bonbonů s vlastní podobiznou, které obdržela u příležitosti její první návštěvy firmy Fikar s.r.o..

Odpoledne se mohli občané Brna setkat s lídryní ODS Němcovou na mítinku u kávy, kam přijela podpořit lídra jihomoravské kandidátky ODS, exministra školství Petra Fialu.  Němcová, která ne billboardech ODS láká voliče heslem "Premiérka protiváhou prezidenta" se při odpovědi na otázky voličů pustila i do exprezidenta Václava Klause. Více čtěte na idnes.cz: "Vědomě poškozuje pravici, řekla Němcová o Klausovi na mítinku u kávy".

Pokračování

 

Projev M. Němcové při zahájení volební kampaně v Praze

Úterý, 01 Říjen 2013 22:14

ikona_Nemcova_lidrVážené dámy a vážení pánové, přátelé,
jako celostátní jednička – lídr ODS, vedu v těchto volbách kandidátní listinu právě v našem hlavním městě.
Jsem si vědoma své odpovědnosti a přijala jsem ji bez výhrad. Vedlo mě k tomu neochvějné přesvědčení, že
v těžkých dobách se z boje neutíká. Tomu, myslím, všichni rozumí. Jako volební jednička budu obhajovat pravicovou
politiku a dobrou pozici ODS v naší zemi.
Své odhodlání stavím na tom, jak naši společnost dnes vidím. Musíme se rozhodnout, kudy dále půjdeme,
co chceme a co ne.
Dnešní společnost v České republice, je zklamána z politiky. Vím, že za mnohé si můžeme sami. Lidé těžko snášejí
naši nesvornost, hašteřivost i neschopnost srozumitelně vysvětlit některé nepopulární změny.
Souvisí to s malou odvahou politiků vystoupit z líbivých vět do tvrdé reality a otevřeně přiznat, že některá rozhodnutí
je nutno udělat a že budou bolet.

Pokračování

 

Čím ODS přesvědčí voliče? Ptejte se on-line na serveru iHned.cz M. Němcové

Pondělí, 23 Září 2013 08:18

ikona_MNČím ODS přesvědčí voliče? Jaký výsledek ve volbách očekává? Ptejte se Miroslavy Němcové na serveru iHNED.cz v pondělí 23. září 2013 od 11 hodin
ODS předpokládá, že volby pro ni nedopadnou úspěšně. Kampaní zaměřenou na sociální sítě se proto snaží zlákat alespoň mladé voliče. Také ve volebním programu jim slibuje řadu výhod. Proč se strana zaměřuje hlavně na tuto skupinu lidí? Volební lídr ODS Miroslava Němcová odpovídá on-line.

ODS představuje svůj volební program postupně, prochází s občany jejich životní příběh. Velký důraz přitom věnuje mladým lidem.

Hlavními tématy strany jsou například studium, první práce, daně nebo rodina.

Například v kapitole "První práce, první byt" strana navrhuje daňové úlevy pro studenty, kteří se ihned po škole rozhodnou podnikat. Odpouštět chce také daň z nemovitosti těm, kteří si do 30. roku života koupí byt či dům.

Zároveň předvolební kampaň vede na sociálních sítích, jejímiž uživateli jsou především mladší lidé.

Proč ODS zvolila tuto strategii? S jakým výsledkem bude strana spokojena? Co si myslí o hnutí ANO, které ji dokonce v některých předvolebních průzkumech poráží?

Pokračování

 

Miroslava Němcová: Představení programové kapitoly Kultura

Úterý, 17 Září 2013 20:51

volim_pravici_MNwww.ods.cz 16/9/2013 M. Němcová: Program pro kulturu jsme dosud takto koncepčně nezachytili. Cítíme, že je zde velký potenciál spolupráce mezi ministerstvem školství a ministerstvem kultury, právě proto jsme do dnešního balíčku celou oblast kultury začlenili.

Spolupráci si představujeme zejména proto, že jsme si jistí tím, jak tu byla představena oblast vzdělávání, tedy něčeho, co na startu člověku určuje: jakou má perspektivu, jaké má šance. Jestli vzdělání dostane kvalitní, bude mít dobrou školu, dobrého pedagoga a získá dobré vzdělání, zlepšuje se jeho pozice v životě. Neumíme ale nijak uměle od vzdělávání oddělit kulturu, protože spolu souvisí. Když mluvíme o kultuře, představujeme si život rodiny, která má nějaké kulturní prostředí, vyznává některé kulturní hodnoty. Stejně tak si představujeme, že škola bude žáky vést ke kulturnímu chování, ke kulturnímu vnímání všech souvislostí. Také pracovní prostředí si vyžaduje své specifické pracovní podmínky, které se též dají nazvat pracovními podmínkami spojenými s kulturou, a mohli bychom takto pokračovat dál.

Pokračování

 

Do oblasti školství chce ODS přivést především stabilitu

Úterý, 17 Září 2013 20:41

ods_002ODS 16. září představila druhou kapitolu Příběhu života, prostřednictvím kterého postupně představuje své předvolební programové priority. Do oblasti školství chce přivést především stabilitu a připravit ve spolupráci s pedagogickými fakultami lepší podmínky pro přípravu a kariérní růst učitelů.

„Ve školství nepotřebujeme další reformy ani další experimenty, ale především stabilitu. ODS proto bude pracovat na dlouhodobé koncepční školské politice, která přinese do školství jednoduchá pravidla a řád. Studentům chceme dát jistotu, jakou podobu bude mít státní maturita. Chceme zajistit svobodu zvolit si správnou cestu a zajistit předškolní vzdělávání ve státních i firemních školkách nebo v dětských skupinách a zároveň umožnit rodičům zůstat doma,“ říká jihomoravský lídr ODS a bývalý ministr školství prof. Petr Fiala.

Pokračování

 

Strana 8 z 186

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter