Aktuality

Zveme Vás na předvolební setkání s lídry ODS v Praze na smíchovský Anděl

Čtvrtek, 24 Říjen 2013 08:00

ikona_MN_SvobodaPřijďte na závěrečné předvolební setkání diskutovat s Miroslavou Němcovou, Bohuslavem Svobodou a dalšími pražskými kandidáty za ODS do Poslanecké sněmovny:

ČTVRTEK 24. října 2013 od 16 hodin- PRAHA ANDĚL

Miroslava Němcová vytyčila tři nejdůležitější důvody, proč jít k volbám a podpořit ODS.  Podle lídra ODS v parlamentních volbách Miroslavy Němcové je to zejména fakt, že ODS bude vždy bojovat za maximální svobodu jednotlivců – a to jak v podnikání, tak v osobním životě.

„ODS vznikla jako strana podporující osobní iniciativu jednotlivců, jako strana solidární s potřebnými, která nechce a nebude bránit svobodnému rozhodování lidí.  Není naší ambicí, aby stát zasahoval do všech sfér lidského života. Naším cílem je naopak stát, který své občany bude obtěžovat co nejméně.

Za jeden z nejdůležitějších důvodů proč volit ODS označila Miroslava Němcová i obranu svobody slova, která je podle ní v tuto chvíli vážně ohrožena monopolizací české mediální scény.

Již dnes se ukazuje, že část médií přichází o dosavadní míru samostatnosti a tvůrčí svobody, obecně řečeno o svobodu slova. Jsme si vědomi vlivu médií na život demokratické společnosti. Jsme si vědomi rizika, které plyne z propojení moci hospodářské, mediální a politické. Takové spojení nutně vede k autoritářskému pojetí politiky - správy státu. ODS celou dobu po roce 1989 usilovala o to, aby se nemohlo opakovat, že jeden člověk nebo jedna politická síla mohou mít rozhodující vliv na to, co se v naší zemi bude dít. Andrej Babiš a jeho hnutí představují riziko pro normální stabilní demokratický politický systém.“

Třetím důvodem, proč volit ODS, je podle Němcové fakt, že ODS vždy bránila svobodu a demokracii proti snahám některých jednotlivců, či politických stran o jejich destrukci.

Pokračování

 

Poděkování M. Němcové osobním podporovatelům v kampani

Neděle, 13 Říjen 2013 09:29

ikona_MN_podporovatelePátek 11. října 2013. M . Němcová: "Jsem velmi vděčná, že mi dnes v Café Galerii Louvre vyjádřili podporu vzácní přátelé a osobnosti v čele s panem Cyrilem Höschelem , profesorem a režisérem Milošem Horanským, panem dirigentem Liborem Peškem, zpěvačkou Petrou Janů či s hereckými osobnostmi, jako je paní Iva Janžurová, Jana Štěpánková, Eva Salzmannová, Zdena Hadrbolcová, Ondřej Pavelka či Michal Pavlata. Těší mě, že mi všichni držíte palce a věříte, stejně jako já, že v těžkých dobách se z boje neutíká a je třeba o to víc držet při sobě a společně se zasazovat o lepší budoucnost. Ostatně, naše páteční setkání označil příhodně pan profesor Horanský po vzoru T. G. Masaryka za „pátečnické“, a já s ním musím souhlasit. Velmi Vám tímto děkuji, mí pátečníci, stálí podporovatelé a přátelé."  Video ke shlédnutí zde.

Pokračování

 

Lídryně ODS Němcová přijela podpořit kandidáty na Jižní Moravu

Středa, 09 Říjen 2013 21:30

jihomoravsky_MN_ikonaVe středu 9. října 2013 zavítala Miroslava Němcová se svým volebním teamem na Jižní Moravu. Návštěvu zahájila prohlídkou Domova pro seniory v Boskovicích. Při pracovním jednání s jeho ředitelkou hovořila o rozdílech ve financování mezi poskytovateli sociálních služeb, jejichž zřizovatelem je město nebo kraj. Následovala prohlídka domova a setkání se zaměstnanci na jednotlivých odděleních. Miroslava Němcová ocenila obdivuhodnou profesionalitu personálu i lidský přistup ke klientům domova.

Před obědem se Miroslava Němcová seznámila s vedením společnosti Čokoládovny Fikar, která v Kuřimi vyrábí tradiční duté figurky a další speciální reklamní čokoládové výrobky na zakázku. Místopředsedkyni ODS pobavilo a potěšilo dárkové balení čokoládových bonbonů s vlastní podobiznou, které obdržela u příležitosti její první návštěvy firmy Fikar s.r.o..

Odpoledne se mohli občané Brna setkat s lídryní ODS Němcovou na mítinku u kávy, kam přijela podpořit lídra jihomoravské kandidátky ODS, exministra školství Petra Fialu.  Němcová, která ne billboardech ODS láká voliče heslem "Premiérka protiváhou prezidenta" se při odpovědi na otázky voličů pustila i do exprezidenta Václava Klause. Více čtěte na idnes.cz: "Vědomě poškozuje pravici, řekla Němcová o Klausovi na mítinku u kávy".

Pokračování

 

Projev M. Němcové při zahájení volební kampaně v Praze

Úterý, 01 Říjen 2013 22:14

ikona_Nemcova_lidrVážené dámy a vážení pánové, přátelé,
jako celostátní jednička – lídr ODS, vedu v těchto volbách kandidátní listinu právě v našem hlavním městě.
Jsem si vědoma své odpovědnosti a přijala jsem ji bez výhrad. Vedlo mě k tomu neochvějné přesvědčení, že
v těžkých dobách se z boje neutíká. Tomu, myslím, všichni rozumí. Jako volební jednička budu obhajovat pravicovou
politiku a dobrou pozici ODS v naší zemi.
Své odhodlání stavím na tom, jak naši společnost dnes vidím. Musíme se rozhodnout, kudy dále půjdeme,
co chceme a co ne.
Dnešní společnost v České republice, je zklamána z politiky. Vím, že za mnohé si můžeme sami. Lidé těžko snášejí
naši nesvornost, hašteřivost i neschopnost srozumitelně vysvětlit některé nepopulární změny.
Souvisí to s malou odvahou politiků vystoupit z líbivých vět do tvrdé reality a otevřeně přiznat, že některá rozhodnutí
je nutno udělat a že budou bolet.

Pokračování

 

Čím ODS přesvědčí voliče? Ptejte se on-line na serveru iHned.cz M. Němcové

Pondělí, 23 Září 2013 08:18

ikona_MNČím ODS přesvědčí voliče? Jaký výsledek ve volbách očekává? Ptejte se Miroslavy Němcové na serveru iHNED.cz v pondělí 23. září 2013 od 11 hodin
ODS předpokládá, že volby pro ni nedopadnou úspěšně. Kampaní zaměřenou na sociální sítě se proto snaží zlákat alespoň mladé voliče. Také ve volebním programu jim slibuje řadu výhod. Proč se strana zaměřuje hlavně na tuto skupinu lidí? Volební lídr ODS Miroslava Němcová odpovídá on-line.

ODS představuje svůj volební program postupně, prochází s občany jejich životní příběh. Velký důraz přitom věnuje mladým lidem.

Hlavními tématy strany jsou například studium, první práce, daně nebo rodina.

Například v kapitole "První práce, první byt" strana navrhuje daňové úlevy pro studenty, kteří se ihned po škole rozhodnou podnikat. Odpouštět chce také daň z nemovitosti těm, kteří si do 30. roku života koupí byt či dům.

Zároveň předvolební kampaň vede na sociálních sítích, jejímiž uživateli jsou především mladší lidé.

Proč ODS zvolila tuto strategii? S jakým výsledkem bude strana spokojena? Co si myslí o hnutí ANO, které ji dokonce v některých předvolebních průzkumech poráží?

Pokračování

 

Strana 8 z 186

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter