Aktuality

Do oblasti školství chce ODS přivést především stabilitu

Úterý, 17 Září 2013 20:41

ods_002ODS 16. září představila druhou kapitolu Příběhu života, prostřednictvím kterého postupně představuje své předvolební programové priority. Do oblasti školství chce přivést především stabilitu a připravit ve spolupráci s pedagogickými fakultami lepší podmínky pro přípravu a kariérní růst učitelů.

„Ve školství nepotřebujeme další reformy ani další experimenty, ale především stabilitu. ODS proto bude pracovat na dlouhodobé koncepční školské politice, která přinese do školství jednoduchá pravidla a řád. Studentům chceme dát jistotu, jakou podobu bude mít státní maturita. Chceme zajistit svobodu zvolit si správnou cestu a zajistit předškolní vzdělávání ve státních i firemních školkách nebo v dětských skupinách a zároveň umožnit rodičům zůstat doma,“ říká jihomoravský lídr ODS a bývalý ministr školství prof. Petr Fiala.

Pokračování

 

Projev předsedkyně M. Němcové před závěrečným hlasováním Poslanecké sněmovny o jejím rozpuštění

Pondělí, 02 Září 2013 20:45

ikona_MNProjev předsedkyně PS PČR M. Němcové k rozpuštění Poslanecké sněmovny -59. schůze, úterý 20. srpna 2013

Vystoupení před hlasováním o návrhu usnesení Poslanecké sněmovny, kterým se navrhuje prezidentu republiky rozpuštění Poslanecké sněmovny podle čl. 35 odst. 2 Ústavy České republiky

Vážený pane místopředsedo, vážené dámy, vážení pánové,

váhala jsem, zda během dnešního odpoledne mám vystoupit jako první nebo zda mám nechat mluvit všechny vás, mé kolegyně a kolegy a vystoupit až na závěr, naší rozpravy. Nakonec jsem se rozhodla dát přednost všem, kteří chtějí dnes vystoupit a  chtějí říct svůj pohled na to, v jakém okamžiku se nacházíme a jaká východiska z nich hledáme či nalézáme.  Nicméně, jak to tak bývá, když si promýšlíte dopředu, co chcete říci v den, kdy jste přesvědčeni, že to je poslední den Sněmovny, poslední den, v němž budeme plnohodnotně vykonávat svůj mandát, zjistíte, že atmosféra v sále se mění. Naše jednání má dynamický průběh a v rozpravě se těžiště argumentů posunuje. Jestli tedy dovolíte, zastavím se u jedné věty, na kterou se pokusím navázat. Zněla zde dvakrát ve dvou příspěvcích. Bylo to něco ve smyslu o tom, že Poslanecká sněmovna je vlastně divadlo a možná bude dobré, když už s tím divadlem tady všichni skončíme.

Pokračování

 

Miroslava Němcová se zapojila do řetězové hladovky

Úterý, 27 Srpen 2013 14:12

MN_protest_hladovka_ikonaMiroslava Němcová se v pondělí 26. srpna 2013 zapojila do řetězové hladovky za oběti srpnové okupace roku 1968. Do řetězové hladovky se zapojila 231. den jejího trvání a symbolicky tak uctí památku Marie Charouskové, jedné z desítek obětí invaze vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968 do Československa.

Pokračování

 

M. Němcová se zapojí do řetězové hladovky za oběti srpnové okupace roku 1968

Neděle, 25 Srpen 2013 19:07

ikona_MNPředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová se v pondělí 26. srpna 2013 zapojí do řetězové hladovky za oběti srpnové okupace roku 1968

Do řetězové hladovky se předsedkyně Poslanecké sněmovny zapojí 231. den jejího trvání a symbolicky tak uctí památku Marie Charouskové, jedné z desítek obětí invaze vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968 do Československa. M. Charousková (1942-1968) byla pracovnicí Výzkumného ústavu zemědělského a studentkou Strojní fakulty ČVUT. Mladá šestadvacetiletá žena, matka dvouletého syna, byla zastřelena  26. srpna 1968 na pražském Klárově.

Pokračování

 

Avíza akcí předsedkyně M. Němcové v týdnu od 19. do 25. srpna 2013

Pondělí, 19 Srpen 2013 18:00

poslanecka_snemovna_003V úterý 20. srpna 2013 se předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová sejde s vedením Poslanecké sněmovny; bude pokračovat 59. schůze Poslanecké sněmovny, která se bude zabývat jejím rozpuštěním.

9:30 Jednání s místopředsedy Poslanecké sněmovny (pracovna předsedkyně Poslanecké sněmovny)

10:00 Politické grémium (místnost č. 120, Poslanecká sněmovna)

11:00 Poslanecký klub (prostory klubu ODS)
14:00  Schůze Poslanecké sněmovny

Pokračování

 

Strana 9 z 186

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter