Aktuality

Miroslava Němcová: Představení programové kapitoly Kultura

Úterý, 17 Září 2013 20:51

volim_pravici_MNwww.ods.cz 16/9/2013 M. Němcová: Program pro kulturu jsme dosud takto koncepčně nezachytili. Cítíme, že je zde velký potenciál spolupráce mezi ministerstvem školství a ministerstvem kultury, právě proto jsme do dnešního balíčku celou oblast kultury začlenili.

Spolupráci si představujeme zejména proto, že jsme si jistí tím, jak tu byla představena oblast vzdělávání, tedy něčeho, co na startu člověku určuje: jakou má perspektivu, jaké má šance. Jestli vzdělání dostane kvalitní, bude mít dobrou školu, dobrého pedagoga a získá dobré vzdělání, zlepšuje se jeho pozice v životě. Neumíme ale nijak uměle od vzdělávání oddělit kulturu, protože spolu souvisí. Když mluvíme o kultuře, představujeme si život rodiny, která má nějaké kulturní prostředí, vyznává některé kulturní hodnoty. Stejně tak si představujeme, že škola bude žáky vést ke kulturnímu chování, ke kulturnímu vnímání všech souvislostí. Také pracovní prostředí si vyžaduje své specifické pracovní podmínky, které se též dají nazvat pracovními podmínkami spojenými s kulturou, a mohli bychom takto pokračovat dál.

Pokračování

 

Do oblasti školství chce ODS přivést především stabilitu

Úterý, 17 Září 2013 20:41

ods_002ODS 16. září představila druhou kapitolu Příběhu života, prostřednictvím kterého postupně představuje své předvolební programové priority. Do oblasti školství chce přivést především stabilitu a připravit ve spolupráci s pedagogickými fakultami lepší podmínky pro přípravu a kariérní růst učitelů.

„Ve školství nepotřebujeme další reformy ani další experimenty, ale především stabilitu. ODS proto bude pracovat na dlouhodobé koncepční školské politice, která přinese do školství jednoduchá pravidla a řád. Studentům chceme dát jistotu, jakou podobu bude mít státní maturita. Chceme zajistit svobodu zvolit si správnou cestu a zajistit předškolní vzdělávání ve státních i firemních školkách nebo v dětských skupinách a zároveň umožnit rodičům zůstat doma,“ říká jihomoravský lídr ODS a bývalý ministr školství prof. Petr Fiala.

Pokračování

 

Projev předsedkyně M. Němcové před závěrečným hlasováním Poslanecké sněmovny o jejím rozpuštění

Pondělí, 02 Září 2013 20:45

ikona_MNProjev předsedkyně PS PČR M. Němcové k rozpuštění Poslanecké sněmovny -59. schůze, úterý 20. srpna 2013

Vystoupení před hlasováním o návrhu usnesení Poslanecké sněmovny, kterým se navrhuje prezidentu republiky rozpuštění Poslanecké sněmovny podle čl. 35 odst. 2 Ústavy České republiky

Vážený pane místopředsedo, vážené dámy, vážení pánové,

váhala jsem, zda během dnešního odpoledne mám vystoupit jako první nebo zda mám nechat mluvit všechny vás, mé kolegyně a kolegy a vystoupit až na závěr, naší rozpravy. Nakonec jsem se rozhodla dát přednost všem, kteří chtějí dnes vystoupit a  chtějí říct svůj pohled na to, v jakém okamžiku se nacházíme a jaká východiska z nich hledáme či nalézáme.  Nicméně, jak to tak bývá, když si promýšlíte dopředu, co chcete říci v den, kdy jste přesvědčeni, že to je poslední den Sněmovny, poslední den, v němž budeme plnohodnotně vykonávat svůj mandát, zjistíte, že atmosféra v sále se mění. Naše jednání má dynamický průběh a v rozpravě se těžiště argumentů posunuje. Jestli tedy dovolíte, zastavím se u jedné věty, na kterou se pokusím navázat. Zněla zde dvakrát ve dvou příspěvcích. Bylo to něco ve smyslu o tom, že Poslanecká sněmovna je vlastně divadlo a možná bude dobré, když už s tím divadlem tady všichni skončíme.

Pokračování

 

Miroslava Němcová se zapojila do řetězové hladovky

Úterý, 27 Srpen 2013 14:12

MN_protest_hladovka_ikonaMiroslava Němcová se v pondělí 26. srpna 2013 zapojila do řetězové hladovky za oběti srpnové okupace roku 1968. Do řetězové hladovky se zapojila 231. den jejího trvání a symbolicky tak uctí památku Marie Charouskové, jedné z desítek obětí invaze vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968 do Československa.

Pokračování

 

M. Němcová se zapojí do řetězové hladovky za oběti srpnové okupace roku 1968

Neděle, 25 Srpen 2013 19:07

ikona_MNPředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová se v pondělí 26. srpna 2013 zapojí do řetězové hladovky za oběti srpnové okupace roku 1968

Do řetězové hladovky se předsedkyně Poslanecké sněmovny zapojí 231. den jejího trvání a symbolicky tak uctí památku Marie Charouskové, jedné z desítek obětí invaze vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968 do Československa. M. Charousková (1942-1968) byla pracovnicí Výzkumného ústavu zemědělského a studentkou Strojní fakulty ČVUT. Mladá šestadvacetiletá žena, matka dvouletého syna, byla zastřelena  26. srpna 1968 na pražském Klárově.

Pokračování

 

Strana 9 z 186

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter