Nedělní partie-vyjádření k volbě prezidenta

nedelni_partie

V neděli 2. září 2007 byla místopředsedkyně Němcová hostem na telefonu v pořadu TV Prima Nedělní partie. Přečtěte si, co si myslí o funkci prezidenta naší země a proč podporuje Václava Klause.

Část přepisu Nedělní partie s moderátorem Šimůnkem a předsedou ČSSD J. Paroubkem naleznete zde.

Pokračování

 

Větrná růžice kolem se toč

blog.aktualne

Další blog Miroslavy Němcové pro internetový zpravodajský server Aktuálně.cz, který se tentokrát týká větrných elektráren, si můžete přečíst také zde:

Větrné elektrárny. Nebo také vznešeněji: alternativní zdroje výroby elektřiny. Víme o čem je řeč. Obrovské větrníky známe z Rakouska, Německa i jiných zemí, zabydlují se i u nás. Někomu jsou lhostejné, pro jiné jsou módní politickou ikonou, další je zatracují. Patřím k těm posledním a ráda bych řekla, proč je odmítám, v čem vidím rizika jejich rozšíření v naší zemi a jak se jim lze bránit.

Pokračování

 

Názor za změnu volebního systému ČR

snemovna1.      Jakým způsobem by se podle vás měl změnit v ČR volební systém?

Uvítala bych změnu volebního systému do Poslanecké sněmovny ze současného poměrného na většinový. Poměrný systém vytváří slabé koaliční vlády, nutí k významným personálním i programovým kompromisům, dochází k závažným rozdílům mezi předvolebními sliby a reálným vládnutím. Malé strany těží z pozice „jazýčku na vahách." Většinový volební systém vytváří stabilnější vlády, které mají stoprocentní pravomoc, ale i odpovědnost. Vládne vítěz voleb. Občané mohou v dalších volbách přesně zhodnotit, zda vláda splnila své sliby.

Pokračování

   

Strana 281 z 294

Kalendář

leden 2018
Ne Po Út St Čt So
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter

bets10 mobil bahis