Větrná růžice kolem se toč

blog.aktualne

Další blog Miroslavy Němcové pro internetový zpravodajský server Aktuálně.cz, který se tentokrát týká větrných elektráren, si můžete přečíst také zde:

Větrné elektrárny. Nebo také vznešeněji: alternativní zdroje výroby elektřiny. Víme o čem je řeč. Obrovské větrníky známe z Rakouska, Německa i jiných zemí, zabydlují se i u nás. Někomu jsou lhostejné, pro jiné jsou módní politickou ikonou, další je zatracují. Patřím k těm posledním a ráda bych řekla, proč je odmítám, v čem vidím rizika jejich rozšíření v naší zemi a jak se jim lze bránit.

Pokračování

 

Názor za změnu volebního systému ČR

snemovna1.      Jakým způsobem by se podle vás měl změnit v ČR volební systém?

Uvítala bych změnu volebního systému do Poslanecké sněmovny ze současného poměrného na většinový. Poměrný systém vytváří slabé koaliční vlády, nutí k významným personálním i programovým kompromisům, dochází k závažným rozdílům mezi předvolebními sliby a reálným vládnutím. Malé strany těží z pozice „jazýčku na vahách." Většinový volební systém vytváří stabilnější vlády, které mají stoprocentní pravomoc, ale i odpovědnost. Vládne vítěz voleb. Občané mohou v dalších volbách přesně zhodnotit, zda vláda splnila své sliby.

Pokračování

 

Slavnostní zahájení výstavy Země živitelka

logo_zeme_zivitelkaVe čtvrtek 23. srpna 2008 byla v Českých Budějovicích zahájena největší tuzemská agro-výstava Země živitelka. Její 34. ročník zahájil premiér ČR M. Topolánek v doprovodu 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny M. Němcové, ministra zemědělství P. Gandaloviče, hejtmana Jihočeského kraje J. Zahradníka, prezidenta AK ČR J. Veleby, předsedy PSP ČR M. Vlčka a dalších významných ústavních činitelů.nemcova_zivitelka1

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

Pokračování

   

Strana 282 z 294

Kalendář

březen 2018
Ne Po Út St Čt So
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter