Dubnové téma: Týrané děti

Miroslava NemcovaProžíváme delší jaro než obvykle. Na Štědrý den jsem si ve Žďáře fotografovala sedmikrásky, v únoru leckde vykvetly jarní květiny a keře, v polovině března se les za Křížovou nebělal sněhem, ale bledulemi. Každý rok si říkám, jaká je to nádhera a jak si v přírodě vždy odpočinu. Hlava se zklidní a umožní mi získat nadhled nad denními problémy, které se na každého z nás valí. Myslím na sílu přírody ve chvíli, kdy ve své parlamentní kanceláři píši tento článek a vím, že tentokrát se na ni spolehnout nemohu. Promýšlím si kroky, které chci udělat ve věci, která se neobjevuje poprvé a velmi mě trápí. Je to otázka týraných dětí.

Pokračování

 

Beseda o legislativě se studenty chrudimského gymnázia

paralmentcr

Chrudimský deník o besedě s Miroslavou Němcovou: Studenti „rozpitvali“ práci Parlamentu

Obraz o činnosti zákonodárného sboru přijela včera (26/4/07) mezi studenty chrudimského gymnázia podat místopředsedkyně Poslanecké sněmovny ČR Miroslava Němcová.
V rámci společenskovědního semináře se setkání zúčastnily asi čtyři desítky studentů. Školský zákon stranickou agitaci na školní půdě nedovoluje, Němcová se proto důsledně vyhýbala hodnocení práce zákonodárců ze stranických pozic.

Pokračování

 

Státní maturity - časovaná bomba

nemcova_studenti1Státní maturity se připravují deset let. V roce 1999 dokonce vznikla instituce CERMAT, kterou k tomuto účelu ministerstvo školství založilo. Příprava spolykala desítky, spíše stovky miliónů korun. Výsledkem je stav, který je oprávněně kritizován. Nedojde-li k posunutí termínu, budou studenti absolvovat povinnou státní maturitu již v příštím roce, na jaře 2008. Zákon s tímto termínem prosadila vláda ČSSD, za resort školství odpovídala v té době Petra Buzková. Výhrady k věcnému obsahu státních maturit, k časovému horizontu pro jejich zavedení či k logistické přípravě zněly tolikrát, že se nikdo nemůže vymlouvat na to, že o problémech nevěděl. Tak si udělejme společný rychlý přehled.neprehlednete

Pokračování

   

Strana 285 z 290

Kalendář

září 2017
Ne Po Út St Čt So
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter