Postřehy ze Summitu prezidentů v Brně

praha_hrad

Postřehy místopředsedkyně Miroslavy Němcové ze Summitu středoevropských prezidentů

V pátek 25. května 2007 jsem se společně s českým prezidentským párem zúčastnila státní večeře na hradě Špilberku, která se konala k příležitosti plenárního zasedání středoevropských prezidentů v Brně.

Měla jsem možnost mluvit s italským prezidentem panem Giorgiem Napolitanem. Zajímala jsem se o jejich volební systém do Parlamentu, který po nedávné změně umožňuje sestavit stabilní vládu s dostatečnou převahou hlasů ve Sněmovně

aktualne

Pokračování

 

Co se Senátem?

paragrafOdpověď Miroslavy Němcové pro Evropské a Krajské noviny do červnového čísla na téma "Lze transformovat Senát na komoru, ve který by zasedali zástupci krajských Samospráv. Myslíte si, že by bylo možné proměnit Senát tak, aby v něm zasedali krajští politici?"

TEXT M. Němcové "Co se Senátem?" Senát byl zřízen na základě Ústavy - hlava druhá, moc zákonodárná, čl. 15, odstavec 2: Parlament je tvořen dvěma komorami, a to Poslaneckou Sněmovnou a Senátem.Další ustanovení upravují počty senátorů, způsob volby, délku mandátu a ostatní náležitosti spojené s výkonem funkce senátora.

Pokračování

 

M. Němcová hostem Partie na TV PRIMA

nedelni_partie

Na Den Matek, v neděli 13/5 byla první místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová hostem diskusního pořadu Nedělní partie. Partnerem pro televizní diskusi na Primě byl rovněž místopředseda PSP ČR Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Diskutovalo se o volbě hlavy státu,volebních systémech do Parlamentu, o odložení státních maturit, ale také o reformách a o dalších aktuálních politických tématech. Tuto Nedělní partii mimořádně moderovala Helena Šulcová. Přepis televizního pořadu si můžete přečíst zde . Více na stránkách TV Prima.

Pokračování

   

Strana 286 z 294

Kalendář

leden 2018
Ne Po Út St Čt So
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter

bets10 mobil bahis