Média

Soudružka Semelová bude s Havlem za zády spílat imperialistům

Čtvrtek, 26 Březen 2015 18:16

echo_ikoTýdeník ECHO, 26. březen 2015

M. Němcová: "Českou republikou projede americký konvoj. Bude v něm také sympatická mladá dáma, příslušnice US Army, která před pár dny v televizi popisovala svůj úkol: veškeré zásobování konvoje, včetně pohonných hmot pro vozidla vracející se přes naše území na základnu v Německu. Vypadala a mluvila jako profesionál. Představuji si její cestu naší zemí v americké uniformě. S čím a s kým se potká? Jaký dojem si odveze? Budeme jí stát za to, aby nás chránila a bojovala za nás, kdyby nastal případ podle článku 5 Washingtonské smlouvy?"

Pokračování

 

Rozhovor pro časopis Týden: Jedná prezident Zeman více v zájmu Ruska než Česka?

Úterý, 24 Březen 2015 16:06

ikona_projev_28_rijenMiroslava Němcová: Jedná prezident Zeman více v zájmu Ruska než Česka? Časopis Týden, pondělí 23. března 2015

V poslední době je patrný viditelný příklon České republiky k Východu. Naše země přestává být, na rozdíl od minulosti, čitelným a spolehlivým západním spojencem, což oslabuje naši pozici v Evropě i NATO.

Přispívají k tomu zejména postoje prezidenta Miloše Zemana, který je považován za jednoho z klíčových evropských spojenců Vladimíra Putina. To je velmi nebezpečné, jelikož ve hře jsou bezpečnostní zájmy České republiky. Současná imperiální politika Ruska stále nahlíží na východní a střední Evropu jako na sféru svého vlivu. Zemanovy výroky jsou často používány jako součást kremelské propagandy. Spolu s komunisty se stává oporou nově vznikajících, Kremlem kontrolovaných serverů, jako je Sputnik.

Pokračování

 

M. Němcová kritizuje účast prezidenta Zemana na vojenské přehlídce k 70. výročí konce 2. světové války

Úterý, 24 Březen 2015 15:57

mn_happening_proti_totalite_ikonaProč Miloš Zeman přijal pozvání Vladimíra Putina k účasti na vojenské přehlídce k 70. výročí konce 2. světové války? V pořadu Českého rozhlasu: " Pro a proti" polemizovali v úterý 24. března 2015 sociolog Petr Hampl a poslankyně Miroslava Němcová (ODS). Moderuje Renata Kalenská.

Záznam pořadu a argumentaci poslankyně M. Němcové proti této zahraniční cestě si můžete poslechnout zde.

Miloš Zeman přijal pozvání Vladimíra Putina k účasti na vojenské přehlídce k 70. výročí konce 2. světové války. Na tribuně na Rudém náměstí tak bude stát vedle takových státníků jako je severokorejský vůdce.Má vláda Zemanovu cestu zaplatit? Stane se cesta českého prezidenta součástí zahraniční politiky státu, i když s ním většina ministrů nesouhlasí?

Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny a poslankyně ODS Miroslava Němcová je přesvědčena, že by Miloš Zeman do Moskvy jezdit neměl. „Bylo by to v souladu s rozhodnutím řady ostatních hlav států nejen v Evropě.“

Pokračování

 

Při pohledu na Rusko nezapomínejme, že pro nás je pořád klíčové členství v NATO

Čtvrtek, 12 Březen 2015 22:42

seminar_mezigeneracni_solidarita_13102011_ikona12.03.2015 12:00 - text: Miroslava Němcová pro časopis REFLEX
Před šestnácti lety, 12. března 1999, vstoupila Česká republika do NATO. Spolu s Polskem a Maďarskem tvořila předvoj zemí bývalého východního bloku, které se po pádu komunismu a zániku Varšavské smlouvy připojily k Severoatlantické alianci. Připomenutí tohoto výročí je mimořádně potřebné v současné turbulentní době, kdy čelíme hrozbám radikálních islamistů, ale i zhoršeného vztahu Západ-Rusko, vyhroceného ukrajinskou krizí.

Vstup do NATO patří jistě mezi klíčová rozhodnutí české politické reprezentace. Považuji za významné, že ke vstupu naší země do Aliance přispěly všechny parlamentní demokratické strany. Proti byli komunisté, kteří mají ve svém programu stále vystoupení z NATO. V dnešních souvislostech bychom to ani na chvíli neměli ztratit ze zřetele a velmi ostražitě aktivity komunistů sledujme.

Prosazovali jsme členství v Alianci především kvůli klíčovému článku 5 Washingtonské smlouvy. V něm se stanovuje, že ozbrojený útok proti jednomu nebo více členským státům bude považován za útok proti všem. Dojde-li k takovému útoku, jsou smluvní strany zavázány k vzájemné pomoci včetně použití ozbrojených sil.

Pokračování

 

ČR je ohrožená země aneb Svět podle Babiše

Pátek, 27 Únor 2015 21:29

MN_ikona_profimediaVětšina společnosti to zatím neřeší. Země zdánlivě funguje. Za našimi hranicemi se však svět dostává do varu. Rusko zabralo kus Ukrajiny a cynicky se vysmívá slabosti demokratického Západu, ale na našich hranicích zatím jeho tanky nestojí. Islámští fanatici střílejí, kamenují, podřezávají hlavy, z dětí dělají živé štíty, ale i to je ještě dost daleko od nás. Mnozí cítíme reálné ohrožení dosavadního života v míru. Ale ještě stále je tu naděje, že se síly prodemokratických zemí světa spojí a rizika, byť za cenu značných ztrát, odvrátí. Neumím si představit, že mezi takovými silami budeme chybět, že bychom mohli tak fatálně selhat.

Ovšem k tomu, abychom byli přesvědčiví na mezinárodní scéně, musíme se zbavit pohodlné slepoty a ostře se podívat na to, co se děje doma. Pod mediálním povrchem se odehrává postupná, ale o to nebezpečnější proměna společenských pořádků.

Začněme nejvyšší ústavní funkcí, prezidentem. Jeho nadbíhání Číně a Rusku nás každým krokem a výrokem vzdaluje od souboru hodnot, které pro zjednodušení nazýváme Západ. Může to být výsledkem působení peněz a vlivu ruského Lukoilu, který si na Pražském hradě zřídil svou expozituru. Prezident záměrně rozděluje společnost: tu na Pražáky a venkov, na zdravé a nemocné, na abstinenty a ty druhé. To poslední je trefnou metaforou jeho práce: Pozvolna šíří do společnosti politický metanol, který zabíjí kritické myšlení, kalí zrak a vzbuzuje i strach.

Pokračování

 

Strana 10 z 65

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter