Média

Aktuálně.cz: Němcová v rozhovoru pro DVTV:Zeman byl u klenotů opilý, chtěla jsem odejít

Neděle, 09 Listopad 2014 13:04

nemcova_klenoty

Zeman byl u klenotů opilý, chtěla jsem odejít, uvedla M. Němcová ve čtvrtek 6. listopadu 2014 ve video rozhovoru s Danielou Drtinovou na serveru Aktuálně.cz. Celý rozhovor můžete shlédnout na DVTV (Drtinová Veselovský TV).

"Stála jsem těsně vedle Miloše Zemana a z toho dechu cítíte, jestli má virózu, nebo je tam jiný důvod. Přemýšlela jsem, že s klíčem odejdu, aby se ceremonie nemohla odehrát", říká Miroslava Němcová.

V rozhovoru s D. Drtinovou se M. Němcová také vyjádřila ke zvláštním okolnostem schvalování cesty místopředsedy Poslanecké sněmovny Vojtěcha Filipa do Ruska a jejím diplomatickým rizikům. Hovořila rovněž o nedávných přešlapech prezidenta republiky nebo o důvodech absencí poslanců ve Sněmovně.

Pokračování

 

M. Němcová pro LN: Prezident Zeman není schopen vykonávat svůj úřad

Úterý, 04 Listopad 2014 10:38

lidove_noviny_001M. Němcová 4.11.2014: Prezident Zeman není schopen vykonávat svůj úřad

Slovník spodiny, urážky, lži, manipulace a výmluvy. To vše bylo obsahem rozhovoru Miloše Zemana pro Český rozhlas, který se živě přenášel z lánského zámku. Ano, z míst spjatých s prvním prezidentem T. G. Masarykem  či s  Karlem Čapkem a dalšími Pátečníky.

Začnu u výmluv a manipulací. Z Číny měl prezident letět svým letadlem, to je bez debaty. Nesmysly o tom, že se mohl v letadle PPF déle vyspat nemohou zastřít hlavní příčinu. Prezidentské cesty se plánují  s mnohaměsíčním předstihem. Všichni věděli, na který den připadá státní svátek a s ním spojené povinnosti hlavy státu. Cesta měla být naplánována tak, aby se na tento den prezident mohl řádně připravit. Měla být proto dojednána v dřívějším termínu nebo až později, po státním svátku.  To by však prezident musel vytvořil ihned po nástupu do funkce skutečně profesionální tým v čele s kancléřem. Neustále a rád mluví o odbornících, ale jeho kancléř dělá ostudu za ostudou. Například  lži kolem účasti Vratislava Mynáře na zasedání NATO či nekonečná trapnost ohledně jeho bezpečnostní prověrky.

Pokračování

 

Rozhovor pro Parlamentní listy: 25 let od listopadu 89

Úterý, 23 Září 2014 12:43

poslanecka_snemovna_003Němcová: Mrzí mě, že Češi neopovrhují svou komunistickou minulostí. Pokud jde o míru demokracie, nijak nezaostáváme, v tom jsem spokojena Parlamentni listy.cz - 23. 9. 2014 8:02

25 LET OD LISTOPADU ´89. Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny, poslankyně za ODS Miroslava Němcová si nemyslí, že by byla dnes komunistická strana jiná než před pětadvaceti lety. Poukázala na šokující výroky komunistické poslankyně Marty Semelové a proruský a proputinovský postoj KSČM. „Mám dojem, že my se na svoji komunistickou totalitní minulost nedíváme s takovým opovržením, s jakým se německá většinová společnost dívá na svoji totalitní fašistickou minulost, a to mne mrzí,“ prohlásila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dlouholetá politička.

Brzy oslavíme pětadvacáté výročí sametové revoluce. Jste spokojena s polistopadovým vývojem, nebo jste si to představovala jinak?

Já jsem neměla žádné konkrétní představy. Měla jsem jedinou tužbu, abychom byli svobodní, mohli žít v normální zemi, která má stejné parametry, jako mělo sousední Rakousko nebo tehdy ještě západní Německo, což se stalo. Pokud jde o míru demokracie, nijak nezaostáváme, svoboda je tady také dosažena ve velké míře, takže já jsem spokojena. To, že politický provoz potom přináší fáze, kdy se mi zdá, že to tady šlape lépe, tak, jak si představuji, a někdy hůř, beru jako běžnou normální věc.

Pokračování

 

Němcová: Předseda Sněmovny porušil jednací řád.Vyzývám ho k rezignaci

Středa, 30 Červenec 2014 09:30

poslanecka_snemovna_001Rozhovor s předsedkyní Mandátového a imunitního výboru PSP ČR Miroslavou Němcovou pro Parlamentní listy: 28. července 2014:M. Němcová: Předseda Sněmovny porušil jednací řád i všechny procedurální postupy. Vyzývám ho k rezignaci

(www.parlamentnilisty.cz) Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová vyzvala svého nástupce – sociálního demokrata Jana Hamáčka, který se stal po volbách nejmladším předsedou dolní komory v historii České republiky, aby okamžitě rezignoval. Jeho chování při jednání zákonodárců minulý týden, především snahu pokoutně zamezit opozici hlasovat o návrhu ČSSD, považuje za bezprecedentní porušení všech demokratických pravidel. Hamáček hlasování nakonec zrušil, nicméně až po důrazných protestech.

„Já ho vážně vyzývám, aby okamžitě odstoupil, protože jeho selhání je fatální a na sněmovnu to bude mít do budoucna velmi neblahý dopad, protože my teď máme seriózní, vážný důvod se proti nim stavět ve všech možných ohledech nejtvrdším způsobem,“ prohlásila poslankyně za ODS a předsedkyně mandátového a imunitního výboru Miroslava Němcová.

Pokračování

 

Kauza dne rádia Impuls: Před rokem padla vláda premiéra Nečase

Středa, 18 Červen 2014 20:05

impuls_001Přesně před rokem podal premiér Petr Nečas demisi

Rozhovor s poslankyní Miroslavou Němcovou pro rádio Impuls | 17.6.2014 | 18:01 | Pořad: Kauza dne |

moderátorka
--------------------
Právě před rokem začala dramatická změna na naší politické scéně. Premiér Petr Nečas podal demisi a jeho koaliční vláda s přezdívkou vláda rozpočtové odpovědnosti skončila. Právě události staré 365 dní teď budou tématem dnešní Kauzy dne Rádia Impuls, kterou připravil reportér Alan Hejma.

Alan HEJMA, redaktor
--------------------
Petr Nečas svoji demisi zveřejnil 17. června 2013 přesně v 18 hodin 3 minuty, tedy právě teď je to opravdu přesně jeden rok. Byl to nutný důsledek razie speciálních policejních jednotek na úřadu vlády o 4 dny dříve. Případ zvaný kauza Nagyová není dodnes uzavřený, do dějin České republiky se ale zapsal nesmazatelným písmem. Nejen o tomto případu si teď promluvíme s poslankyní za ODS Miroslavou Němcovou, před rokem předsedkyní sněmovny. Paní Němcová, vítám vás ve studiu Rádia Impuls, přeji dobrý večer.

Pokračování

 

Strana 10 z 63

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter