Média

M. Němcová: Prosincový rozhovor pro Parlamentní listy

Pondělí, 08 Prosinec 2014 13:05

mn_happening_proti_totalite_ikonaRozhovor ze dne 4. prosince 2014 (www.parlamentnilisty.cz): Premiér a předseda sociální demokracie tančí mezi vejci, říká o opatrném chování Bohuslava Sobotky vůči prezidentovi Miloši Zemanovi bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová. Nesmí si totiž znepřátelit vlivný proud stoupenců Zemana v ČSSD, zvláště před volebním sjezdem. „A zároveň musí uhrát alespoň trošku důstojnou roli před veřejností, kdy se v těch nejkřiklavějších věcech musí od prezidenta distancovat,“ prohlásila poslankyně ODS v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Co říkáte tomu, že vládní koalice se stále není schopna dohodnout na výšce platů ústavních činitelů?

Je to fatální z toho pohledu, že vláda mohla prosadit, aby tento bod byl projednán už dávno, od toho má sněmovní většinu. Má si stanovit priority, co považuje za důležité, a to dát do programu tak, aby to bylo včas projednáno. Z toho se nemůže vylhat a vymlouvat na jednání opozice, my jsme nic neobstruovali, vláda si tyto věci mohla prosadit. Za druhé se ukazuje, že předseda vlády nejednal dostatečně se svým poslaneckým klubem a nezná jejich stanoviska, protože by se nemohlo stát, že předseda klubu uzavře dohodu se všemi předsedy ostatních poslaneckých klubů a premiér ji potom shodí ze stolu jako něco, co neplatí.
Myslím, že návrh, na kterém se předsedové klubů dohodli, abychom přistoupili na čtrnáctiprocentní zvýšení platů, ono to ani není faktické zvýšení, ale dohánění jejich zmrazení, s tím, že by do budoucna byl nastaven automat, kdy by se platy poslanců a senátorů stejně jako platy soudců a státních zástupců stanovovaly od výše průměrné mzdy ve veřejném prostoru, tak by problém s platy byl jednou provždy smeten se stolu. Bohužel na to nepřistoupili, tak nevím, co bude dál.

Pokračování

 

Tiskové prohlášení k situaci v Ústavu pro studium totalitních režimů

Středa, 26 Listopad 2014 11:24

miroslava-nemcovaM. Němcová, 25.11.2014: Ze složení Rady ÚSTR a současné vládní koalice je zjevné, že nemají zájem na důkladném vyrovnání s totalitní minulostí. Po nezákonném odvolání vedení Ústavu pro studium totalitních režimů, jak rozhodl soud první instance, pokračuje viditelná snaha o zabránění přístupu k archivům Státní bezpečnosti, včetně 32 miliónů stránek digitalizovaných archiválií.

Vedení ÚSTR a Archivu bezpečnostních složek nadále pokračuje ve snaze o nezákonný převod digitalizace z ÚSTR na Archiv bezpečnostních složek. Na základě politického zadání by tak byl zlikvidován důležitý funkční celek ústavu, digitalizace,  jehož produktivita již dnes poklesla na 10 %.

Vedení ÚSTR chce zneužít navýšení rozpočtu, které projednalo s ministrem financí Andrejem Babišem, aby se zbavilo kvalifikovaných dlouholetých zaměstnanců ÚSTR. Andrej Babiš si tak za 20 milionů korun kupuje loajalitu ABS.

Pokračování

 

Rozhovor s M. Němcovou 17. listopadu na Národní třídě v Praze

Pondělí, 17 Listopad 2014 18:56

nemcova-ods-475Němcová na Národní třídě: Zeman ponižuje Českou republiku, ztratil nad sebou kontrolu

17. listopadu 2014 13:02 | Kategorie: Pražská politika
Na Národní třídu dnes dorazila i poslankyně Miroslava Němcová z ODS, která k památníku chodí pravidelně. Navíc donesla, stejně jako tisíce dalších lidí, červenou kartu pro prezidenta Miloše Zemana.

Proč jste dnes přišla na Národní třídu?
17. listopadu sem chodím pravidelně. Tento den slavím dvoje narozeniny. Narodila jsem se poprvé 17. listopadu 1952 a podruhé 17. listopadu 1989, kdy začal boj za svobodu.

Dnes jste si donesla i červenou kartu na protest proti působení Miloše Zemana v roli prezidenta. Co byste mu vy osobně chtěla vzkázat?
Hlava státu se z titulu své funkce musí chovat tak, aby měla v očích občanů respekt. A to Miloš Zeman nedělá. Občany a celou Českou republiku svým vystupováním ponižuje.

Nelitujete, že předchozí politická reprezentace, kdy byla ODS ve vládě a vy místopředsedkyní Poslanecké sněmovny, rozhodla o přímé volbě?
Už se to stalo, žádná lítost tomu nepomůže. Nikdo nemohl čekat, že se v přímé volbě nepodaří zvolit slušného člověka. Že se to v České republice nepovedlo, není samo o sobě vina přímé volby. Je to chyba těch, kteří si vybrali reprezentanta, jakým je Miloš Zeman.

Pokračování

 

M. Němcová hostem pořadu ČT24 Interview

Neděle, 09 Listopad 2014 13:17

ikona_MNV pátečním Interview ČT 24 (7.11.2014) předsedkyně Mandátového a imunitního výboru Miroslava Němcová diskutovala s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou o aktuálním dění v Poslanecké sněmovně, sporech mezi ministrem financí a zdravotnictví, politické kultuře obecně i mnoha dalších tématech. Podívejte se na záznam.

Pokračování

 

Aktuálně.cz: Němcová v rozhovoru pro DVTV:Zeman byl u klenotů opilý, chtěla jsem odejít

Neděle, 09 Listopad 2014 13:04

nemcova_klenoty

Zeman byl u klenotů opilý, chtěla jsem odejít, uvedla M. Němcová ve čtvrtek 6. listopadu 2014 ve video rozhovoru s Danielou Drtinovou na serveru Aktuálně.cz. Celý rozhovor můžete shlédnout na DVTV (Drtinová Veselovský TV).

"Stála jsem těsně vedle Miloše Zemana a z toho dechu cítíte, jestli má virózu, nebo je tam jiný důvod. Přemýšlela jsem, že s klíčem odejdu, aby se ceremonie nemohla odehrát", říká Miroslava Němcová.

V rozhovoru s D. Drtinovou se M. Němcová také vyjádřila ke zvláštním okolnostem schvalování cesty místopředsedy Poslanecké sněmovny Vojtěcha Filipa do Ruska a jejím diplomatickým rizikům. Hovořila rovněž o nedávných přešlapech prezidenta republiky nebo o důvodech absencí poslanců ve Sněmovně.

Pokračování

 

Strana 10 z 64

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter

bets10 mobil bahis