Média

Němcová: Předseda Sněmovny porušil jednací řád.Vyzývám ho k rezignaci

Středa, 30 Červenec 2014 09:30

poslanecka_snemovna_001Rozhovor s předsedkyní Mandátového a imunitního výboru PSP ČR Miroslavou Němcovou pro Parlamentní listy: 28. července 2014:M. Němcová: Předseda Sněmovny porušil jednací řád i všechny procedurální postupy. Vyzývám ho k rezignaci

(www.parlamentnilisty.cz) Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová vyzvala svého nástupce – sociálního demokrata Jana Hamáčka, který se stal po volbách nejmladším předsedou dolní komory v historii České republiky, aby okamžitě rezignoval. Jeho chování při jednání zákonodárců minulý týden, především snahu pokoutně zamezit opozici hlasovat o návrhu ČSSD, považuje za bezprecedentní porušení všech demokratických pravidel. Hamáček hlasování nakonec zrušil, nicméně až po důrazných protestech.

„Já ho vážně vyzývám, aby okamžitě odstoupil, protože jeho selhání je fatální a na sněmovnu to bude mít do budoucna velmi neblahý dopad, protože my teď máme seriózní, vážný důvod se proti nim stavět ve všech možných ohledech nejtvrdším způsobem,“ prohlásila poslankyně za ODS a předsedkyně mandátového a imunitního výboru Miroslava Němcová.

Pokračování

 

Kauza dne rádia Impuls: Před rokem padla vláda premiéra Nečase

Středa, 18 Červen 2014 20:05

impuls_001Přesně před rokem podal premiér Petr Nečas demisi

Rozhovor s poslankyní Miroslavou Němcovou pro rádio Impuls | 17.6.2014 | 18:01 | Pořad: Kauza dne |

moderátorka
--------------------
Právě před rokem začala dramatická změna na naší politické scéně. Premiér Petr Nečas podal demisi a jeho koaliční vláda s přezdívkou vláda rozpočtové odpovědnosti skončila. Právě události staré 365 dní teď budou tématem dnešní Kauzy dne Rádia Impuls, kterou připravil reportér Alan Hejma.

Alan HEJMA, redaktor
--------------------
Petr Nečas svoji demisi zveřejnil 17. června 2013 přesně v 18 hodin 3 minuty, tedy právě teď je to opravdu přesně jeden rok. Byl to nutný důsledek razie speciálních policejních jednotek na úřadu vlády o 4 dny dříve. Případ zvaný kauza Nagyová není dodnes uzavřený, do dějin České republiky se ale zapsal nesmazatelným písmem. Nejen o tomto případu si teď promluvíme s poslankyní za ODS Miroslavou Němcovou, před rokem předsedkyní sněmovny. Paní Němcová, vítám vás ve studiu Rádia Impuls, přeji dobrý večer.

Pokračování

 

Rozhovor s M. Němcovou o aktuálním dění v politice

Čtvrtek, 20 Březen 2014 16:15

ikona_MNRozhovor s poslankyní za ODS Miroslavou Němcovou pro publicistický portál Skutečnosti.cz (20.3.2014)

Začneme od nedávného summitu. Domníváte se, že Petr Fiala bude správným vůdcem?

Není vůdcem, byl zvolen předsedou ODS. Jeho práce je na počátku a věřím, že bude úspěšný.

Jaký je Váš názor ohledně událostí na Ukrajině?

Rusko je agresorem, který obsadil Krym – část Ukrajiny a přičlenil jej ke svému území. Porušilo mezinárodní právo, jde o anexi území jiného státu. To si dobře pamatujeme z doby Protektorátu Böhmen und Mähren. Je to nebezpečný krok, který bude mít negativní dopad i na Českou republiku.

Jaký máte názor na novou vládní koalici? Může mít podle Vás budoucnost?

Koalice je zranitelná. 1) Premiér nemá za sebou jednotnou ČSSD. 2) Nový vládní subjekt ANO má předsedu – ministra financí, který ztělesňuje trvalý střet zájmů. 3) Prezident země je stále připraven „míchat“ kartami nejenom uvnitř ČSSD. 4) Babišova média útočí proti ODS, TOP 09, ale také proti ČSSD. O dění v ANO a velmi sporných krocích Andreje Babiše se veřejnost nedozví. Babišova mediální převaha bude oslabovat premiéra i ČSSD. Proto nečekám, že vláda vydrží celé 4 roky.

Pokračování

 

ODS reagovala na krizi na Ukrajině včas

Pátek, 07 Březen 2014 12:28

uvadim_na_pravou_miru_ikona(Lidové noviny) Celý svět sleduje dění na Ukrajině, jeho jednotlivé dramaticky se proměňující fáze. Občané, politici, diplomaté, novináři. Každý dle míry informací a znalostí si vytváří svůj názor na to, co je příčinou této krize, kdo nese vinu, co má (měl) kdo udělat.

Ve svém článku Kde nechala ODS Reagana? (LN 4. 3.) se Kateřina Šafaříková zaměřila na aktuální postoje ODS. Protože paní redaktorka některé věci zkreslila, v některých poskytuje nepravdivé informace a v jiné části si protiřečí, chci na její text reagovat.

Dne 4. února jsem navrhla jednání o Ukrajině ve sněmovně. Nepřišla s tím ani vláda, ani jiné politické strany. ODS žádala, aby Česká republika měla parlamentní usnesení k této situaci. Bohužel přes slib ministra zahraničí nebylo jednání dokončeno. Paní redaktorka postrádá v mém vystoupení jasný postoj vůči "říši zla" – Rusku. Musím připomenout, že 13. února (v den projednávání) Rusko Ukrajinu neokupovalo, proto se tato dnešní realita nemohla objevit v tehdejším návrhu usnesení. Ale před mocenskými zájmy Ruska na Ukrajině jsem ve své řeči varovala. Bez ohledu na to, že prezident Putin v té době operoval pod olympijskými kruhy v Soči, nikoli na Krymu.

Pokračování

 

Němcová pro Lidovky.cz: Vyjádření k ruské vojenské intervenci na Krymu

Úterý, 04 Březen 2014 14:10

lidove_noviny_001M. Němcová, 2. března 2014: "Stav na Ukrajině je velmi vážný. Země je okupována ruskou armádou a je i vnitřně rozdělena na západ a východ. Pokud se Rusko nestáhne (a to je urgentní úkol pro diplomacii EU i USA), obávám se občanské války. Postup Ruska mi připomíná okupaci naší země v roce 1968. Termín politiků i novinářů, že Rusko se dopustilo vojenské intervence, je zbytečně opatrný. Správně je, že Rusko část Ukrajiny okupuje. Ruská armáda Krym-Ukrajinu přepadla a obsadila. Takže vyvolává mezinárodní konflikt, neboli válku."

Pokračování

 

Strana 10 z 62

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter