Média

Přinesou tahanice kolem voleb fiasko?

Středa, 07 Říjen 2009 01:00

denik.jpgOtázka: Myslíte si, že tahanice kolem voleb, ať už předčasných nebo řádných, přinesou fiasko, co se volební účasti týče?
Reakce M. Němcové pro Deník 8. října 2009:

To neumím odhadnout. Ale spíše se obávám, že to mnohé odradit může.Doufám, že lidé budou pečlivě zvažovat to, v jaké situaci je naše zeměa kdo jim nabízí rozumnější řešení obtížných problémů. Chápu, že mnozíjsou otráveni a znechuceni. Sama myslím na děti a vnuky, o jejichbudoucnosti volby rozhodnou.

 

Přepis rozhovoru s M. Němcovou na ČT24-pořad Interview 24

Úterý, 06 Říjen 2009 23:18

z medii.jpgVpondělí 5. října 2009 v pořadu Interview 24, který vysílá Českátelevize od 17.30 na programu ČT24, diskutovala M. Němcová s DanielouDrtinovou o tom, zda připravovaná schůzka lídrů parlamentních stran nadnovým programem vlády má smysl bez účasti premiéra a šéfa největšíopoziční strany. Přepis pořadu naleznete uvnitř článku.

Pokračování

 

M. Němcová ve Speciálu ČRo6 na téma Kulturní politika státu-přepis pořadu

Úterý, 06 Říjen 2009 23:09

z medii.jpgV neděli 4. října 2009 byla M. Němcová hostem diskusního pořadu Českého rozhlasu 6.
Deset minut po 18 hodině ČRo6 vysílal speciál z řady Názorů aargumentů na téma Kulturní politika státu. Moderátorka M. Šefčíkovádiskutovala s politiky o tom, jak má stát pečovat, má-li vůbec pečovato své hmotné i nehmotné kulturní statky. A do jaké míry má být tatopéče intenzívní a převedeme-li ji na peníze, i štědrá? Názory M.Němcové nejen na tyto otázky naleznete v doslovném přepisu tohoto rozhlasového pořadu níže.
 

Je zrušení plánů výstavby radaru v Brdech známkou nižší důvěryhodnosti ČR ve světě?

Pátek, 02 Říjen 2009 22:48

denik.jpgOtázka:Myslíte si, že za zrušením plánů na stavbu amerického radaru stojí idomněnka, že Česká republika přestává být ve světě vnímána jakodůvěryhodný partner?
Reakce M. Němcové pro Deník 1. října 2009:

Ano. Poslední půlrok jsme nesrozumitelní. Poté, co Jiří Paroubek svrhlvládu v době, kdy jsme předsedali EU a neměl jiné řešení, je naše zeměvnímána jako problematický partner pro cokoli. Daň za to budeme platitještě mnoho let, dobrá pověst se snadno ztrácí, těžko získává.
 

Názor na důchodovou reformu

Čtvrtek, 03 Září 2009 17:58

 

denik.jpg Otázka: Jaká je Vaše představa konkrétní představa důchodové reformy.

Reakce M. Němcové (3/9/2009):Oborníci upozorňují na to, že současnýdůchodový systém je kvůli stárnutí populace dlouhodobě neudržitelný.První fáze reformy již byla schválena - postupné zvyšování věku proodchod do důchodu. Ve 2. a 3. fázi se připravuje nová forma  penzijníhospoření, možnost převádět část důchodového pojištění na svůj soukromýúčet. Cílem je, aby si lidé v průběhu života spořili, aby nebyliodkázáni pouze na to, jaké důchody jim bude moci zajistit stát 

 

 

Strana 62 z 63

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter