Média

REFLEX.CZ: Sobotka a jeho oligarcha: Podpora biopaliv je bezskrupulózní kšeft vládní koalice

Čtvrtek, 21 Květen 2015 12:13

Nemcova_ods21.05.2015 10:00 - text pro REFLEX.CZ: Miroslava Němcová
Sněmovna včera hlasovala o miliardách pro firmu Andreje Babiše, toho času ministra financí a prvního místopředsedu vlády. Nebylo to poprvé, nebylo to, bohužel, naposled. Vládní koalice sehrála hodně špatnou komedii, ale prosadila svou: Obrovské peníze daňových poplatníků Agrofertu poslala. Přitom ještě nedávno se zdálo, že si je ČSSD vědoma své odpovědnosti za demokratický chod naší země.

Pamatujeme si přece na její nedávné sjezdové usnesení: „Demokratický systém České republiky se nesmí stát předmětem manipulace ze strany bohatých oligarchů, vlastnících a kontrolujících současně firmy, média i politická uskupení. Abychom tu brzy neměli jen parodii na demokratický systém, v níž místo politických programů a demokratických stran budou spolu o vliv na budoucnost státu soupeřit jen bohaté podnikatelské klany, potřebujeme v zákonech jasněji definovat střet zájmů“.

Byl to jasný vzkaz Andreji Babišovi, který ve svých rukou soustředil obrovskou moc mediální, politickou i hospodářskou. Ne, že bychom od ČSSD čekali zázraky, ale usnesení sjezdu jsme brali s mírnou nadějí a s netrpělivým očekáváním, jak se tyto správné teze promítnou do praxe. Ukazuje se, že šlo o prázdná slova, o obmyslnou sjezdovou figuru, která měla udělat dojem v titulcích novin, o čistý marketing.

Pokračování

 

Němcová pro REFLEX.CZ: Babišovi "odborníci" selhávají

Středa, 22 Duben 2015 16:39

ikona_MNMiroslava Němcová: Babišovi „odborníci“ selhávají. Pokud nezjedná nápravu, měl by ministr rezignovat

(19. dubna 2015, www.reflex.cz) MN: Když Andrej Babiš před volbami rozdával koblihy, sliboval, že zatočí s neschopnými politiky, kteří nedokážou řídit stát. Jen kradou, nevybírají daně a nedokážou šetřit. Tvrdil, že lepším výběrem daní a šetřením snadno získá 200 miliard korun. Stát prý lze řídit jako firmu. Stačí místo „nemehel“ dosadit do státní správy jeho manažery a odborníky. Je za námi rok a půl od voleb. A jak to dopadlo?

Nejprve o penězích

Stát zatím vybírá daně hůře než loni, naopak výrazně zvyšuje vládní výdaje. Za první čtvrtletí poklesly meziročně daňové příjmy o 10 miliard korun, zatímco výdaje stouply o 14 miliard. Výběr daní neodpovídá ani předvolebním slibům ani hospodářskému oživení, které je patrné u nás i v Evropě. Skandální je, že provozní výdaje státu se letos zvyšují o 10 miliard. Tomu říká ministr financí šetření?

Vůbec není jasné, kde chce Andrej Babiš získat oněch slibovaných 200 miliard. Jeho nedomyšlené plány zatím odskáčou jen živnostníci zavedením evidence tržeb.

Pokračování

 

Rozhovor pro Parlamentní listy

Středa, 22 Duben 2015 16:23

Nemcova_ods

Zeman je narušená osobnost, říká Miroslava Němcová a mluví o státním převratu

www.parlamentnilisty.cz, 15.4.2015: Prezident České republiky Miloš Zeman si stále ověřuje, že je právně neodpovědný, nestíhatelný, a tudíž napíná strunu na hranici, kam by člověk, který ví, že by čelil politickému i právnímu posouzení, nemohl zajít, říká bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová ke kontroverzním výrokům a jednání hlavy státu.

Byla jste prvním politikem, který kritizoval účast Miloše Zemana na oslavách 70. výročí konce druhé světové války v Moskvě. Uvítala jste, že český prezident změnil názor a rozhodl se, že se nezúčastní samotné vojenské přehlídky patnácti tisíc ruských vojáků?

Měla jsem dva důvody, proč jsem vyzvala vládu, aby s jeho cestou nesouhlasila. Prvním důvodem bylo, že Rusko porušuje mezinárodní právo, v rozporu s mezinárodním právem anektovalo Krym a destabilizuje východní oblasti Ukrajiny. Z tohoto důvodu naprosto drtivá většina demokratických hlav států na oslavu do Moskvy nejede. A druhým důvodem bylo, že na tribuně té monstrózní vojenské přehlídky, která se chystá, má stát Kim Čong-un, což je reprezentant vražedného totalitního režimu severní Koreje, a podobní, například představitelé separatistických oblastí Ukrajiny, ať už Doněcka či Luhanska, nebo částí Gruzie, kterou také Rusové rozvraceli, jižní Osetie a Abcházie. A pro mne nebylo myslitelné, aby na tribuně mezi takovými postavami stála hlava demokratické země České republiky.

Pokračování

 

M. Němcová: Stydím se za ty, kteří si neváží svobody a demokracie

Čtvrtek, 26 Březen 2015 18:28

Nemcova_rozhovor_ikonkaRozhovor pro server Parlamentní listy.cz,  26. března 2015

M. Němcová: "Stydím se za ty, kteří jsou ochotni svobodu a demokracii vyměnit za rovné žaludky", přiznává bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny za ODS Miroslava Němcová v souvislosti s protesty proti průjezdu amerických jednotek Českou republikou.

Vyjádření prezidenta Miloše Zemana proti protiamerické hysterii přivítala, ale současně uvedla, že na tom hlava státu sama nese část viny. „Svým podílem se zasloužil o to, že je teď Česká republika ve varu, nejdřív fandil a tleskal Rusům při porušování mezinárodního práva, nikdy se proti tomu veřejně nijak významně nedistancoval, spojuje se s lidmi, kteří jsou na černé listině spojenců, navštěvuje jejich konference nebo je zve do Prahy, a teď se diví,“ prohlásila předsedkyně sněmovního mandátního a imunitního výboru v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Celý rozhovor uvnitř článku.

Pokračování

 

Soudružka Semelová bude s Havlem za zády spílat imperialistům

Čtvrtek, 26 Březen 2015 18:16

echo_ikoTýdeník ECHO, 26. březen 2015

M. Němcová: "Českou republikou projede americký konvoj. Bude v něm také sympatická mladá dáma, příslušnice US Army, která před pár dny v televizi popisovala svůj úkol: veškeré zásobování konvoje, včetně pohonných hmot pro vozidla vracející se přes naše území na základnu v Německu. Vypadala a mluvila jako profesionál. Představuji si její cestu naší zemí v americké uniformě. S čím a s kým se potká? Jaký dojem si odveze? Budeme jí stát za to, aby nás chránila a bojovala za nás, kdyby nastal případ podle článku 5 Washingtonské smlouvy?"

Pokračování

 

Strana 8 z 64

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter