Média

Rozhovor pro Parlamentní listy

Středa, 22 Duben 2015 16:23

Nemcova_ods

Zeman je narušená osobnost, říká Miroslava Němcová a mluví o státním převratu

www.parlamentnilisty.cz, 15.4.2015: Prezident České republiky Miloš Zeman si stále ověřuje, že je právně neodpovědný, nestíhatelný, a tudíž napíná strunu na hranici, kam by člověk, který ví, že by čelil politickému i právnímu posouzení, nemohl zajít, říká bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová ke kontroverzním výrokům a jednání hlavy státu.

Byla jste prvním politikem, který kritizoval účast Miloše Zemana na oslavách 70. výročí konce druhé světové války v Moskvě. Uvítala jste, že český prezident změnil názor a rozhodl se, že se nezúčastní samotné vojenské přehlídky patnácti tisíc ruských vojáků?

Měla jsem dva důvody, proč jsem vyzvala vládu, aby s jeho cestou nesouhlasila. Prvním důvodem bylo, že Rusko porušuje mezinárodní právo, v rozporu s mezinárodním právem anektovalo Krym a destabilizuje východní oblasti Ukrajiny. Z tohoto důvodu naprosto drtivá většina demokratických hlav států na oslavu do Moskvy nejede. A druhým důvodem bylo, že na tribuně té monstrózní vojenské přehlídky, která se chystá, má stát Kim Čong-un, což je reprezentant vražedného totalitního režimu severní Koreje, a podobní, například představitelé separatistických oblastí Ukrajiny, ať už Doněcka či Luhanska, nebo částí Gruzie, kterou také Rusové rozvraceli, jižní Osetie a Abcházie. A pro mne nebylo myslitelné, aby na tribuně mezi takovými postavami stála hlava demokratické země České republiky.

Pokračování

 

M. Němcová: Stydím se za ty, kteří si neváží svobody a demokracie

Čtvrtek, 26 Březen 2015 18:28

Nemcova_rozhovor_ikonkaRozhovor pro server Parlamentní listy.cz,  26. března 2015

M. Němcová: "Stydím se za ty, kteří jsou ochotni svobodu a demokracii vyměnit za rovné žaludky", přiznává bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny za ODS Miroslava Němcová v souvislosti s protesty proti průjezdu amerických jednotek Českou republikou.

Vyjádření prezidenta Miloše Zemana proti protiamerické hysterii přivítala, ale současně uvedla, že na tom hlava státu sama nese část viny. „Svým podílem se zasloužil o to, že je teď Česká republika ve varu, nejdřív fandil a tleskal Rusům při porušování mezinárodního práva, nikdy se proti tomu veřejně nijak významně nedistancoval, spojuje se s lidmi, kteří jsou na černé listině spojenců, navštěvuje jejich konference nebo je zve do Prahy, a teď se diví,“ prohlásila předsedkyně sněmovního mandátního a imunitního výboru v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Celý rozhovor uvnitř článku.

Pokračování

 

Soudružka Semelová bude s Havlem za zády spílat imperialistům

Čtvrtek, 26 Březen 2015 18:16

echo_ikoTýdeník ECHO, 26. březen 2015

M. Němcová: "Českou republikou projede americký konvoj. Bude v něm také sympatická mladá dáma, příslušnice US Army, která před pár dny v televizi popisovala svůj úkol: veškeré zásobování konvoje, včetně pohonných hmot pro vozidla vracející se přes naše území na základnu v Německu. Vypadala a mluvila jako profesionál. Představuji si její cestu naší zemí v americké uniformě. S čím a s kým se potká? Jaký dojem si odveze? Budeme jí stát za to, aby nás chránila a bojovala za nás, kdyby nastal případ podle článku 5 Washingtonské smlouvy?"

Pokračování

 

Rozhovor pro časopis Týden: Jedná prezident Zeman více v zájmu Ruska než Česka?

Úterý, 24 Březen 2015 16:06

ikona_projev_28_rijenMiroslava Němcová: Jedná prezident Zeman více v zájmu Ruska než Česka? Časopis Týden, pondělí 23. března 2015

V poslední době je patrný viditelný příklon České republiky k Východu. Naše země přestává být, na rozdíl od minulosti, čitelným a spolehlivým západním spojencem, což oslabuje naši pozici v Evropě i NATO.

Přispívají k tomu zejména postoje prezidenta Miloše Zemana, který je považován za jednoho z klíčových evropských spojenců Vladimíra Putina. To je velmi nebezpečné, jelikož ve hře jsou bezpečnostní zájmy České republiky. Současná imperiální politika Ruska stále nahlíží na východní a střední Evropu jako na sféru svého vlivu. Zemanovy výroky jsou často používány jako součást kremelské propagandy. Spolu s komunisty se stává oporou nově vznikajících, Kremlem kontrolovaných serverů, jako je Sputnik.

Pokračování

 

M. Němcová kritizuje účast prezidenta Zemana na vojenské přehlídce k 70. výročí konce 2. světové války

Úterý, 24 Březen 2015 15:57

mn_happening_proti_totalite_ikonaProč Miloš Zeman přijal pozvání Vladimíra Putina k účasti na vojenské přehlídce k 70. výročí konce 2. světové války? V pořadu Českého rozhlasu: " Pro a proti" polemizovali v úterý 24. března 2015 sociolog Petr Hampl a poslankyně Miroslava Němcová (ODS). Moderuje Renata Kalenská.

Záznam pořadu a argumentaci poslankyně M. Němcové proti této zahraniční cestě si můžete poslechnout zde.

Miloš Zeman přijal pozvání Vladimíra Putina k účasti na vojenské přehlídce k 70. výročí konce 2. světové války. Na tribuně na Rudém náměstí tak bude stát vedle takových státníků jako je severokorejský vůdce.Má vláda Zemanovu cestu zaplatit? Stane se cesta českého prezidenta součástí zahraniční politiky státu, i když s ním většina ministrů nesouhlasí?

Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny a poslankyně ODS Miroslava Němcová je přesvědčena, že by Miloš Zeman do Moskvy jezdit neměl. „Bylo by to v souladu s rozhodnutím řady ostatních hlav států nejen v Evropě.“

Pokračování

 

Strana 8 z 64

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter

bets10 mobil bahis