Média

Rozhovor s M. Němcovou 17. listopadu na Národní třídě v Praze

Pondělí, 17 Listopad 2014 18:56

nemcova-ods-475Němcová na Národní třídě: Zeman ponižuje Českou republiku, ztratil nad sebou kontrolu

17. listopadu 2014 13:02 | Kategorie: Pražská politika
Na Národní třídu dnes dorazila i poslankyně Miroslava Němcová z ODS, která k památníku chodí pravidelně. Navíc donesla, stejně jako tisíce dalších lidí, červenou kartu pro prezidenta Miloše Zemana.

Proč jste dnes přišla na Národní třídu?
17. listopadu sem chodím pravidelně. Tento den slavím dvoje narozeniny. Narodila jsem se poprvé 17. listopadu 1952 a podruhé 17. listopadu 1989, kdy začal boj za svobodu.

Dnes jste si donesla i červenou kartu na protest proti působení Miloše Zemana v roli prezidenta. Co byste mu vy osobně chtěla vzkázat?
Hlava státu se z titulu své funkce musí chovat tak, aby měla v očích občanů respekt. A to Miloš Zeman nedělá. Občany a celou Českou republiku svým vystupováním ponižuje.

Nelitujete, že předchozí politická reprezentace, kdy byla ODS ve vládě a vy místopředsedkyní Poslanecké sněmovny, rozhodla o přímé volbě?
Už se to stalo, žádná lítost tomu nepomůže. Nikdo nemohl čekat, že se v přímé volbě nepodaří zvolit slušného člověka. Že se to v České republice nepovedlo, není samo o sobě vina přímé volby. Je to chyba těch, kteří si vybrali reprezentanta, jakým je Miloš Zeman.

Pokračování

 

M. Němcová hostem pořadu ČT24 Interview

Neděle, 09 Listopad 2014 13:17

ikona_MNV pátečním Interview ČT 24 (7.11.2014) předsedkyně Mandátového a imunitního výboru Miroslava Němcová diskutovala s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou o aktuálním dění v Poslanecké sněmovně, sporech mezi ministrem financí a zdravotnictví, politické kultuře obecně i mnoha dalších tématech. Podívejte se na záznam.

Pokračování

 

Aktuálně.cz: Němcová v rozhovoru pro DVTV:Zeman byl u klenotů opilý, chtěla jsem odejít

Neděle, 09 Listopad 2014 13:04

nemcova_klenoty

Zeman byl u klenotů opilý, chtěla jsem odejít, uvedla M. Němcová ve čtvrtek 6. listopadu 2014 ve video rozhovoru s Danielou Drtinovou na serveru Aktuálně.cz. Celý rozhovor můžete shlédnout na DVTV (Drtinová Veselovský TV).

"Stála jsem těsně vedle Miloše Zemana a z toho dechu cítíte, jestli má virózu, nebo je tam jiný důvod. Přemýšlela jsem, že s klíčem odejdu, aby se ceremonie nemohla odehrát", říká Miroslava Němcová.

V rozhovoru s D. Drtinovou se M. Němcová také vyjádřila ke zvláštním okolnostem schvalování cesty místopředsedy Poslanecké sněmovny Vojtěcha Filipa do Ruska a jejím diplomatickým rizikům. Hovořila rovněž o nedávných přešlapech prezidenta republiky nebo o důvodech absencí poslanců ve Sněmovně.

Pokračování

 

M. Němcová pro LN: Prezident Zeman není schopen vykonávat svůj úřad

Úterý, 04 Listopad 2014 10:38

lidove_noviny_001M. Němcová 4.11.2014: Prezident Zeman není schopen vykonávat svůj úřad

Slovník spodiny, urážky, lži, manipulace a výmluvy. To vše bylo obsahem rozhovoru Miloše Zemana pro Český rozhlas, který se živě přenášel z lánského zámku. Ano, z míst spjatých s prvním prezidentem T. G. Masarykem  či s  Karlem Čapkem a dalšími Pátečníky.

Začnu u výmluv a manipulací. Z Číny měl prezident letět svým letadlem, to je bez debaty. Nesmysly o tom, že se mohl v letadle PPF déle vyspat nemohou zastřít hlavní příčinu. Prezidentské cesty se plánují  s mnohaměsíčním předstihem. Všichni věděli, na který den připadá státní svátek a s ním spojené povinnosti hlavy státu. Cesta měla být naplánována tak, aby se na tento den prezident mohl řádně připravit. Měla být proto dojednána v dřívějším termínu nebo až později, po státním svátku.  To by však prezident musel vytvořil ihned po nástupu do funkce skutečně profesionální tým v čele s kancléřem. Neustále a rád mluví o odbornících, ale jeho kancléř dělá ostudu za ostudou. Například  lži kolem účasti Vratislava Mynáře na zasedání NATO či nekonečná trapnost ohledně jeho bezpečnostní prověrky.

Pokračování

 

Rozhovor pro Parlamentní listy: 25 let od listopadu 89

Úterý, 23 Září 2014 12:43

poslanecka_snemovna_003Němcová: Mrzí mě, že Češi neopovrhují svou komunistickou minulostí. Pokud jde o míru demokracie, nijak nezaostáváme, v tom jsem spokojena Parlamentni listy.cz - 23. 9. 2014 8:02

25 LET OD LISTOPADU ´89. Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny, poslankyně za ODS Miroslava Němcová si nemyslí, že by byla dnes komunistická strana jiná než před pětadvaceti lety. Poukázala na šokující výroky komunistické poslankyně Marty Semelové a proruský a proputinovský postoj KSČM. „Mám dojem, že my se na svoji komunistickou totalitní minulost nedíváme s takovým opovržením, s jakým se německá většinová společnost dívá na svoji totalitní fašistickou minulost, a to mne mrzí,“ prohlásila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dlouholetá politička.

Brzy oslavíme pětadvacáté výročí sametové revoluce. Jste spokojena s polistopadovým vývojem, nebo jste si to představovala jinak?

Já jsem neměla žádné konkrétní představy. Měla jsem jedinou tužbu, abychom byli svobodní, mohli žít v normální zemi, která má stejné parametry, jako mělo sousední Rakousko nebo tehdy ještě západní Německo, což se stalo. Pokud jde o míru demokracie, nijak nezaostáváme, svoboda je tady také dosažena ve velké míře, takže já jsem spokojena. To, že politický provoz potom přináší fáze, kdy se mi zdá, že to tady šlape lépe, tak, jak si představuji, a někdy hůř, beru jako běžnou normální věc.

Pokračování

 

Strana 9 z 62

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter