Na pravou míru

M. Němcová: Dezinformace MF Dnes o regionálním sněmu ODS Vysočina

Pondělí, 13 Leden 2014 22:05

uvadim_na_pravou_miru_ikona

Článek v MF Dnes od Martina Vokáče ze dne 13. ledna 2014 přináší nepravdivé informace o regionálním sněmu ODS v kraji Vysočina. Proto je chci uvést na pravou míru.

1. Tvrzení, že Němcová prohrála i souboj o místopředsedu, není pravda. Do této funkce jsem byla navržena, ale nominaci jsem odmítla. Žádný souboj se tedy nekonal.

2. Tvrzení, že celý víkend jsem nezvedala mobilní telefon, není pravda. V záznamu mého mobilního telefonu je jediný nepřijatý telefonát od pana redaktora Martina Vokáče a to v sobotu v 17:18 hodin.

3. Subjektivní tvrzení, že Němcová výsledky sobotního jihlavského sněmu neunesla, je výmysl. Pan redaktor na sněmu nebyl a jeho popis neodpovídá situaci. Byla jsem přítomna celému sněmu, aktivně jsem vystupovala k jednotlivým bodům a jako řádný delegát jsem se zúčastnila všech voleb. To vše si mohl pan redaktor ověřit od ostatních účastníků volebního sněmu.

Vyjádření předsedy regionálního sdružení kraje Vysočina M. Vystrčila naleznete níže v tiskovém prohlášení ze dne 13.1. 2014

Pokračování

 

Reakce na blog J. Peheho - ke kauze Rath

Pátek, 25 Květen 2012 14:46

uvadim_na_pravou_miru_ikona

Jiří Pehe mně vyčítá postup v kauze Davida Ratha. Na jeho otázku, proč se stejným způsobem nepostupovalo v případech ostatních politiků podezřelých z korupce, lze ale odpovědět velice snadno: u pana Ratha asi nejde jen o pouhé podezření. Postup, který použily orgány činné v trestním řízení v jeho případě, je vskutku ojedinělý a souvisí především s tím, že poslanec Rath nebyl zadržen kvůli podezření, ale byl dopaden při spáchání trestného činu nebo bezprostředně poté.

Pokračování

 

M. Němcová uvádí na pravou míru - Respekt: Přestat krást

Neděle, 22 Květen 2011 20:09

uvadim_na_pravou_miru_ikona

E-mailové dotazy časopisu RESPEKT-11.5.2011 - Redaktorka Ivana Svobodová: Z průzkumů vychází, že se prudce propadla důvěra občanů ve vládu a českou politiku (i když kolem Sarajeva a opoziční smlouvy to bylo mnohem horší). Přitom se staly věci, které vypadaly nadějně - ODS coby hlavní tahoun vlády už před volbami změnila vedení a přinesla tím velké očekávání ve slušné a promyšlené způsoby, společnost nebyla apatická a poslala v kroužkování do sněmovny nové lidi, podařilo se Vám složit silnou koalici s reformním potenciálem, přesto mají lidé pocit - hlavně kvůli třenicím přehlušujícím vládní konání - že se politika ocitla v bludném kruhu a není z ní východisko do nějakého slušného, odpovědného a efektivního provozu. Když se naplní prognózy a příště vyhraje ČSSD, bude chvíli říkat, že te to bude nádhera, ale tomu nelze věřit, už vládli a jsou to pořád ti stejní lidé, co to fatálně nezvládali - ať už ekonomicky, nebo protikorupčně. Přemýšlivý občan může mít pocit zmaru, nevidí východisko.

 

Pokračování

 

Miroslava Němcová: Vykonstruovaný titulek Českého rozhlasu vs. fakta

Úterý, 10 Květen 2011 10:33

uvadim_na_pravou_miru_ikona

Přesný záznam části rozhovoru s  M. Němcovou, z kterého veřejnoprávní médium dokázalo „korektně“ vykonstruovat nepravdivé tvrzení.

20 minut Radiožurnálu – pátek 6. 5. 2011

Štěpánka ČECHOVÁ, moderátorka
--------------------
Hovořilo se také po koaliční krizi a vy jste řekla, že očekáváte důkladnější rekonstrukci kabinetu. To, co dosud proběhlo, označili sociální demokraté za špatný aprílový žert. To, co dosud proběhlo vám připadá už jako dostatečná rekonstrukce kabinetu anebo očekáváte další výměny ministrů?

Pokračování

 

Nová rubrika: M. Němcová uvádí na pravou míru

Úterý, 19 Duben 2011 13:56

na_pravou_miru_ikona_2

Miroslava Němcová: "Na pravou míru" - cílem této rubriky je předložit čtenáři k jeho vlastnímu posouzení přesné formulace novinářských dotazů na jedné straně a doslovné znění odpovědí Miroslavy Němcové na straně druhé. A samozřejmě výsledný produkt, který je pak čtenářům předládán v médiích po redakčních úpravách. Porovnání souvislostí, výsledných titulků a celkové vyznění článků ponecháváme na čtenářích samotných.

 

Pokračování

 

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter