M. Němcová: Dezinformace MF Dnes o regionálním sněmu ODS Vysočina

uvadim_na_pravou_miru_ikona

Článek v MF Dnes od Martina Vokáče ze dne 13. ledna 2014 přináší nepravdivé informace o regionálním sněmu ODS v kraji Vysočina. Proto je chci uvést na pravou míru.

1. Tvrzení, že Němcová prohrála i souboj o místopředsedu, není pravda. Do této funkce jsem byla navržena, ale nominaci jsem odmítla. Žádný souboj se tedy nekonal.

2. Tvrzení, že celý víkend jsem nezvedala mobilní telefon, není pravda. V záznamu mého mobilního telefonu je jediný nepřijatý telefonát od pana redaktora Martina Vokáče a to v sobotu v 17:18 hodin.

3. Subjektivní tvrzení, že Němcová výsledky sobotního jihlavského sněmu neunesla, je výmysl. Pan redaktor na sněmu nebyl a jeho popis neodpovídá situaci. Byla jsem přítomna celému sněmu, aktivně jsem vystupovala k jednotlivým bodům a jako řádný delegát jsem se zúčastnila všech voleb. To vše si mohl pan redaktor ověřit od ostatních účastníků volebního sněmu.

Vyjádření předsedy regionálního sdružení kraje Vysočina M. Vystrčila naleznete níže v tiskovém prohlášení ze dne 13.1. 2014


M. Němcová, místopředsedkyně ODS, poslankyně a předsedkyně Mandátového a imunitního výboru PSP ČR

Miloš Vystrčil: Tiskové prohlášení předsedy Regionálního sdružení ODS Vysočina Miloše Vystrčila - www.odsvysocina.cz

M. Vystrčil: " Vzhledem k tomu, že některá média (Mladá fronta DNES | Rubrika: Z domova | Strana: 2 | Autor: Martin Vokáč, 13.1. 2014) nepravdivě informují o průběhu Regionálního sněmu ODS Vysočina, jsem nucen v zájmu uvedení věcí na pravou míru, zachování objektivity a především obyčejné lidské slušnosti důrazně reagovat.

Na Regionálním sněmu ODS Vysočina, který se konal v sobotu 11.1. v Jihlavě, se Miroslava Němcová ucházela pouze o nominaci na pozici předsedy ODS. V této volbě neuspěla. Petr Fiala získal 41 hlasů, Miroslava Němcová 23 hlasů, 6 delegátů nehlasovalo. Následně byla Miroslava Němcová spontánně vybídnuta ke kandidatuře na 1. místopředsedu ODS. Pokud by ji přijala, jsem přesvědčen, že by na sněmu uspěla a kandidaturu by získala.

Miroslava Němcová však dodržela svůj slib, který veřejně vyslovila a který zněl, že se bude ucházet pouze o nominaci na předsedu ODS. Není tedy v žádném případě pravdou, že by se Miroslava Němcová na sobotním sněmu zúčastnila jakékoliv další volby. V článku uvedená informace, že cituji: „Miroslava Němcová pak prohrála i souboj o místopředsedu," je obyčejná lež.

Jako předseda Regionálního sdružení ODS Vysočina tímto žádám představitele MF Dnes, aby se za zveřejnění nepravdivé informace omluvili a celou věc odpovídajícím způsobem a v odpovídajícím rozsahu uvedli na pravou míru.

Zároveň opakovaně možná jinými slovy dodávám to, co jsem uvedl na tiskové konferenci po ukončení regionálního sněmu (redaktor MF Dnes byl přítomen a má slova si nahrával). Miroslava Němcová zůstává pro členy ODS na Vysočině nezpochybnitelnou autoritou a i do budoucna významným a důvěryhodným politikem ODS.

Asi se nemohu divit tomu, že se některá média snaží situaci hrotit a polarizovat. Nesmí to být však prováděno způsobem, který používá nepravdivé informace nebo zamlčuje na tiskové konferenci vyslovené. Takové počínání je vysoce neslušné a vysoce neprofesionální."

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ,

RNDr. Miloš Vystrčil
předseda RS ODS Vysočina
místopředseda senátního klubu ODS


ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter