Názory

Co si myslíte o možnosti zavedení uhlíkové daně pro domácnosti?

Středa, 07 Březen 2012 18:39

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 8. března 2012: Co si myslíte o možnosti zavedení uhlíkové daně pro domácnosti?

M. Němcová: Nejsem přítelem této daně. Chápu snahy po snížení CO2, tedy po zlepšení ovzduší. Ale pouhým zavedením nové daně se nám lépe dýchat nebude. Lidé se vždy chovali racionálně a i v případě topení volí takový způsob, který je pro ně nejúspornější.

 

M. Němcová pro Týdeník Vysočina - o finanční pomoci státu drogově závislým

Pondělí, 27 Únor 2012 18:25

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 1. března 2012: Myslíte si, že by drogově závislým, kteří se rozhodnou léčit, ale schází jim potřebné prostředky, měl finančně vypomoci stát?

M. Němcová: Souhlasím jak z pohledu lidského, tak ryze ekonomického. Drogová závislost je velká osobní tragedie každého člověka. Málokdo si umí pomoci sám. Bez pomoci takoví lidé umírají. Před tím jsou dlouho a vážně nemocní, mnozí kradou nebo páchají jiné trestné činy, aby měli na drogy. Prostředky na prevenci se státu vyplatí. Je levnější pomoci někomu, aby nebral drogy, nežli nést následky a náklady toho, že drogy bere.

 

Jaký je váš názor na myšlenku přímé volby starostů v menších obcích?

Pondělí, 20 Únor 2012 18:47

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 23. února 2012: Jaký je váš názor na myšlenku přímé volby starostů v menších obcích?

M. Němcová: Pokud změníme dosavadní volbu starostů, musí dojít i ke změně jejich pravomocí. Bez toho by přímá volba neměla smysl. Starosta by ve volbách nemohl nic reálného slíbit, protože o naprosté většině obecních záležitostí stejně rozhoduje zastupitelstvo, nikoliv starosta. K čemu by byl starosta, který by byl volem přímo, ale nemohl by přímo nic udělat?

 

 

M. Němcová pro Týdeník Vysočina - náhrada profesionálních pěstounů za kojenecké ústavy

Čtvrtek, 09 Únor 2012 20:11

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 16. února 2012: Myslíte si, že tzv. profesionální pěstouni budou adekvátní náhradou po zrušení kojeneckých ústavů? Co například ty děti, o které nikdo nebude stát?
 
M. Němcová: Vím, že v ústavech pracují lidé, oddaní dětem a péči o ně, přesto si myslím, že dítě má být v rodině, když ne ve vlastní, tedy v náhradní. Pro dítě je důležité mít kolem sebe „své stálé lidi“, kteří s ním sdílejí jeho radosti i starosti, u kterých cítí oporu. To nikdy žádný ústav nemůže nahradit. Změna systému by však měla být pozvolná, aby se dobře připravilo zázemí pro pěstounské rodiny. Zda bude možné nakonec zavřít všechny ústavy, ukáže praxe.

 

M. Němcová pro Týdeník Vysočina - o neshodách při záměru zavedení školného na VŠ

Neděle, 05 Únor 2012 19:33

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 9. února 2012: Jak vnímáte neshody zástupců vysokých škol a ministerstva při záměru zavedení školného a systému půjček na vzdělání?

M. Němcová: Studium na vysoké škole není zadarmo. Důsledkem zavedení školného je mimo jiné i zvýšení příjmu vysokých škol. Školné při současném zavedení systému studentských půjček, zpřístupní studium každému, kdo studovat chce. Dnes, kdy za studium neplatí, studentům nevadí, když školy po roce nechají. Samotnému studiu budou určitě studenti věnovat více pozornosti, když budou vědět, že se na části nákladů budou podílet.

 

Strana 10 z 61

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter