Názory

Rozdílný přístup vlády ke státním úředníkům a živnostníkům je varovný. První preferuje, druhé likviduje

Úterý, 09 Červen 2015 12:05

Nemcova_rozhovor_ikonkaMiroslava Němcová: Rozdílný přístup vlády ke státním úředníkům a živnostníkům je varovný. První preferuje, druhé likviduje
8. června 2015
(www.ods.cz) Vláda schválila bonusy pro státní úředníky, které nemají běžní zaměstnanci, o podnikatelích nemluvě. Jedná se o placené volno na svatbu sourozence nebo vnoučete, na promoci dítěte, sourozence nebo vnoučete, na doprovod dítěte v jeho první školní den nebo na vyřizování osobních záležitostí. Návrh připravilo Ministerstvo vnitra a týká se 70 tisíc státních úředníků.

Postavení státních úředníků se tak stává vysoce privilegované zejména nad soukromou sférou. Vytváří se nebezpečná propast mezi úředníky státu na jedné straně,  na druhé straně jsou podnikatelé a zaměstnanci, jejichž daně tvoří rozhodující příjem státní pokladny, z níž se provoz státu financuje.

Pokračování

 

Němcová pro Echo.cz: "Palermo“ vládne, chce klid na práci

Čtvrtek, 28 Květen 2015 08:46

ikona_MN"Palermo“ vládne, chce klid na práci, 27. května 2015

Vláda uhájila svoji pozici. Hlasování o nedůvěře však mělo svůj hluboký význam a odkrylo koaliční ledví. Na povrch vyšlo několik závažných skutečností.

Ukázalo se, že sociálním demokratům ve skutečnosti konflikt zájmů Andreje Babiše, v civilizované Evropě nemyslitelný, nevadí. Nikomu ze členů vlády v minulosti by média, občanské iniciativy a koaliční partneři netolerovali miliardové obchody vlastních firem se státem.

ČSSD přijímá sjezdové rezoluce, varuje v nich před hrozbou oligarchizace společnosti a před parodií na demokratické vládnutí, ale v praxi tuto hrozbu naplňuje.

KDU-ČSL na svém sjezdu ministra financí také kritizovala, ale v praxi jeho osobní prospěch prostřednictvím vlastních ministrů maximalizuje. Lidovci si pochvalují stabilní vládu. Že je tato stabilita vykoupena sypáním peněz daňových poplatníků do soukromého byznysu ministra financí jim divné nepřipadá. Lze očekávat, že tento „konstruktivní“ přístup Andrej Babiš ocení při projednávání státního rozpočtu. Výměnou za peníze pro Agrofert dostanou více kapitoly spravované nejen sociálními demokraty, ale i lidovci.

Komunisté oporou Babiše
Ukázalo se také, že Sobotkova a Babišova vláda se může opřít o komunisty. Nepřekvapuje, že kritizovali pravicovou opozici více, než vládu. Není divu. Vláda plní řadu programových bodů KSČM. Toho by si měli všimnout voliči hnutí ANO, kterým Andrej Babiš tvrdí, že stojí v politice napravo.

Pokračování

 

Vystoupení M. Němcové k vyslovení nedůvěry vládě

Čtvrtek, 28 Květen 2015 08:36

poslanecka_snemovna_003

Vystoupení Miroslavy Němcové na 28. schůzi Poslanecké sněmovny k vyslovení nedůvěry vládě,
26.5.2015

Nemohu začít ničím jiným než zákonem o biopalivech. Musím říci, že měl svou předehru.

Před pěti lety v květnu roku 2010, se Poslanecká sněmovna stala zvláštním kolbištěm. Lobbisté tehdy těsně před volbami vyvinuli maximální tlak na prosazení zvýšení podílu biosložky v pohonných hmotách. Den před parlamentními volbami. Předtím padla Topolánkova vláda a v průběhu roku 2009 ji vystřídala vláda Jana Fischera. V době této vlády byla projednána novela zákona o ochraně ovzduší. První čtení proběhlo 4. prosince 2009, druhé 10. března 2010, třetí 17. března 2010. Poté vetoval tento zákon prezident republiky a nakonec jsme o vetu prezidenta republiky hlasovali den před parlamentními volbami.

Vypadalo to, že zákon schválen nebude právě kvůli prezidentovu vetu. Předseda poslaneckého klubu Bohuslav Sobotka navrhl přerušení schůze tak, abychom se těsně den před volbami ještě sešli a mohlo k přehlasování prezidentova veta dojít.

Pokračování

 

Kvóty pro uprchlíky nikomu nic dobrého nepřinesou

Čtvrtek, 14 Květen 2015 20:42

(M. Němcová pro ECHO24.cz, 14. května 2015) Evropská komise navrhuje povinné kvóty pro rozmístění uprchlíků. Představila strategický dokument, na jehož základě vzniknou právní úpravy, které by následně měly odsouhlasit Evropský parlament a členské země EU.


Uprchlíků bude přibývat

Situace kolem běženců zejména v Sýrii a Lybii je skutečně kritická. Milióny syrských uprchlíků našly azyl především na území Turecka, Libanonu a Jordánska, ale většina bohatých arabských zemí je nepřijímá. Podle odhadů čeká na africkém pobřeží na převoz více než milión lidí. Tragédie, při kterých ve Středozemním moři hynou stovky uprchlíků, jsou jenom špičkou ledovce. Jih Itálie, a vlastně již celá země, situaci nezvládají. Občané jsou frustrováni narůstajícím množstvím utečenců, o které se musí postarat. Z pohledu Italů je volání po kvótách pochopitelné. Řešily by akutní situaci. 

Pokračování

 

M. Němcová:Masaryk proti Babišovi, demokracie proti státofirmě

Čtvrtek, 12 Březen 2015 23:10

MN_a_levMasaryk proti Babišovi, demokracie proti státofirmě
Autor: Miroslava Němcová, Datum: 12.3.2015, www.svobodneforum.cz

Miroslava Němcová, bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny a současná předsedkyně Mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny, píše pro Svobodné fórum o ideálech a programu prezidenta T.G. Masaryka a o současných nebezpečných tendencích české politiky.

Myšlence TGM o bezpečném ukotvení naší země na Západě se osudově vzdalujeme. Je to důsledek jak dlouhodobé politiky ČSSD, tak i ideového nezakotvení hnutí ANO.

Prezident T. G. Masaryk napsal: „Je přirozené, že uznání Anglie a Spojených států, těchto největších spojeneckých mocností, velmi nás posilnilo… Jsme jemu (prezidentu Wilsonovi) a všem spojencům zavázáni a mohou s námi vždy počítat… Naše Republika zůstane vždy spojencům věrnou.“

Zakladatelé československého státu v čele s TGM věřili v transatlantické spojenectví. V roce 1999 dostalo toto spojenectví novou podobu, naše země byla přijata do NATO. Zavázali jsme se k tomu samému, co zdůrazňuje prezident Masaryk: k věrnosti spojencům. Nyní – více než kdy jindy – procházíme testem pevnosti a spolehlivosti. Měli bychom se rozvzpomenout na to, že to byl zásadový postoj zejména prezidenta Reagana a premiérky Thatcherové, který přispěl k pádu totalitních režimů ve východní Evropě.

Pokračování

 

Strana 2 z 61

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter