Názory

M. Němcová:Masaryk proti Babišovi, demokracie proti státofirmě

Čtvrtek, 12 Březen 2015 23:10

MN_a_levMasaryk proti Babišovi, demokracie proti státofirmě
Autor: Miroslava Němcová, Datum: 12.3.2015, www.svobodneforum.cz

Miroslava Němcová, bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny a současná předsedkyně Mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny, píše pro Svobodné fórum o ideálech a programu prezidenta T.G. Masaryka a o současných nebezpečných tendencích české politiky.

Myšlence TGM o bezpečném ukotvení naší země na Západě se osudově vzdalujeme. Je to důsledek jak dlouhodobé politiky ČSSD, tak i ideového nezakotvení hnutí ANO.

Prezident T. G. Masaryk napsal: „Je přirozené, že uznání Anglie a Spojených států, těchto největších spojeneckých mocností, velmi nás posilnilo… Jsme jemu (prezidentu Wilsonovi) a všem spojencům zavázáni a mohou s námi vždy počítat… Naše Republika zůstane vždy spojencům věrnou.“

Zakladatelé československého státu v čele s TGM věřili v transatlantické spojenectví. V roce 1999 dostalo toto spojenectví novou podobu, naše země byla přijata do NATO. Zavázali jsme se k tomu samému, co zdůrazňuje prezident Masaryk: k věrnosti spojencům. Nyní – více než kdy jindy – procházíme testem pevnosti a spolehlivosti. Měli bychom se rozvzpomenout na to, že to byl zásadový postoj zejména prezidenta Reagana a premiérky Thatcherové, který přispěl k pádu totalitních režimů ve východní Evropě.

Pokračování

 

Poděkování občanům - komunální volby 2014

Neděle, 12 Říjen 2014 12:30

ikona_MN"Děkuji všem občanům, kteří využili práva volit a věnovali čas výběru těch, kteří v nadcházejících 4 letech povedou naše obce a města.

Děkuji voličům ODS, že dali hlas našim kandidátům, osvědčeným komunálním politikům. Gratuluji našim zvoleným zastupitelům. Mám radost, že jejich dobrá práce byla oceněna." Miroslava Němcová, 12. října 2014

Pokračování

 

Němcová: Ministryně spravedlnosti své kontroverzní výroky neospravedlnila

Úterý, 25 Březen 2014 18:36

poslanecka_snemovna_003Praha, 25.3.2014, Miroslava Němcová: Na dnešním jednání Poslanecké sněmovny jsem navrhla v reakci na kontroverzní vyjádření ministryně spravedlnosti Heleny Válkové (rozhovor zde: bit.ly/1dpcknu) zařazení nového bodu schůze, jehož předmětem bylo stanovisko předsedy vlády k výrokům paní ministryně, týkajícím se doby protektorátu.

V uvedeném rozhovoru na otázku: "Co si myslíte o odsunu německého obyvatelstva" paní ministryně odpovídá: "To nejhorší. Chápu, že to byla reakce na to, co se zase Čechům dělo předtím, ale ono se toho v protektorátu zas tolik nedělo."

Ministryně spravedlnosti se ve Sněmovně obhajovala zejména tím, že v době, kdy poskytla rozhovor, v němž zazněla citovaná věta, byla unavená. Že šlo o vytržení z kontextu. Doplnila toto: „Tento výrok zněl, že na území - to území tam nebylo, bohužel - protektorátu se nic tak moc nedělo, tak jsem tím myslela opravdu teritorialitu.“

Pokračování

 

Němcová: Referendum na Ukrajině je výsměchem mezinárodním dohodám

Pondělí, 17 Březen 2014 15:27

poslanecka_snemovna_003Tiskové sdělení Miroslavy Němcové ze dne 16. března 2014: Referendum na Ukrajině je výsměchem mezinárodním dohodám
Konání referenda na Krymu je výsměchem ústavnímu pořádku Ukrajiny i mezinárodním dohodám. Jeho výsledek, jakkoli je načrtnutý již dopředu, by neměl být respektován.
Mám hluboké obavy z toho, abychom se nevraceli k předválečnému chamberlainovskému „věřím, že tím přinášíme mír pro dnešní dobu,“ které skončilo katastrofou světového rozměru.
Pokud Rusko vznese územní nárok na Krym, musejí následovat cílené sankce, které tvrdě dopadnou na oligarchy, kteří ovládají dnešní režim putinovského Ruska.

Pokračování

 

M. Němcová navrhuje odvolání komunisty Filipa z funkce místopředsedy Sněmovny

Čtvrtek, 06 Únor 2014 15:42

poslanecka_snemovna_0036. února 2014: Poslanci ODS v čele s předsedkyní MIV M. Němcovou a předsedou poslaneckého klubu Z. Stanjurou navrhují odvolání komunisty Vojtěcha Filipa z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny. Důvodem je podle poslankyně Miroslavy Němcové jeho čtvrteční reakce na úmrtí bývalého komunistického pohlavára Vasila Biľaka a relativizování okupace Československa v roce 1968.

video z dnešního Brífinku klubu ODS v Poslanecké sněmovně na ČT24

„Vasil Biľak se podílel na okupaci naší země. Není možné tvrdit, že dnešní doba se dívá na jeho krok různými pohledy. Budeme proto chtít, aby ČSSD a KDU-ČSL jako demokratické strany vyvodily svůj postoj k tomuto vyjádření a přidaly se k našemu návrhu na odvolání Vojtěcha Filipa z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny. Člověk, který obhajuje okupaci a který se dnes tímto způsobem staví k tzv. zvacímu aktu, tedy totálnímu úpadku a zmaru intelektuálních i hospodářských nadějí naší země, nemůže být místopředsedou v demokratickém parlamentu dnešní České republiky,“ uvedla Miroslava Němcová.

Pokračování

 

Strana 3 z 61

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter