Názory

Poděkování občanům - komunální volby 2014

Neděle, 12 Říjen 2014 12:30

ikona_MN"Děkuji všem občanům, kteří využili práva volit a věnovali čas výběru těch, kteří v nadcházejících 4 letech povedou naše obce a města.

Děkuji voličům ODS, že dali hlas našim kandidátům, osvědčeným komunálním politikům. Gratuluji našim zvoleným zastupitelům. Mám radost, že jejich dobrá práce byla oceněna." Miroslava Němcová, 12. října 2014

Pokračování

 

Němcová: Ministryně spravedlnosti své kontroverzní výroky neospravedlnila

Úterý, 25 Březen 2014 18:36

poslanecka_snemovna_003Praha, 25.3.2014, Miroslava Němcová: Na dnešním jednání Poslanecké sněmovny jsem navrhla v reakci na kontroverzní vyjádření ministryně spravedlnosti Heleny Válkové (rozhovor zde: bit.ly/1dpcknu) zařazení nového bodu schůze, jehož předmětem bylo stanovisko předsedy vlády k výrokům paní ministryně, týkajícím se doby protektorátu.

V uvedeném rozhovoru na otázku: "Co si myslíte o odsunu německého obyvatelstva" paní ministryně odpovídá: "To nejhorší. Chápu, že to byla reakce na to, co se zase Čechům dělo předtím, ale ono se toho v protektorátu zas tolik nedělo."

Ministryně spravedlnosti se ve Sněmovně obhajovala zejména tím, že v době, kdy poskytla rozhovor, v němž zazněla citovaná věta, byla unavená. Že šlo o vytržení z kontextu. Doplnila toto: „Tento výrok zněl, že na území - to území tam nebylo, bohužel - protektorátu se nic tak moc nedělo, tak jsem tím myslela opravdu teritorialitu.“

Pokračování

 

Němcová: Referendum na Ukrajině je výsměchem mezinárodním dohodám

Pondělí, 17 Březen 2014 15:27

poslanecka_snemovna_003Tiskové sdělení Miroslavy Němcové ze dne 16. března 2014: Referendum na Ukrajině je výsměchem mezinárodním dohodám
Konání referenda na Krymu je výsměchem ústavnímu pořádku Ukrajiny i mezinárodním dohodám. Jeho výsledek, jakkoli je načrtnutý již dopředu, by neměl být respektován.
Mám hluboké obavy z toho, abychom se nevraceli k předválečnému chamberlainovskému „věřím, že tím přinášíme mír pro dnešní dobu,“ které skončilo katastrofou světového rozměru.
Pokud Rusko vznese územní nárok na Krym, musejí následovat cílené sankce, které tvrdě dopadnou na oligarchy, kteří ovládají dnešní režim putinovského Ruska.

Pokračování

 

M. Němcová navrhuje odvolání komunisty Filipa z funkce místopředsedy Sněmovny

Čtvrtek, 06 Únor 2014 15:42

poslanecka_snemovna_0036. února 2014: Poslanci ODS v čele s předsedkyní MIV M. Němcovou a předsedou poslaneckého klubu Z. Stanjurou navrhují odvolání komunisty Vojtěcha Filipa z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny. Důvodem je podle poslankyně Miroslavy Němcové jeho čtvrteční reakce na úmrtí bývalého komunistického pohlavára Vasila Biľaka a relativizování okupace Československa v roce 1968.

video z dnešního Brífinku klubu ODS v Poslanecké sněmovně na ČT24

„Vasil Biľak se podílel na okupaci naší země. Není možné tvrdit, že dnešní doba se dívá na jeho krok různými pohledy. Budeme proto chtít, aby ČSSD a KDU-ČSL jako demokratické strany vyvodily svůj postoj k tomuto vyjádření a přidaly se k našemu návrhu na odvolání Vojtěcha Filipa z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny. Člověk, který obhajuje okupaci a který se dnes tímto způsobem staví k tzv. zvacímu aktu, tedy totálnímu úpadku a zmaru intelektuálních i hospodářských nadějí naší země, nemůže být místopředsedou v demokratickém parlamentu dnešní České republiky,“ uvedla Miroslava Němcová.

Pokračování

 

Poděkování voličům ODS

Sobota, 26 Říjen 2013 20:21

volim_pravici_MNDěkujeme voličům - 26. října 2013
(www.ods.cz) Miroslava Němcová a Martin Kuba poděkovali v sobotu večer po sečtení většiny hlasů svým voličům. Zároveň oznámili, že občanští demokraté jsou připraveni spolupracovat pouze s etablovanými pravicovými stranami. V tuto chvíli proto strana odchází do opozice a na vládě se podílet nebude.

Děkuji všem, kteří nám dali hlas. Děkuji i všem našim podporovatelům a kandidátům. Výsledek je pro ODS porážkou. Nepřestaneme ale usilovat o to, aby Česká republika byla zemí demokratických poměrů a zemí parlamentní demokracie. ODS půjde do opozice a nebudeme se podílet na vládním angažmá. Čas, který získáváme, využijeme pro to, abychom krok za krokem získávali důvěru zpět a mohli v plné síle vstoupit do voleb v příštím roce,“ uvedla Němcová.

 

Strana 3 z 61

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter