Názory

Poděkování M. Němcové osobním podporovatelům v kampani

Neděle, 13 Říjen 2013 09:29

ikona_MN_podporovatelePátek 11. října 2013. M . Němcová: "Jsem velmi vděčná, že mi dnes v Café Galerii Louvre vyjádřili podporu vzácní přátelé a osobnosti v čele s panem Cyrilem Höschelem , profesorem a režisérem Milošem Horanským, panem dirigentem Liborem Peškem, zpěvačkou Petrou Janů či s hereckými osobnostmi, jako je paní Iva Janžurová, Jana Štěpánková, Eva Salzmannová, Zdena Hadrbolcová, Ondřej Pavelka či Michal Pavlata. Těší mě, že mi všichni držíte palce a věříte, stejně jako já, že v těžkých dobách se z boje neutíká a je třeba o to víc držet při sobě a společně se zasazovat o lepší budoucnost. Ostatně, naše páteční setkání označil příhodně pan profesor Horanský po vzoru T. G. Masaryka za „pátečnické“, a já s ním musím souhlasit. Velmi Vám tímto děkuji, mí pátečníci, stálí podporovatelé a přátelé."  Video ke shlédnutí zde.

Pokračování

 

Miroslava Němcová: Představení programové kapitoly Kultura

Úterý, 17 Září 2013 20:51

volim_pravici_MNwww.ods.cz 16/9/2013 M. Němcová: Program pro kulturu jsme dosud takto koncepčně nezachytili. Cítíme, že je zde velký potenciál spolupráce mezi ministerstvem školství a ministerstvem kultury, právě proto jsme do dnešního balíčku celou oblast kultury začlenili.

Spolupráci si představujeme zejména proto, že jsme si jistí tím, jak tu byla představena oblast vzdělávání, tedy něčeho, co na startu člověku určuje: jakou má perspektivu, jaké má šance. Jestli vzdělání dostane kvalitní, bude mít dobrou školu, dobrého pedagoga a získá dobré vzdělání, zlepšuje se jeho pozice v životě. Neumíme ale nijak uměle od vzdělávání oddělit kulturu, protože spolu souvisí. Když mluvíme o kultuře, představujeme si život rodiny, která má nějaké kulturní prostředí, vyznává některé kulturní hodnoty. Stejně tak si představujeme, že škola bude žáky vést ke kulturnímu chování, ke kulturnímu vnímání všech souvislostí. Také pracovní prostředí si vyžaduje své specifické pracovní podmínky, které se též dají nazvat pracovními podmínkami spojenými s kulturou, a mohli bychom takto pokračovat dál.

Pokračování

 

Do oblasti školství chce ODS přivést především stabilitu

Úterý, 17 Září 2013 20:41

ods_002ODS 16. září představila druhou kapitolu Příběhu života, prostřednictvím kterého postupně představuje své předvolební programové priority. Do oblasti školství chce přivést především stabilitu a připravit ve spolupráci s pedagogickými fakultami lepší podmínky pro přípravu a kariérní růst učitelů.

„Ve školství nepotřebujeme další reformy ani další experimenty, ale především stabilitu. ODS proto bude pracovat na dlouhodobé koncepční školské politice, která přinese do školství jednoduchá pravidla a řád. Studentům chceme dát jistotu, jakou podobu bude mít státní maturita. Chceme zajistit svobodu zvolit si správnou cestu a zajistit předškolní vzdělávání ve státních i firemních školkách nebo v dětských skupinách a zároveň umožnit rodičům zůstat doma,“ říká jihomoravský lídr ODS a bývalý ministr školství prof. Petr Fiala.

Pokračování

 

M. Němcová hostem diskusního přadu ČT24 Speciál - 100 dní na Hradě "Ohlédnutí"

Úterý, 11 Červen 2013 09:10

MN_a_levPředsedkyně Miroslava Němcová bude dnes tj. 11. června 2013 hostem diskusního pořadu ČT 24 Speciál - 100 dní na Hradě "Ohlédnutí". Česká televize Speciál připravila jako shrnutí k působení Miloše Zemana v roli prezidenta ČR v prvních měsících svého funkčního období.  Pořad začíná ve 21:30 hodin. Dalším hostem bude předseda Senátu Milan Štěch.

 

Souhlasíte s tím, aby stát nějakým způsobem kompenzoval poškozeným dopady amnestie?

Středa, 06 Březen 2013 21:01

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 7. března 2013: Souhlasíte s tím, aby stát nějakým způsobem kompenzoval poškozeným dopady amnestie?

M. Němcová: Stojím na straně obětí nikoli pachatelů. Poškození amnestií se však budou muset obrátit na soud, který jediný může o případném odškodnění rozhodnout. Není to pro ně dobrá situace, ale jde o jedinou možnost.

 

Strana 4 z 60

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter