Názory

Poděkování voličům ODS

Sobota, 26 Říjen 2013 20:21

volim_pravici_MNDěkujeme voličům - 26. října 2013
(www.ods.cz) Miroslava Němcová a Martin Kuba poděkovali v sobotu večer po sečtení většiny hlasů svým voličům. Zároveň oznámili, že občanští demokraté jsou připraveni spolupracovat pouze s etablovanými pravicovými stranami. V tuto chvíli proto strana odchází do opozice a na vládě se podílet nebude.

Děkuji všem, kteří nám dali hlas. Děkuji i všem našim podporovatelům a kandidátům. Výsledek je pro ODS porážkou. Nepřestaneme ale usilovat o to, aby Česká republika byla zemí demokratických poměrů a zemí parlamentní demokracie. ODS půjde do opozice a nebudeme se podílet na vládním angažmá. Čas, který získáváme, využijeme pro to, abychom krok za krokem získávali důvěru zpět a mohli v plné síle vstoupit do voleb v příštím roce,“ uvedla Němcová.

 

Přijďte volit: 25. - 26. října 2013!

Čtvrtek, 24 Říjen 2013 21:17

ikona_volime_MNMiroslava Němcová a Bohuslav Svoboda na závěrečné tiskové konferenci ODS odmítli povolební spolupráci s KSČM, ČSSD , SPOZ a hnutím ANO 2011 Andreje Babiše. Podle Miroslavy Němcové není možné, aby „ODS po volbách spolupracovala s levicovými stranami, ale ani s nesourodým podnikatelským subjektem ANO 2011, jehož majitel Andrej Babiš má nevyřešenou minulost a existuje vážné podezření, že byl před rokem 1989 agentem StB.“

M. Němcová: "ODS je pravicová strana s nejdelší historií a největším počtem členů. Není to žádná „rychlokvaška“ na jedno použití. S krátkou přestávkou vládla celých sedm let a za tu dobu udělala i některé chyby. Poučila se ale z nich a už je nebude opakovat.

Za několik hodin se rozhodne o tom, zda KSČM a ČSSD budou moci podle libosti přepisovat Ústavu. Rozhodne se o tom, jestli se rozjede kolotoč bezuzdného státního rozhazování, které budou platit ještě naše děti. Rozhodne se o tom, jestli přijde masivní zvýšení daní, trestání za úspěch, a o tom, jestli budou z živnostníků paraziti.

Je snadné nadchnout se pro někoho, kdo nemá v politice nic za sebou, nestihl nic zkazit a má jen líbivá silácká hesla. A je daleko těžší volit s chladnou hlavou a zodpovědně." Názory podporovatelů M. Němcové čtěte níže:

Popis foto: "My Volíme Miroslavu Němcovou: herečka Z. Hadrbolcová, zpěvačka P. Janů, lékař L. Pollert, herečka J. Štěpánková, herečka V. Jeníková"

 

Pokračování

 

Poděkování M. Němcové osobním podporovatelům v kampani

Neděle, 13 Říjen 2013 09:29

ikona_MN_podporovatelePátek 11. října 2013. M . Němcová: "Jsem velmi vděčná, že mi dnes v Café Galerii Louvre vyjádřili podporu vzácní přátelé a osobnosti v čele s panem Cyrilem Höschelem , profesorem a režisérem Milošem Horanským, panem dirigentem Liborem Peškem, zpěvačkou Petrou Janů či s hereckými osobnostmi, jako je paní Iva Janžurová, Jana Štěpánková, Eva Salzmannová, Zdena Hadrbolcová, Ondřej Pavelka či Michal Pavlata. Těší mě, že mi všichni držíte palce a věříte, stejně jako já, že v těžkých dobách se z boje neutíká a je třeba o to víc držet při sobě a společně se zasazovat o lepší budoucnost. Ostatně, naše páteční setkání označil příhodně pan profesor Horanský po vzoru T. G. Masaryka za „pátečnické“, a já s ním musím souhlasit. Velmi Vám tímto děkuji, mí pátečníci, stálí podporovatelé a přátelé."  Video ke shlédnutí zde.

Pokračování

 

Miroslava Němcová: Představení programové kapitoly Kultura

Úterý, 17 Září 2013 20:51

volim_pravici_MNwww.ods.cz 16/9/2013 M. Němcová: Program pro kulturu jsme dosud takto koncepčně nezachytili. Cítíme, že je zde velký potenciál spolupráce mezi ministerstvem školství a ministerstvem kultury, právě proto jsme do dnešního balíčku celou oblast kultury začlenili.

Spolupráci si představujeme zejména proto, že jsme si jistí tím, jak tu byla představena oblast vzdělávání, tedy něčeho, co na startu člověku určuje: jakou má perspektivu, jaké má šance. Jestli vzdělání dostane kvalitní, bude mít dobrou školu, dobrého pedagoga a získá dobré vzdělání, zlepšuje se jeho pozice v životě. Neumíme ale nijak uměle od vzdělávání oddělit kulturu, protože spolu souvisí. Když mluvíme o kultuře, představujeme si život rodiny, která má nějaké kulturní prostředí, vyznává některé kulturní hodnoty. Stejně tak si představujeme, že škola bude žáky vést ke kulturnímu chování, ke kulturnímu vnímání všech souvislostí. Také pracovní prostředí si vyžaduje své specifické pracovní podmínky, které se též dají nazvat pracovními podmínkami spojenými s kulturou, a mohli bychom takto pokračovat dál.

Pokračování

 

Do oblasti školství chce ODS přivést především stabilitu

Úterý, 17 Září 2013 20:41

ods_002ODS 16. září představila druhou kapitolu Příběhu života, prostřednictvím kterého postupně představuje své předvolební programové priority. Do oblasti školství chce přivést především stabilitu a připravit ve spolupráci s pedagogickými fakultami lepší podmínky pro přípravu a kariérní růst učitelů.

„Ve školství nepotřebujeme další reformy ani další experimenty, ale především stabilitu. ODS proto bude pracovat na dlouhodobé koncepční školské politice, která přinese do školství jednoduchá pravidla a řád. Studentům chceme dát jistotu, jakou podobu bude mít státní maturita. Chceme zajistit svobodu zvolit si správnou cestu a zajistit předškolní vzdělávání ve státních i firemních školkách nebo v dětských skupinách a zároveň umožnit rodičům zůstat doma,“ říká jihomoravský lídr ODS a bývalý ministr školství prof. Petr Fiala.

Pokračování

 

Strana 4 z 61

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter