Názory

Do oblasti školství chce ODS přivést především stabilitu

Úterý, 17 Září 2013 20:41

ods_002ODS 16. září představila druhou kapitolu Příběhu života, prostřednictvím kterého postupně představuje své předvolební programové priority. Do oblasti školství chce přivést především stabilitu a připravit ve spolupráci s pedagogickými fakultami lepší podmínky pro přípravu a kariérní růst učitelů.

„Ve školství nepotřebujeme další reformy ani další experimenty, ale především stabilitu. ODS proto bude pracovat na dlouhodobé koncepční školské politice, která přinese do školství jednoduchá pravidla a řád. Studentům chceme dát jistotu, jakou podobu bude mít státní maturita. Chceme zajistit svobodu zvolit si správnou cestu a zajistit předškolní vzdělávání ve státních i firemních školkách nebo v dětských skupinách a zároveň umožnit rodičům zůstat doma,“ říká jihomoravský lídr ODS a bývalý ministr školství prof. Petr Fiala.

Pokračování

 

M. Němcová hostem diskusního přadu ČT24 Speciál - 100 dní na Hradě "Ohlédnutí"

Úterý, 11 Červen 2013 09:10

MN_a_levPředsedkyně Miroslava Němcová bude dnes tj. 11. června 2013 hostem diskusního pořadu ČT 24 Speciál - 100 dní na Hradě "Ohlédnutí". Česká televize Speciál připravila jako shrnutí k působení Miloše Zemana v roli prezidenta ČR v prvních měsících svého funkčního období.  Pořad začíná ve 21:30 hodin. Dalším hostem bude předseda Senátu Milan Štěch.

 

Souhlasíte s tím, aby stát nějakým způsobem kompenzoval poškozeným dopady amnestie?

Středa, 06 Březen 2013 21:01

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 7. března 2013: Souhlasíte s tím, aby stát nějakým způsobem kompenzoval poškozeným dopady amnestie?

M. Němcová: Stojím na straně obětí nikoli pachatelů. Poškození amnestií se však budou muset obrátit na soud, který jediný může o případném odškodnění rozhodnout. Není to pro ně dobrá situace, ale jde o jedinou možnost.

 

Co si myslíte o plánované výcvikové misi vojáků Armády ČR v Mali?

Čtvrtek, 21 Únor 2013 18:15

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 28. února 2013: Co si myslíte o plánované výcvikové misi vojáků Armády ČR v Mali?

M. Němcová: Západoafrická Mali čelí konfliktu s radikálními islamisty, kteří decimují její obyvatele, ničí historické památky a ohrožují suverenitu země. Čeští vojáci by měli pomoci s výcvikem tamních ozbrojených sil tak, aby byla posílena stabilita země. Naši vojáci jsou ve světě oceňování jako skvělí vojenští instruktoři a mají s výcvikem velké zkušenosti. Proto si myslím, že jejich výcviková mise bude užitečná.

 

M.Němcová pro Týdeník Vysočina - o výzvě na podporu žaloby na prezidenta Václava Klause

Neděle, 10 Únor 2013 19:36

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 14. února 2013: Co si myslíte o internetové výzvě na podporu žaloby na prezidenta Václava Klause v souvislosti s novoroční amnestií? 

M. Němcová: Rozumím nespokojenosti občanů s rozsahem novoroční amnestie prezidenta Václava Klause, především s jejím dopadem na některé dosud neukončené kontroverzní kauzy. Avšak tuto výzvu nepovažuji za realistickou a promyšlenou. Co se stalo, nelze změnit. Spíše vidím užitek v tom, aby reakce veřejnosti na amnestii byla vodítkem pro budoucnost.

 

Strana 5 z 61

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter