Názory

Souhlasíte s tím, aby stát nějakým způsobem kompenzoval poškozeným dopady amnestie?

Středa, 06 Březen 2013 21:01

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 7. března 2013: Souhlasíte s tím, aby stát nějakým způsobem kompenzoval poškozeným dopady amnestie?

M. Němcová: Stojím na straně obětí nikoli pachatelů. Poškození amnestií se však budou muset obrátit na soud, který jediný může o případném odškodnění rozhodnout. Není to pro ně dobrá situace, ale jde o jedinou možnost.

 

Co si myslíte o plánované výcvikové misi vojáků Armády ČR v Mali?

Čtvrtek, 21 Únor 2013 18:15

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 28. února 2013: Co si myslíte o plánované výcvikové misi vojáků Armády ČR v Mali?

M. Němcová: Západoafrická Mali čelí konfliktu s radikálními islamisty, kteří decimují její obyvatele, ničí historické památky a ohrožují suverenitu země. Čeští vojáci by měli pomoci s výcvikem tamních ozbrojených sil tak, aby byla posílena stabilita země. Naši vojáci jsou ve světě oceňování jako skvělí vojenští instruktoři a mají s výcvikem velké zkušenosti. Proto si myslím, že jejich výcviková mise bude užitečná.

 

M.Němcová pro Týdeník Vysočina - o výzvě na podporu žaloby na prezidenta Václava Klause

Neděle, 10 Únor 2013 19:36

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 14. února 2013: Co si myslíte o internetové výzvě na podporu žaloby na prezidenta Václava Klause v souvislosti s novoroční amnestií? 

M. Němcová: Rozumím nespokojenosti občanů s rozsahem novoroční amnestie prezidenta Václava Klause, především s jejím dopadem na některé dosud neukončené kontroverzní kauzy. Avšak tuto výzvu nepovažuji za realistickou a promyšlenou. Co se stalo, nelze změnit. Spíše vidím užitek v tom, aby reakce veřejnosti na amnestii byla vodítkem pro budoucnost.

 

Jaký máte názor na návrh vyplatit církevní restituce formou státních dluhopisů?

Středa, 30 Leden 2013 00:00

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 7. února 2013: Jaký máte názor na návrh vyplatit církevní restituce formou státních dluhopisů?

M. Němcová: Je to zajímavý nápad, který by mohl být výhodný pro stát i pro církve. Na jedné straně by stát nemusel vydávat hotovost, na druhé straně zase církve  získají zaručenou investici do budoucna. Záleží to ale na vzájemné dohodě státu a církví, neměla by to být jediná možnost, jak se vyrovnat. Pro církve by to mělo být řešení, pro které se rozhodnou dobrovolně.

 

M. Němcová pro Týdeník Vysočina - Jaký je váš tip na příštího prezidenta ?

Sobota, 19 Leden 2013 11:30

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 24. ledna 2013: Jaký je váš tip na příštího prezidenta ?

M. Němcová: Nechci tipovat na vítěze, prezidentský úřad není fotbalové utkání. Přála bych si však, aby prezident, který z volby vzejde, byl důstojným nástupce obou svých polistopadových předchůdců, kteří oba, byť každý po svém, byli výraznými osobnostmi. Aby to byl prezident, který důstojně reprezentuje Českou republiku, hájí zájmy jejích občanů, pozitivně působí na atmosféru v zemi i na politické scéně.

 

Strana 5 z 61

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter