Názory

M. Němcová pro Týdeník Vysočina - Co očekáváte od roku 2013?

Úterý, 01 Leden 2013 18:54

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 27. prosince 2012: Co očekáváte od roku 2013?

M. Němcová: Věřím, že zvládneme prezidentské volby, že se podaří dokončit hlavní vládní reformy a že se díky tomu bude více dařit ekonomice. A navzdory senzačním předpovědím o konci světa budeme dál žít své  životy, starat se o své rodiny, pracovat a usilovat o věci, které považujeme za důležité. Všem čtenářům deníku Vysočina přeji do nového roku pevné zdraví, osobní štěstí i mnoho pracovních úspěchů.

 

M. Němcová pro Týdeník Vysočina - o dohledu nad kvalitou potravin

Neděle, 25 Listopad 2012 17:32

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 29. listopadu 2012: Myslíte si, že by se měl roztříštěný dohled nad kvalitou potravin (včetně alkoholu) sjednotit, eventuálně kdo by jej měl provádět? 

M. Němcová: Podstatné je, abychom my -- zákazníci vždy věděli, kam se máme obrátit, kde hledat zastání, jak získat informace, a ne složitě hledat, kdo má dohled nad masem a kdo nad rumem a kdo nad banány, či chlebem. Z tohoto pohledu je pro běžného spotřebitele sjednocení dohledu určitě dobré a je jedno, kdo to bude dělat. Důležité je, aby dohled byl kvalitní a důsledný a potraviny, které si kupujeme, nebyly závadné.

 

Zdravotnické odbory vyzvaly ministra Hegera k odstoupení. Co si o tom myslíte?

Středa, 21 Listopad 2012 20:18

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 22.11.2012: Zdravotnické odbory vyzvaly ministra Hegera k odstoupení. Co si o tom myslíte?

M. Němcová: Je to legitimní právo odborářů. Zároveň ale platí, že by zdravotní odbory měly pečlivě vážit slova. Líčením nepravdivých katastrofických vizí nezodpovědně děsí a znejišťují pacienty. I odboráři přece musí vědět, že naše zdravotnictví reformy nutně potřebuje. Vyšší efektivita, zamezení plýtvání finančními prostředky, to v důsledku povede ke zlepšení péče o pacienty.

 

M. Němcová pro Týdeník Vysočina - o neúspěchu studentů u státních maturit

Úterý, 16 Říjen 2012 18:38

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 11. října 2012: Myslíte si, že neúspěch studentů u státních maturit a jejich chystané zjednodušení je správné? Nevypovídá výsledek i o kvalitě vzdělávání ve školách?

M. Němcová: Letošní státní maturity ukázaly, že je nutná změna. Jde o dílčí řešení a jsem přesvědčena, že maturita nemá být snadná, nemůže ji udělat každý. Má jít o náročnou zkoušku, která těm nadaným a pilným otevře cestu k dalšímu studiu a vysokému pracovnímu uplatnění. Z jednoho nepovedeného ročníku maturit nelze posuzovat úroveňškol, to ukáže až delší časový úsek.

 

 

M. Němcová pro Týdeník Vysočina - o rozšíření platnosti ŘP skupiny B i na motocykly

Neděle, 08 Červenec 2012 18:40

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 12. července 2012: Jaký je váš názor na rozšíření platnosti ŘP skupiny B i na jednostopé stroje do objemu 125 ccm s automatickou převodovkou?

M. Němcová: Je to praktická změna, která by mohla pomoci přeplněným ulicím ve velkých městech. Zároveň by také usnadnila dopravu lidem na venkově. Stejným směrem míří celá Evropa. Za nezbytné však považuji, aby součástí výuky studentů v autoškolách byly nejen jízdy autem, ale aby zájemci o řidičské oprávnìní skupiny B měli možnost se na motocyklu skutečně naučit jezdit. Jde o bezpečnost všech.

 

Strana 6 z 61

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter