Názory

M. Němcová pro Týdeník Vysočina - o rozšíření platnosti ŘP skupiny B i na motocykly

Neděle, 08 Červenec 2012 18:40

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 12. července 2012: Jaký je váš názor na rozšíření platnosti ŘP skupiny B i na jednostopé stroje do objemu 125 ccm s automatickou převodovkou?

M. Němcová: Je to praktická změna, která by mohla pomoci přeplněným ulicím ve velkých městech. Zároveň by také usnadnila dopravu lidem na venkově. Stejným směrem míří celá Evropa. Za nezbytné však považuji, aby součástí výuky studentů v autoškolách byly nejen jízdy autem, ale aby zájemci o řidičské oprávnìní skupiny B měli možnost se na motocyklu skutečně naučit jezdit. Jde o bezpečnost všech.

 

Jak podle vás odejmutí ŘP neplatičům alimentů pomůže poškozeným?

Neděle, 08 Červenec 2012 18:33

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 4.července 2012: Jak podle vás odejmutí ŘP neplatičům alimentů pomůže poškozeným? Navíc ne všichni neplatiči ŘP vlastní.

M. Němcová: Má-li někdo na benzín a auto, ale již mu nezbývá platit na vlastní děti, je něco špatně. Zavedením tohoto nového trestu lze na neplatiče tlačit účinněji, také pomůže ulehčit přeplněným věznicím a ušetřit finance daňových poplatníků. Stát v současnosti vynakládá cca tisíc korun denně i na vězně, kteří by mohli svůj trest vykonávat i jiným alternativním způsobem.

 

Prudký nárůst žádostí o přezkoumání výsledků státních maturit. Co to podle Vás znamená?

Středa, 27 Červen 2012 18:23

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 28. června 2012: Prudký nárůst žádostí o přezkoumání výsledků státních maturit. Co to podle Vás znamená?

M. Němcová: Průběh státních maturit byl ostudou. Bohužel to negativně ovlivnilo výsledky zkoušek některých studentů. Považuji za důležité, aby podaná odvolání byla obratem vyřešena, aby dále nevznikaly komplikace, pokud jde o navazující studium. Celý stávající systém státní maturity je třeba zjednodušit, odstranit všechny dosavadní chyby. Nový ministr školství změnu státních maturit již připravuje.

 

 

M. Němcová pro Týdeník Vysočina - o záměru plošného zápisného na VŠ

Úterý, 19 Červen 2012 00:00

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 21. června 2012: Záměr plošného zápisného ve VŠ od příštího roku. Vnímáte to jako případně napadnutelnou změnu podmínek během studia?

M. Němcová: Veškerá diskuse o školném na vysokých školách by měla vycházet z reality. Studium není zadarmo. Školné ve spojení se zavedením systému studentských půjček zpřístupní studium každému, kdo studovat chce. Po nástupu nového ministra školství Petra Fialy očekávám rozumné návrhy pokud jde o rozsah a podobu spoluúčasti studentů, která může mít i formu zápisného.

 

Myslíte si, že nárůst příjmů menších měst změnou přerozdělování sdílených daní bude adekvátní?

Neděle, 10 Červen 2012 19:19

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 14. června 2012: Myslíte si, že nárůst příjmů menších měst změnou přerozdělování sdílených daní bude adekvátní?

M. Němcová: Zatím každá změna, která stanovila, jakým poměrem se budou společně vybírané daně dále přerozdělovat, budila rozruch. Ani nyní nepanuje velká spokojenost. Každý starosta cítí prioritně potřeby své obce či města, problémy u sousedů jej přirozeně tolik nepálí. Byl vyjednán kompromis, který balancoval mezi pomocí malým obcím na úkor velkých měst. Obce volaly po větším příspěvku, města se bránila. Snad je tento přirozený střet nyní lépe vyřešen než úprava, která platila dosud.

 

 

Strana 7 z 61

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter