Názory

M. Němcová pro Týdeník Vysočina - o nároku na zabezpečení po celou dobu nemoci

Úterý, 15 Květen 2012 17:35

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 17. května 2012: Myslíte si, že nemocný člověk má mít nárok na hmotné zabezpečení po celou dobu své nemoci, tedy i první tři dny?

M. Němcová: Současný model, který včera potvrdil i Ústavní soud je správný. Je třeba připomenout, že nemocný první tři dny peníze nedostává, ale také za tyto dny neodvádí státu pojistné. Nemocnost, která byla v České republice neodůvodněně násobně vyšší, než u našich sousedů, se dostala na normální úroveň. Masové zneužívání nemocenských dávek skončilo.

 

Co si myslíte o záměru zavedení nové daně z ropných produktů?

Neděle, 06 Květen 2012 18:27

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 10. května 2012: Co si myslíte o záměru zavedení nové daně z ropných produktů?

M. Němcová: Po středečním projednávání vládou není již tento záměr aktuální. Prostřednictvím této daně mělo být původně financováno zvýšení strategických rezerv ropy z 90 na 120 dní, což je s ohledem na energetickou bezpečnost země rozumný cíl. Nejde však jen o  otázku bezpečnosti (dostatečných rezerv), ale i o otázku ceny. Jen těžko si umím představit, co by se dělo v celém hospodářství při dalším růstu cen pohonných hmot.

 

Jaký máte názor na najímání zaměstnanců prostřednictvím agentur?

Středa, 02 Květen 2012 18:21

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 3. května 2012: Jaký máte názor na najímání zaměstnanců prostřednictvím agentur?

M. Němcová: Pro firmu či instituci je výhodné, že zájemce o práci prošel výběrem a posouzením vyškolených personalistů. Může tak rychle nalézt ve správný čas správného zaměstnance s potřebnou kvalifikací. Stejně tak pro uchazeče o práci je přínosné, že agentura se aktivně snaží uplatnit ho na trhu práce. Zároveň ale platí, že činnost agentur musí být průhledná, aby nedocházelo k obcházení zákoníku práce či nezákonnému zaměstnávání cizinců.

 

 

Může soud zbavit trestně stíhané poslance jejich poslaneckého mandátu?

Čtvrtek, 19 Duben 2012 17:30

ikona_MNTýdeník Vysočina, 26. dubna 2012: Může soud zbavit trestně stíhané poslance jejich poslaneckého mandátu?

M. Němcová: Soud nemůže zbavit poslance mandátu, to je právo dané ústavou. Zatím nepravomocně odsouzenému poslanci Škárkovi soud zakázal výkon činnosti poslance, nezrušil mandát. Jak to bude dál, řeknou jen soudy vyššího stupně a možná nakonec ústavní soud. Předkládám změnu Ústavy, která umožní zbavit poslance mandátu, pokud bude pravomocně odsouzen, tak jako to umožňují i ústavy některých jiných zemí.
 

M. Němcová pro Týdeník Vysočina - o možnosti obcí vyhostit recidivisty

Neděle, 15 Duben 2012 18:22

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 19. dubna 2012: Co si myslíte o návrhu na možnost obcí vyhostit ze svého území recidivisty a pachatele přestupků, kteří tam nemají pobyt?

M. Němcová: Vandalismus, prostituce, krádeže, výtržnictví, to vše obtěžuje lidi, kteří v obcích a městech mají svůj domov a vychovávají tam děti. Na ty, kteří tyto činy úmyslně a opakovaně páchají často neplatí ani pokuta. Zákaz pobytu na omezenou dobu může být dobrou sankcí. Součástí opatření by měl být i registr přestupků, který umožní zavedení pravidla „třikrát a dost“.

 

 

Strana 8 z 61

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter