Názory

M. Němcová pro Týdeník Vysočina - o možnosti obcí vyhostit recidivisty

Neděle, 15 Duben 2012 18:22

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 19. dubna 2012: Co si myslíte o návrhu na možnost obcí vyhostit ze svého území recidivisty a pachatele přestupků, kteří tam nemají pobyt?

M. Němcová: Vandalismus, prostituce, krádeže, výtržnictví, to vše obtěžuje lidi, kteří v obcích a městech mají svůj domov a vychovávají tam děti. Na ty, kteří tyto činy úmyslně a opakovaně páchají často neplatí ani pokuta. Zákaz pobytu na omezenou dobu může být dobrou sankcí. Součástí opatření by měl být i registr přestupků, který umožní zavedení pravidla „třikrát a dost“.

 

 

Jaký máte názor na plán VZP na neobnovení smluv s některými menšími nemocnicemi?

Pondělí, 09 Duben 2012 19:41

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 12. dubna 2012: Jaký máte názor na plán VZP na neobnovení smluv s některými menšími nemocnicemi?

M. Němcová: Ve zdravotnictví vždy musí platit, že žádná změna či nové opatření nesmí ohrozit či zhoršit péči o pacienta. Zároveň je pravda, že zdravotní péče je nákladná a je třeba s ní tak i nakládat. To znamená používat ji efektivně a s ohledem na potřeby pacientů. Věřím, že má VZP dobře promyšlené všechny návrhy na zrušení nemocnic a nevznikne tím žádný vážnější problém.

 

M. Němcová pro Týdeník Vysočina - o dopadech bioplynových stanic

Neděle, 01 Duben 2012 14:17

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 5. dubna 2012: Myslíte si, že boom bioplynových stanic může mít podobné dopady, jako tomu bylo u solárních elektráren?

M. Němcová: Podobný boom jako u fotovoltaických elektráren České republice kvůli podpoře  bioplynových stanic nehrozí. Zákon o podporovaných zdrojích energie totiž podporu bioplynek zastropoval tak, že jejich výstavba nebude pro spekulanty zajímavá. Považuji to za správné, protože solární šílenství z let 2009 a 2010 se nesmí opakovat. Obnovitelné zdroje energie u nás budou vždy jen doplňkem k jaderné a uhelné energetice.

 

M. Němcová pro Týdeník Vysočina - o snížení počtu lékařů v nemocnicích

Čtvrtek, 22 Březen 2012 18:02

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 29. března 2012: Myslíte si, že je adekvátní uvažované snížení počtu lékařů v nemocnicích a až dvojnásobek pacientů připadajících na jednu zdravotní setru?
 
M. Němcová: Snížení požadavku na počet lékařů a sester nesmí znamenat pro pacienty žádné riziko. Pokud má nemocnice víc vážných pacientů, musí tomu samozřejmě počty doktorů a sester odpovídat. Ale naopak na oddělení, kde jsou jen lehcí pacienti, jsou nároky na práci a počet zdravotníků zase nižší. Věřím, že nemocnice i pojišťovny budou postupovat rozumně a pochopí, že doktoři a sestry budou sloužit v takovém počtu a tam, kde je jich skutečně prokazatelně potřeba.

 

Jaký máte názor na Holešovskou výzvu a celonárodní protest 15.3.2012?

Středa, 14 Březen 2012 19:26

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 15. března 2012: Jaký máte názor na Holešovskou výzvu a celonárodní protest 15.3.2012?

M. Němcová: Právo na vyjádření svého postoje má v demokratické společnosti každý občan. Ale nemyslím si, že naplnění požadavků této výzvy by přineslo něco dobrého. Naopak. Zastavení reforem by bylo tím nejhorším, co by naši zemi mohlo potkat. Navíc mnohé cíle, které tato výzva hlásá jsou jen populistickým plácnutím do vody, které se neopírá o realistické argumenty a respekt k demokracii.

 

 

Strana 9 z 61

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter