Názory

M. Němcová pro Týdeník Vysočina - o dopadech bioplynových stanic

Neděle, 01 Duben 2012 14:17

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 5. dubna 2012: Myslíte si, že boom bioplynových stanic může mít podobné dopady, jako tomu bylo u solárních elektráren?

M. Němcová: Podobný boom jako u fotovoltaických elektráren České republice kvůli podpoře  bioplynových stanic nehrozí. Zákon o podporovaných zdrojích energie totiž podporu bioplynek zastropoval tak, že jejich výstavba nebude pro spekulanty zajímavá. Považuji to za správné, protože solární šílenství z let 2009 a 2010 se nesmí opakovat. Obnovitelné zdroje energie u nás budou vždy jen doplňkem k jaderné a uhelné energetice.

 

M. Němcová pro Týdeník Vysočina - o snížení počtu lékařů v nemocnicích

Čtvrtek, 22 Březen 2012 18:02

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 29. března 2012: Myslíte si, že je adekvátní uvažované snížení počtu lékařů v nemocnicích a až dvojnásobek pacientů připadajících na jednu zdravotní setru?
 
M. Němcová: Snížení požadavku na počet lékařů a sester nesmí znamenat pro pacienty žádné riziko. Pokud má nemocnice víc vážných pacientů, musí tomu samozřejmě počty doktorů a sester odpovídat. Ale naopak na oddělení, kde jsou jen lehcí pacienti, jsou nároky na práci a počet zdravotníků zase nižší. Věřím, že nemocnice i pojišťovny budou postupovat rozumně a pochopí, že doktoři a sestry budou sloužit v takovém počtu a tam, kde je jich skutečně prokazatelně potřeba.

 

Jaký máte názor na Holešovskou výzvu a celonárodní protest 15.3.2012?

Středa, 14 Březen 2012 19:26

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 15. března 2012: Jaký máte názor na Holešovskou výzvu a celonárodní protest 15.3.2012?

M. Němcová: Právo na vyjádření svého postoje má v demokratické společnosti každý občan. Ale nemyslím si, že naplnění požadavků této výzvy by přineslo něco dobrého. Naopak. Zastavení reforem by bylo tím nejhorším, co by naši zemi mohlo potkat. Navíc mnohé cíle, které tato výzva hlásá jsou jen populistickým plácnutím do vody, které se neopírá o realistické argumenty a respekt k demokracii.

 

 

Co si myslíte o možnosti zavedení uhlíkové daně pro domácnosti?

Středa, 07 Březen 2012 18:39

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 8. března 2012: Co si myslíte o možnosti zavedení uhlíkové daně pro domácnosti?

M. Němcová: Nejsem přítelem této daně. Chápu snahy po snížení CO2, tedy po zlepšení ovzduší. Ale pouhým zavedením nové daně se nám lépe dýchat nebude. Lidé se vždy chovali racionálně a i v případě topení volí takový způsob, který je pro ně nejúspornější.

 

M. Němcová pro Týdeník Vysočina - o finanční pomoci státu drogově závislým

Pondělí, 27 Únor 2012 18:25

z-medii-denikTýdeník Vysočina, 1. března 2012: Myslíte si, že by drogově závislým, kteří se rozhodnou léčit, ale schází jim potřebné prostředky, měl finančně vypomoci stát?

M. Němcová: Souhlasím jak z pohledu lidského, tak ryze ekonomického. Drogová závislost je velká osobní tragedie každého člověka. Málokdo si umí pomoci sám. Bez pomoci takoví lidé umírají. Před tím jsou dlouho a vážně nemocní, mnozí kradou nebo páchají jiné trestné činy, aby měli na drogy. Prostředky na prevenci se státu vyplatí. Je levnější pomoci někomu, aby nebral drogy, nežli nést následky a náklady toho, že drogy bere.

 

Strana 9 z 60

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter