Projevy

Projev M. Němcové při zahájení konference "150. let moderního parlamentarismu"

Čtvrtek, 07 Duben 2011 12:07

MN projev 150 let parlamentarismuVe čtvtek 7.  dubna 2011 zahájila v prostorách Poslanecké sněmovny její předsedkyně Miroslava Němcová konferenci "150 let moderního parlamentarismu ve střední Evropě". Ve svém úvodním projevu, který si můžete přečíst níže, připomněla význam a dědictví parlamentní tradice.

Projev Miroslavy Němcové: Vážení ústavní činitelé, vážené dámy, vážení pánové, vzácní hosté,
píše se rok 1861 a na jednom pólu Evropy v zemi se staletou zkušeností britského parlamentarismu se královna Viktorie obléká po smrti muže do černého, aby černou již nikdy neodložila ... a z druhé strany, v Rusku, car Alexandr II. teprve ruší nevolnictví ... u nás umírá Šafařík a Hanka symboly obrozenectví ... a v naší první české politické straně - Národní straně dochází k prvým rozkolům. A jednoho dubnového odpoledne před palácem, kde spolu právě rokujeme, postává ve srocení lidí mladý novinář s knírkem, číhá na poslance nového zastupitelského sboru a pozoruje vzrušený dav.

Pokračování

 

Projev M. Němcové na charitativním koncertu ve prospěch Japonska

Čtvrtek, 31 Březen 2011 17:22

charitativn_koncert_japonsko_27032011Miroslava Němcová se v neděli 27. března 2011 zúčastnila ve Smetanově síni Obecního domu charitativního koncertu Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK ve prospěch přírodní katastrofou postiženého Japonska. Její projev si můžete přečíst níže.

 

Vážené dámy, vážení pánové,

 

svět, ve kterém žijeme, má své stinné stránky. Vše, co se kolem nás děje, nemá dopad jen na nás v určitém konkrétním místě. Nic, co se stane na druhém konci planety, není zcela izolováno od nás. Moderní technika nám zprostředkuje vše ihned a v plném rozsahu. V tom dobrém, i v tom špatném. Být dnes izolován od dění jinde, tvrdit, že se mě to netýká,  nelze.

Pokračování

 

Oslava 150. výročí sjednocení Italské republiky

Neděle, 20 Březen 2011 18:30

oslavy_sjednoceni_ItaliePředsedkyně Poslanecké sněmovny se ve čtvrtek 17. března 2011 účastnila oslavy 150. výročí sjednocení Italské republiky, která se konala na Velvyslanectví Italské republiky v ČR.

Fotogalerii si prohlédněte zde

Projev předsedkyně Miroslavy Němcové si můžete přečíst uvnitř článku:

Pokračování

 

Slavnostní setkání u příležitosti 161. výročí narození T.G. Masaryka

Úterý, 08 Březen 2011 20:09

Vro_TGM_07032011_1Ve Státních aktech Poslanecké sněmovny se dne 7. března 2011 konalo slavnostní setkání u příležitosti 161. výročí narození Tomáše Garrigue Masaryka.
Předsedkyně Poslanecké sněmovny zde přednesla projev, který si můžete přečíst uvnitř článku

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde

Pokračování

 

Projev 25. února - Pietní vzpomínka na popravené důstojníky

Sobota, 26 Únor 2011 00:11

pietni_akt_dustojnici_25022011Předsedkyně PS přednesla 25. února u příležitosti výročí zahájení poprav důstojníků v 50. letech projev. Akci organizovala Konfederace politických vězňů ve spolupráci s ministerstvem obrany před budovou Generálního štábu AČR, kde je umístěna pamětní deska se jmény popravených důstojníků. Projev si můžete přečíst níže.

 

 

 

Pokračování

 

Strana 10 z 14

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter