Projevy

Projev M. Němcové při zahájení volební kampaně v Praze

Úterý, 01 Říjen 2013 22:14

ikona_Nemcova_lidrVážené dámy a vážení pánové, přátelé,
jako celostátní jednička – lídr ODS, vedu v těchto volbách kandidátní listinu právě v našem hlavním městě.
Jsem si vědoma své odpovědnosti a přijala jsem ji bez výhrad. Vedlo mě k tomu neochvějné přesvědčení, že
v těžkých dobách se z boje neutíká. Tomu, myslím, všichni rozumí. Jako volební jednička budu obhajovat pravicovou
politiku a dobrou pozici ODS v naší zemi.
Své odhodlání stavím na tom, jak naši společnost dnes vidím. Musíme se rozhodnout, kudy dále půjdeme,
co chceme a co ne.
Dnešní společnost v České republice, je zklamána z politiky. Vím, že za mnohé si můžeme sami. Lidé těžko snášejí
naši nesvornost, hašteřivost i neschopnost srozumitelně vysvětlit některé nepopulární změny.
Souvisí to s malou odvahou politiků vystoupit z líbivých vět do tvrdé reality a otevřeně přiznat, že některá rozhodnutí
je nutno udělat a že budou bolet.

Pokračování

 

Projev předsedkyně M. Němcové před závěrečným hlasováním Poslanecké sněmovny o jejím rozpuštění

Pondělí, 02 Září 2013 20:45

ikona_MNProjev předsedkyně PS PČR M. Němcové k rozpuštění Poslanecké sněmovny -59. schůze, úterý 20. srpna 2013

Vystoupení před hlasováním o návrhu usnesení Poslanecké sněmovny, kterým se navrhuje prezidentu republiky rozpuštění Poslanecké sněmovny podle čl. 35 odst. 2 Ústavy České republiky

Vážený pane místopředsedo, vážené dámy, vážení pánové,

váhala jsem, zda během dnešního odpoledne mám vystoupit jako první nebo zda mám nechat mluvit všechny vás, mé kolegyně a kolegy a vystoupit až na závěr, naší rozpravy. Nakonec jsem se rozhodla dát přednost všem, kteří chtějí dnes vystoupit a  chtějí říct svůj pohled na to, v jakém okamžiku se nacházíme a jaká východiska z nich hledáme či nalézáme.  Nicméně, jak to tak bývá, když si promýšlíte dopředu, co chcete říci v den, kdy jste přesvědčeni, že to je poslední den Sněmovny, poslední den, v němž budeme plnohodnotně vykonávat svůj mandát, zjistíte, že atmosféra v sále se mění. Naše jednání má dynamický průběh a v rozpravě se těžiště argumentů posunuje. Jestli tedy dovolíte, zastavím se u jedné věty, na kterou se pokusím navázat. Zněla zde dvakrát ve dvou příspěvcích. Bylo to něco ve smyslu o tom, že Poslanecká sněmovna je vlastně divadlo a možná bude dobré, když už s tím divadlem tady všichni skončíme.

Pokračování

 

Projev předsedkyně PS při zahájení výstavy - 20 let na českých a slovenských náměstích

Neděle, 16 Červen 2013 19:08

ikona_MNProjev předsedkyně Poslanecké sněmovny při zahájení výstavy "20 let na českých a slovenských náměstích". Slavnostní setkání se konalo 8. ledna v Nové budově Národního muzea a bylo věnováno 20. výročí vzniku samostatné České a Slovenské republiky.

Vážený pane předsedo Národní rady Slovenské republiky, vážený pane předsedo Senátu Parlamentu České republiky, vážená paní ministryně kultury, vážení současní a bývalí ústavní činitelé, vážený pane generální řediteli Národního muzea v Praze, vážený pane generální řediteli Slovenského národního muzea, vážení vzácní hosté, dámy a pánové

Mám tu čest pozdravit vás všechny z místa, které sehrálo významnou roli v dějinách České i Slovenské republiky. Obracíme svou mysl zpět o dvacet let a připomínáme si události spjaté s rozdělením České a Slovenské federativní republiky.

Pokračování

 

Projev předsedkyně PS - Pietní akt u Památníku obětem komunismu v pražském Motole

Středa, 12 Červen 2013 19:24

pietni_akt_u_pamatniku_obetem_komunismu_v_motole_11052013_4Projev předsedkyně Poslanecké sněmovny, který přednesla dne 11. května 2013 u Památníku obětem komunismu v pražském Motole u příležitosti pietního setkání. Akci pořádala Konfederace politických vězňů.

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolte, abych se dnes, právě na tomto místě věnovala dvěma aktuálním otázkám, které jsem si nevymyslela, ale je třeba na ně odpovědět:

1. Otázka se ozývá z „rekonstruovaného“ Ústavu pro studium totalitních režimů a zní: Byla vláda komunistické strany v Československu dobou totality nebo nebyla?

Pokračování

 

M. Němcová hostem diskusního přadu ČT24 Speciál - 100 dní na Hradě "Ohlédnutí"

Úterý, 11 Červen 2013 09:10

MN_a_levPředsedkyně Miroslava Němcová bude dnes tj. 11. června 2013 hostem diskusního pořadu ČT 24 Speciál - 100 dní na Hradě "Ohlédnutí". Česká televize Speciál připravila jako shrnutí k působení Miloše Zemana v roli prezidenta ČR v prvních měsících svého funkčního období.  Pořad začíná ve 21:30 hodin. Dalším hostem bude předseda Senátu Milan Štěch.

 

Strana 2 z 14

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter