Projevy

Projev M. Němcové na 22. Kongresu ODS

Sobota, 22 Říjen 2011 11:18

ods_002Projev Miroslavy Němcové, 1. místopředsedkyně ODS- 22. Kongres ODS, Praha 22. října 2011

Vážený pane předsedo, vážení hosté, vážené kolegyně, kolegové, dámy a pánové.

Scházíme se na svém pravidelném kongresu rok a čtvrt po parlamentních volbách. K samotným volbám se již vracet nebudu. Jeden fakt je třeba zmínit. Pravicoví voliči nezmizeli. Ano, rozdělili se. Část z nich od ODS odešla a my budeme usilovat o jejich návrat. Co  tomu pomůže, co tomu brání? Tomu se chci věnovat v následujících minutách.  Pomůže nám:

Pokračování

 

Projev předsedkyně Němcové k výročí 21. srpna 1968

Úterý, 23 Srpen 2011 09:15

pietni_akt_cesky_rozhlas

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová se v neděli 21. srpna zúčastnila před budovou Českého rozhlasu v Praze pietního aktu k uctění památky padlých při okupaci Československa vojsky zemí Varšavské smlouvy v srpnu 1968. Projev, který zde přednesla si můžete přečíst níže.

Vážené dámy, vážené pánové,
V srpnu roku 199O jsme si poprvé normálně, veřejně, bez obav z následků připomněli události spojené s okupací naší země vojsky Varšavské smlouvy (ale zejména vojsky SSSR) v roce 1968. Trvalo plných 22 let, než se o jedné z osudových událostí moderní historie naší země smělo mluvit a ne lhát, diskutovat a ne propagandisticky agitovat.

Pokračování

 

Projev M. Němcové k uctění památky 27 popravených představitelů českého odboje

Středa, 22 Červen 2011 08:11

pietni_shromazdeni_na_staromestskem_namesti_21062011_8Pietní shromáždění k uctění památky 27 popravených představitelů českého odboje, úterý 21.06.2011, Praha - Staroměstské náměstí

Vážení hosté, Pražané, dámy a pánové,
teatrálnost a současně krutost popravčího aktu, jímž se habsburská moc vypořádala v roce 1621 s emancipační snahou panského, rytířského a měšťanského stavu Království českého, je   v tehdejších evropských dějinách neobvyklá a výjimečná. Svědčila mimo jiné také o tom, jak velmi se vládnoucí panovník obával rostoucí ekonomické, politické i náboženské síly v českých zemích.

Pokračování

 

Projev předsedkyně Sněmovny Němcové - pietní vzpomínka na vyhlazení obce Ležáky

Pondělí, 20 Červen 2011 20:52

pietni_akt_lezaky_19062011_819. 6. 2011 Pietní vzpomínka na vyhlazení obce Ležáky – 69. výročí

Vážené dámy, vážení pánové, vážení hosté,

Setkávám se tu s vámi již po několikáté. Na tomto místě je dnes živo, je tu spousta lidí. Ale v ostatní dny místo ztichne a připomene tak zvláštní zoufalé ticho, které nastalo poté, kdy se tu zastavil život.

Připomene nám válku se všemi jejími hrůzami. A nelze jinak – právě zde myslíme nejvíce na to, že každý čin má svůj následek. Činem byl atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha a následkem bylo bestiální řádění fašistických vojáků v Ležákách, v Lidicích a dalších místech naší země. Následkem bylo stanné právo, popravy.

Pokračování

 

Miroslava Němcová zahájila v Národním památníku na Vítkově výstavu "VOLBY"

Středa, 15 Červen 2011 11:18

volby

Předsedkyně PS se v pondělí 13. června zúčastnila slavnostního otevření výstavy "Volby", kterou ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů upořádalo Národní muzeum v Národním památníku na Vítkově. Výstava představuje fenomén voleb v české společnosti. Předsedkyně Poslanecké sněmovny paní Miroslava Němcová převzala nad výstatou "Volby" záštitu.

Zdravici, kterou M. Němcová přednesla při zahájení výstavy "Volby" si můžete přečíst uvnitř článku.

Fotogalerii naleznete zde.

Pokračování

 

Strana 8 z 14

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter