Reportáže

Fotografie z autogramiády knihy rozhovorů C. Höschla s M. Němcovou "O životě"

Čtvrtek, 24 Říjen 2013 09:26

ikona_MN_A_CH_KNIHA

Na tiskové konferenci v úterý 23.10.2013 v Cafe Louvre v Praze podpořila ODS i řada známých osobností z kulturní a společenské sféry, mezi jinými herečka Iva Janžurová, herec Ondřej Pavelka, dirigent Libor Pešek, grafik Vladimír Suchánek nebo psychiatr Cyril Höschl, který s Miroslavou Němcovou vedl rozhovor „O životě“, který v knižní podobě po tiskové konferenci Miroslava Němcová podepsala hostům její autogramiády.

Fotografie si prohlédněte uvnitř článku.

Podpory a videozdravice známých osobností - "My volíme Miroslavu Němcovou".


ikona_volime_MN_2
Pokračování

 

Lídryně ODS Němcová přijela podpořit kandidáty na Jižní Moravu

Středa, 09 Říjen 2013 21:30

jihomoravsky_MN_ikonaVe středu 9. října 2013 zavítala Miroslava Němcová se svým volebním teamem na Jižní Moravu. Návštěvu zahájila prohlídkou Domova pro seniory v Boskovicích. Při pracovním jednání s jeho ředitelkou hovořila o rozdílech ve financování mezi poskytovateli sociálních služeb, jejichž zřizovatelem je město nebo kraj. Následovala prohlídka domova a setkání se zaměstnanci na jednotlivých odděleních. Miroslava Němcová ocenila obdivuhodnou profesionalitu personálu i lidský přistup ke klientům domova.

Před obědem se Miroslava Němcová seznámila s vedením společnosti Čokoládovny Fikar, která v Kuřimi vyrábí tradiční duté figurky a další speciální reklamní čokoládové výrobky na zakázku. Místopředsedkyni ODS pobavilo a potěšilo dárkové balení čokoládových bonbonů s vlastní podobiznou, které obdržela u příležitosti její první návštěvy firmy Fikar s.r.o..

Odpoledne se mohli občané Brna setkat s lídryní ODS Němcovou na mítinku u kávy, kam přijela podpořit lídra jihomoravské kandidátky ODS, exministra školství Petra Fialu.  Němcová, která ne billboardech ODS láká voliče heslem "Premiérka protiváhou prezidenta" se při odpovědi na otázky voličů pustila i do exprezidenta Václava Klause. Více čtěte na idnes.cz: "Vědomě poškozuje pravici, řekla Němcová o Klausovi na mítinku u kávy".

Pokračování

 

Miroslava Němcová v čele oficiální parlamentní delegace navštívila Švédsko

Pondělí, 10 Červen 2013 18:15

oficialni_navsteva_svedskeho_kralovstvi_31052013_5Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová navštívila ve dnech 28. a 29. května 2013 v čele oficiální parlamentní delegace Švédsko. Návštěva se uskutečnila na pozvání předsedy Riksdagu – švédského parlamentu pana Pera Westerberga.

Předsedkyně PSP ČR Miroslava Němcová zahájila svůj program návštěvou Living History Forum. Instituce, která byla založena v roce 2003, se zabývá otázkami demokracie, lidských práv a tolerance. Základ jejích badatelských aktivit tvoří téma holocaustu a dalších zločinů proti lidskosti. Delegaci uvítal ředitel fóra Dr. Eskil Franck, který spolu se svými kolegy představil aktuální vědecké projekty a zmínil aktivity fóra spojené s loňským rokem Raoula Wallenberga. Miroslava Němcová uvedla, že rovněž Česká republika si v roce 2012 připomněla osobnost tohoto významného zachránce stovek maďarských židů a to na konferenci, která se konala na půdě Poslanecké sněmovny. Švédské badatele pak seznámila s českým projektem „Nickyho rodina do škol“ a související iniciativou studentů, kteří shromáždili přes 200 tisíc petičních podpisů pro podporu nominace Sira Wintona na Nobelovu cenu míru. Shromážděné také informovala o úspěšné akci Židovského muzea v Praze s názvem „Zmizelí sousedé“, jež se zaměřuje na mladé lidi, kteří pátrají po svých nezvěstných sousedech zejména z dob 2. světové války.

Pokračování

 

Vánoční koncert a zdobení stromků v Třebíči

Pondělí, 07 Leden 2013 20:29

adventni_koncert_v_trebici_16122012_4Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR paní Miroslava Němcová, ve spolupráci s občanským sdružením STŘED, úspěšně zorganizovala již pátý ročník tradiční výstavy vánočních stromků, které vyvrcholilo koncertem dívčího sboru Cancioneta Praga třetí adventní neděli 16. prosince 2012 v klubu Hájek.
Hudební vánoční dárek v podobě vystoupení sboru Cancioneta Praga pod vedením Lukáše Jindřicha okouzlil diváky svým osobitým projevem již minulý rok. Letos sbor v Třebíči představil i nové CD vánočních koled.

Fotogalerii si prohlédněte zde

 

M. Němcová v čele delegace oficiální parlamentní návštěvy Bulharska

Středa, 24 Říjen 2012 12:18

Bulharsko24.10.2012   Oficiální parlamentní návštěva Bulharska
Předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová navštívila ve dnech 17. října – 19. října v čele oficiální parlamentní delegace Bulharsko. Návštěva české delegace se uskutečnila na pozvání předsedkyně Národního shromáždění Bulharské republiky Cecky Cačevy.

Předsedkyně Sněmovny M. Němcová zahájila návštěvu Bulharska položením věnce u Pomníku Neznámého vojína. Poté se sešla k jednání s předsedkyní Národního shromáždění Bulharské republiky Ceckou Cačevou. „Nesmírně mě těší, že mohu v Bulharsku přivítat nejvyšší představitelku dolní komory Parlamentu ČR spolu s parlamentní delegací. Vztahy našich zemí jsou velmi dobré. Kromě společných aktuálních zájmů nás pojí i společné historické mezníky,“ přivítala českou delegaci předsedkyně bulharského parlamentu C. Cačeva.

Pokračování

 

Strana 2 z 6

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter