Reportáže

Předsedkyně Sněmovny obdržela ocenění za práci pro zachování paměti národa v oblasti novodobé české historie

Úterý, 23 Říjen 2012 12:09

oceneni_pamet_naroda22.10.2012   Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová obdržela pamětní medaili k 70. výročí operace Anthropoid


Předsedkyně Poslanecké sněmovny paní Miroslava Němcová převzala u příležitosti zahájení putovní výstavy "Někomu život, někomu smrt" pamětní medaili k 70. výročí operace Anthropoid. Medaili obdržela za práci pro zachování paměti národa v oblasti novodobé české historie.

Pokračování

 

Konference předsedů parlamentů EU ve Varšavě

Středa, 02 Květen 2012 18:45

konference_predsedu_parlamentu_eu_ve_varsave_19_21042012_1Předsedkyně Poslanecké sněmovny se ve dnech 19.-21. dubna 2012 zúčastnila Konference předsedů národních parlamentů zemí EU ve Varšavě.

Konference byla spolupořádána předsedkyní polského Sejmu Ewou Kopacz a předsedou Senátu Bogdanem Borusewiczem. Účastnili se zástupci 37 komor ze 24 členských zemí Unie, místopředseda Evropského parlamentu a zástupci parlamentů 6 kandidátských zemí EU.

Úvodní vystoupení k tématu Krize evropské jednoty měla předsedkyně portugalského parlamentu paní Assuncao Esteves. Zmínila zejména to, že nejde pouze o dluhovou krizi, ale o krizi systému, o krizi vyplývající ze systémové chyby spočívající v nedostatku dohledu v rámci měnové unie. V následující diskusi vystoupili zástupci jednotlivých parlamentních komor. Z jednotlivých vystoupení vyplynulo zejména, že současná krize v Evropě není pouze krizí s ekonomickou nebo finanční dimenzí, ale jedná se také o krizi se silnou sociální dimenzí, která může mít dopad na vnitřní soudržnost EU.

Pokračování

 

Reportáž: M. Němcová navštívila Klatovy

Pátek, 09 Březen 2012 10:50

Mammocentrum_Klatovy_060212Předsedkyně PSP ČR Miroslava Němcová navštívila v úterý 6. března 2012 Klatovy. Na pozvání starosty města Mgr. Rudolfa Salvetra zahájila odpolední program setkáním  s vedením města v prostorách hotelu Ennius. Součástí oficiální cesty předsedkyně Němcové na Plzeňsko byla beseda se studenty klatovských středních škol v prostorách gymnázia Jaroslava Vrchlického,  prohlídka provozu společnosti Maso West s.r.o. Klatovy a  setkání s pracovníky soukromého Mammografického pracoviště.

Pokračování

 

Delegace Poslanecké sněmovny v čele s předsedkyní Němcovou navštívila Lucembursko

Pátek, 17 Únor 2012 15:01

 

oficialni_navsteva_lucemburskeho_velkovevodstvi_16022012_3Předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová v čele delegace poslanců navštívila ve dnech 15. – 16.  února Lucemburské velkovévodství. Oficiální návštěva české parlamentní delegace se uskutečnila na pozvání předsedy Poslanecké sněmovny Lucemburského velkovévodství Laurenta Mosara.

Na úvod jednání oba politici vyjádřili oboustranný zájem o další prohloubení vzájemných vztahů. Připomněli i blízkost našich zemí danou historicky svazkem Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny, rodičů významného českého panovníka Karla IV..“Vzájemný pocit blízkosti a spolupráce  je důležitý, od něj se budou odvíjet i vztahy v dalších odvětvích,“ konstatovali.

Pokračování

 

Přijetí občanů Náměště na Hané v Poslanecké sněmovně

Čtvrtek, 23 Červen 2011 18:33

HanáPředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová se ve čtvrtek 23. června 2011 setkala s občany Náměště na Hané. Předsedkyně M. Němcová přijala hosty v jednacím sále. Seznámila je s prostředím, kde dochází ke schvalování zákonů, vysvětlila způsob hlasování a přidala i zajímavosti z jednání parlamentů ve světě.

Občanům se návštěva velmi líbila, poděkovali předsedkyni Němcové za vstřícné přijetí a závěrem jí předali květinu a dar v upomínku na město. Fotogalerii naleznete zde.

Pokračování

 

Strana 3 z 6

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter