Reportáže

Reportáž: Miroslava Němcová navštívila polský Krakov

Pondělí, 30 Květen 2011 21:55

M Nemcova v KrakovePředsedkyně PSP ČR Miroslava Němcová navštívila v úterý 24. května polské město Krakov. Svou návštěvu zahájila položením kytice u hrobu tragicky zesnulého prezidenta Polska Lecha Kaczyńského,  od jehož smrti uplynul jeden rok. Miroslava Němcová se rovněž setkala s představiteli kulturního a historického života města Krakova, navštívila historickou budovu Jagellonské univerzity, židovské staré město a Mezinárodní kulturní centrum.

V úvodu své návštěvy zamířila předsedkyně Sněmovny na královský hrad Wawel, kde ji přivítal  kněz prelát Zdzislaw Sochacki.

Pokračování

 

Reportáž: M. Němcová navštívila Ostravu

Čtvrtek, 26 Květen 2011 12:22

nemcova_nosovicePředsedkyně PSP ČR Miroslava Němcová navštívila v pondělí 23. května Ostravu. Součástí její cesty do regionu byla účast na večerním zahájení XXXVI. ročníku mezinárodního hudebního festivalu „Janáčkův máj“, návštěva automobilového závodu Hyundai Motor Manufacturing v Nošovicích, který je generálním sponzorem hudebního festivalu,  prohlídka výstavy fotografií významného fotografa Jindřich Štreita a setkání s vedením Divadla loutek.

V odpoledních hodinách přivítal předsedkyni Sněmovny Miroslavu Němcovou prezident závodu Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích pan  Kang Ho-don. Při pracovním jednání představil společnost jako významného zaměstnavatele v současnosti  2600 zaměstnanců a také jako významného exportéra. Paní předsedkyně se zajímala, zda a jak zasáhla společnost  ekonomická krize a také o úspěšnost značky Hyundai na evropském trhu.

Pokračování

 

Vernisáž Wintonovy vlaky

Úterý, 24 Květen 2011 18:27

vernisaz_wintonovy_vlaky_21052011_5Předsedkyně Poslanecké sněmovny se v sobotu 21. května zúčastnila v Praze na Vyšehradě vernisáže "Wintonovy vlaky".

Připravovaná výstava po letech mapuje emocionálně i fakticky mimořádnou cestu Wintonova vlaku. Expozice je určena nejširší veřejnosti a je instalována v exteriéru na 27 mobilních panelech, které jsou v nočních hodinách osvětlené. Obrazové dokumenty a fotografie provázejí vysvětlující texty. Na dobových fotografiích jsou zachyceny tváře dětí, jejich cestovní pasy a víza, záběry Nicholase Wintona s dětmi při odjezdech vlaků v roce 1939, dokumenty o koncentračních táborech (Auschwitz – Birkenau) a o neúnosných podmínkách, ve kterých tam děti přežívaly. Nicholas Winton je pro stovky dětí jediným, nejen symbolickým tatínkem.

Pokračování

 

M. Němcová na 13. setkání předsedů parlamentů - Regionální partnerství v Bratislavě

Pátek, 20 Květen 2011 21:25

BratislavaPředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová se zúčastnila 13. setkání předsedů a místopředsedů parlamentů Regionálního partnerství v Bratislavě

Předsedové a místopředsedové parlamentů Regionálního partnerství přijali na svém 13. setkání v Bratislavě deklaraci o zlepšování infrastruktury

Předsedové a místopředsedové parlamentů členských zemí Regionálního partnerství se na svém 13. setkání v Bratislavě (19.-20. května 2011) shodli, že je nezbytné modernizovat evropskou dopravní infrastrukturu a odstranit její slabá místa pro možný budoucí rozvoj jako ekonomický tak i sociální. Na setkání byly kromě členských zemí partnerství (Slovenská republika, Rakousko, Česká republika, Maďarsko, Polsko, Slovinsko) přizváni i Bulharsko, Rumunsko, Chorvatsko a Černá Hora.

Pokračování

 

Reportáž: M. Němcová v čele parlamentní delegace na oficiální návštěvě Slovenska

Pátek, 20 Květen 2011 14:38

SlovenksoPředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová navštívila ve středu 18. května v čele oficiální  parlamentní  delegace Slovenskou republiku. V Bratislavě se setkala se svým slovenským protějškem  Richardem Sulíkem, předsedou Národní rady SR a se zástupci poslaneckých klubů, dále s předsedkyní slovenské vlády Ivetou Radičovou, prezidentem republiky Ivanem Gašparovičem a ministrem zahraničních věcí Mikulášem Dzurindou.

Všechna bratislavská jednání se nesla v atmosféře přátelství a názorového porozumění.  „Kdyby se takové vztahy daly převést mezi ostatní země, velmi by to usnadnilo život  ve světě,“ ocenila nadstandardní vztahy mezi našimi zeměmi předsedkyně PSP ČR M. Němcová.

Pokračování

 

Strana 4 z 6

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter