Reportáže

Tisková informace o návštěvě předsedkyně Sněmovny Němcové ve Vatikánu

Pondělí, 16 Květen 2011 13:16

ikona_pam_deska_sv._Cyrilovi_VatikanV pondělí 16. května předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR paní Miroslava Němcová navštívila Vatikán, aby zde u příležitosti slavnostního zahájení výstavy s názvem „Milovat dobro, odporovat zlu“  uctila památku jedné z nejvýznamnějších osobností novodobé české historie kardinála Josefa Berana v předvečer výročí jeho úmrtí a odhalila pamětní desku u hrobu sv. Cyrila.

Svou návštěvu Miroslava Němcová zahájila položením květin na hrob kardinála Josefa Berana v bazilice sv. Petra a setkala se s J. Em. kardinálem Comastrim, vikářem Městského státu Vatikán. V přátelském rozhovoru si společně připomněli význam odkazu kardinála Berana a sílu jeho osobnosti, která „ i v odloučení od domova nepolevila v úsilí o návrat svobody a demokracie do rodné vlasti, kterou ho v pokročilém věku nenávist komunistů donutila opustit.“ Předsedkyně Sněmovny požádala J. Em. kardinála Comastriho o možnost pro české poutníky, kteří by se chtěli poklonit památce této mimořádné osobnosti, navštívit místo posledního odpočinku kardinála Berana v hrobce chrámu sv. Petra. J. Em. kardinál Comastri tuto možnost přislíbil.

Pokračování

 

Víkendové oslavy 66. výročí ukončení bojů 2. světové války

Pondělí, 09 Květen 2011 08:34

V sobotu 7. května 2011  u příležitosti pietní vzpomínky na Olšanských hřbitovech předsedkyně Sněmovny Němcová položila květiny u pohřebiště zahraničních armád, legionářů a letců. V neděli 8.5.2011 na Den Vítězství se Miroslava Němcová u Národního památníku v Praze na Vítkově zúčastnila oslav 66. výročí ukončení bojů 2. světové války v Evropě. Fotogalerie si můžete prohlédnout zde.

Pokračování

 

Předsedkyně Sněmovny zahájila výstavu Zahrada Vysočiny v Žirovnici

Sobota, 30 Duben 2011 19:43

zahrada_vysociny_2011Poslední aprílový den, v sobotu 30. dubna, Miroslava Němcová slavnostně zahájila letošní jarní část výstavy Zahrada Vysočiny v Žirovnici. Světový sortiment květin zde prezentují přední pěstitelé pod vedením MUDr. Kříže na výstavě od 30. dubna do 2. května. V prostorách žirovnického zámku a špýcharu vystavují stovky odrůd narcisů a tulipánů. Předsedkyně Němcová ocenila precizní přípravu vystavovatelů i organizátorů, vyzdvihla umístění exponátů do historických budov a prohlédla si rovněž nedávno otevřenou stálou expozici žirovnického zámku. Fotogalerii si prohlédněte zde.

 

Pokračování

 

Reportáž z oficiální návštěvy předsedkyně Němcové v kraji Vysočina

Čtvrtek, 21 Duben 2011 15:20

Predsedkyne Nemcova a hejtman Behounek

Předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová přijela na  pozvání hejtmana Jiřího Běhounka  ve středu 20. dubna 2011 do svého domovského regionu na oficiální návštěvu.  Zahájila ji setkáním se studenty helenínské střední uměleckoprůmyslové školy v Jihlavě, poté u pracovního oběda hovořila o aktuální problematice regionu s krajskými radními. Během své cesty se zastavila ještě v Černovicích, kde zavítala do tamní firmy Bon Bon, prohlédla si Dětský domov v Kamenici nad Lipou a nakonec se v Polné zúčastnila vyhlášení nejlepších sportovců Vysočiny za minulý rok.

Pokračování

 

Reportáž z oficiální návštěvy parlamentní delegace v Lotyšsku

Středa, 13 Duben 2011 21:10

Lotysko_duben_2011Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová ve dnech 11. – 12. dubna v čele oficiální parlamentní delegace navštívila Lotyšsko. Význam návštěvy české parlamentní delegace v Lotyšku a zájem o prohlubování vzájemných vztahů v oblasti obchodu, kultury a o společné konzultace kroků při postupu v rámci EU dokládá přijetí členů delegace na té nejvyšší úrovni. Předsedkyně PS M. Němcová se  spolu s delegací poslanců  setkala se svou lotyšskou kolegyní předsedkyní lotyšského parlamentu paní Solvitou Aboltiňovou, s prezidentem Lotyšské republiky Valdisem Zatlersem,  s předsedou vlády Valdisem Dombrovskisem a s ministrem  zahraničních věcí Girtsem Valdisem Kristovskisem.

Pokračování

 

Strana 5 z 6

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter