Reportáže

Konference předsedů parlamentů EU v Bruselu

Úterý, 05 Duben 2011 16:57

tiskove_sdeleni_001Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová se  zúčastnila ve dnech 4. – 5. dubna Konference předsedů parlamentů EU v Bruselu, kterou pořádá a předsedá jí  Belgie jako země, která předsedala Radě EU v předchozím pololetí.

Hlavním tématem jednání byla diskuse  o budoucnosti parlamentního dohledu nad Společnou  zahraniční a bezpečnostní politikou a Společnou bezpečnostní a obrannou politikou. Motivem pro tuto diskusi je zánik Parlamentního shromáždění Západoevropské unie, ke kterému by mělo dojít v červnu 2011 a také nové principy, které pro tuto oblast vyplývají  z Lisabonské smlouvy. Miroslava Němcová na plénu přednesla stanovisko PS PČR, ve kterém odmítla návrh na vznik nové instituce s pevnou strukturou, sekretariátem a všemi nezbytnými službami, což by zbytečně přineslo další finanční náklady. „Mělo by se jednat spíše o nastavení flexibilního modelu, který by umožnil pružně reagovat na aktuální vývoj a potřeby“, vyjádřila názor předsedky PS.

Pokračování

 

Cancioneta Praga absolutním vítězem mezinárodního festivalu Canti veris

Pondělí, 28 Únor 2011 00:00

Cancioneta_Canti_veris_PragaSbor Cancioneta Praga, nad jehož vznikem v loňském roce převzala předsedkyně Sněmovny M. Němcová patronát,  ovládl mezinárodní festival soudobé sborové hudby Praha 2012 - Canti veris Praga. Soubor Cancioneta Praga zvítězil nejen v kategorii dívčích, ženských a mužských sborů od 25 zpěváků, ale odnesl si ze soutěže také trofej Grand Prix a stal se tak absolutním vítězem festivalu.

V soutěži o Grand Prix Cancioneta Praga porazila dánský smíšený sbor Sct. Peders Koncertkor i ruský komorní sbor Altro Coro Moscow. „Je to pro nás obrovský úspěch, ale hlavně motivace do další práce,“ řekl sbormistr Cancionety Praga Lukáš Jindřich. Více informací naleznete na webu cancionetapraga.cz.

Pokračování

 

Strana 6 z 6

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter