Studenti diskutovali s Miroslavou Němcovou na téma parlamentní demokracie

MN_a_levGymnázium mezinárodních a veřejných vztahů v pražských Stodůlkách uspořádalo v pondělí 17. března diskusní setkání s poslankyní Parlamentu ČR a předsedkyní mandátového a imunitního výboru Miroslavou Němcovou.

V úvodní části Miroslava Němcová studenty rámcově obeznámila s principy českého volebního systému. Podrobněji se pak zabývala rozvržením kompetencí mezi horní a dolní komorou Parlamentu ČR a základními kroky legislativního procesu.

V následné debatě studenty zajímal například vstup nových politických subjektů do vrcholné politiky, potažmo vlády a jak mohou lidé bez předchozí zkušenosti s výkonem veřejné funkce či znalosti agendy konkrétního resortu obstát. Zazněl rovněž dotaz na aktuální stranické rozdělení politického spektra, zejména s ohledem na silnou pozici KSČM v souvislosti s totalitní minulostí naší země. Gymnazisté však kladli i otázky osobnějšího charakteru, dotazovali se na motivace Miroslavy Němcové pro vstup do politiky a její prvotní očekávání nebo na skloubení náročné profese s osobním životem.

Miroslava Němcová studentům v závěru poděkovala za velkou aktivitu v průběhu celé debaty, řadu zajímavých, dobře formulovaných otázek a popřála všem, aby se jim v životě podařilo nalézt takové zaměstnání, které jim umožní se svobodně realizovat a rozvíjet jejich potenciál.

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter