Rozhovory v TV

Události, komentáře: Spor o státní svátek

Úterý, 25 Říjen 2016 22:31

nemcova_PL_201624. října 2016 -Miroslava Němcová: Události, komentáře: Spor o vyznamenání

Oslavy 28. října na Hradě letos vynechá řada politiků. Rozhodli se tak po kauze nevyznamenání Jiřího Bradyho. Nechystají se jak zástupci koaličních stran, tak opozice – dohromady jsou to 4 desítky poslanců, další nepřijdou z jiných důvodů a někteří ještě svou účast zvažují. Iniciativa kolem předsedy STAN Petra Gazdíka chce letos státní svátek oslavit na Staroměstském náměstí jako protestní akci proti poměrům na Hradě. Tam bude ostatně chybět i většina rektorů vysokých škol, kterým vadí hlavně to, že prezident některé z nich nepozval kvůli dlouhodobým sporům.O tom jestli je správné na Hradě být nebo ne a proč, budeme diskutovat se zástupci sněmovny Petrem Gazdíkem /STAN/, Miroslavou Němcovou /ODS/ a Pavlem Kováčikem /KSČM/. Názor pak připojí i komentátor MF DNES Miroslav Korecký.

Pokračování

 

M. Němcová hostem pořadu Události, komentáře: Blíží se rozpad Schengenu?

Středa, 20 Leden 2016 22:25

uk-nemcova-miroslava_ikonaMiroslava Němcová: Události, komentáře ČT: Ochrana schengenských hranic. Blíží se rozpad Schengenu?

19. ledna 2016

(ČT 24) Ministři vnitra zemí Visegrádu jednali v Praze o uprchlické krizi. Ujistili se v tom, že navrhují správná řešení a hodlají v tom pokračovat - prioritou Evropy je podle nich zajistit funkční systém hotspotů, tedy záchytných táborů na vnějších hranicích EU. Nefunguje ale jednota V4 jen „na papíře“, což ukázalo například i samo prosazení kvót? Mají myšlenky Visegrádu v Evropě odezvu? A co brání hotspotům v tom, aby fungovaly správně? Téma pro poslankyni Miroslavu Němcovou.

Pokračování

 

M. Němcová hostem pořadu ČT24 Interview

Neděle, 09 Listopad 2014 13:17

ikona_MNV pátečním Interview ČT 24 (7.11.2014) předsedkyně Mandátového a imunitního výboru Miroslava Němcová diskutovala s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou o aktuálním dění v Poslanecké sněmovně, sporech mezi ministrem financí a zdravotnictví, politické kultuře obecně i mnoha dalších tématech. Podívejte se na záznam.

Pokračování

 

Přepis pořadu Události, komentáře -Spor o srpen 1968

Pátek, 07 Únor 2014 18:54

Hostem komentovaných událostí ČT24 byla ve čtvrtek 6. února 2014 předsedkyně mandátového a imunitního výboru PS PČR Miroslava Němcová.

Občanští demokraté navrhli odvolání Vojtěcha Filipa z funkce místopředsedy Sněmovny. A to kvůli jeho reakci na úmrtí komunistického funkcionáře Vasila Biľaka. Filip uvedl, že se dnešní doba na zvací dopis, který se stal formálním zdůvodněním invaze v roce 1968, dívá různými pohledy.

Přepis celého pořadu si můžete přečíst níže, video ke shlédnutí zde- "Spor o srpen 1968"

Martin VESELOVSKÝ, moderátor: Zemřel Vasil Biľak. V negativním slova smyslu ikona minulého režimu, normalizace a zejména srpna 1968. Jeden z pěti komunistických politiků, kteří se podepsali pod takzvaný zvací dopis stojící na počátku invaze pěti vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Tiskovou zprávu k tomuto úmrtí vydal i předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip, a právě ta se stala důvodem, proč ODS požaduje, aby byl odvolán z postu místopředsedy Poslanecké sněmovny. Začínají Události, komentáře. Dobrý večer. Tady je vyjádření předsedy ÚV KSČM a místopředsedy sněmovny Vojtěcha Filipa a také poslankyně za ODS Miroslavy Němcové

redaktor /citace - Vojtěch FILIP; předseda strany /KSČM//:"Co se týče historické role Vasila Biľaka, je třeba konstatovat, že není možné měnit historii a je bezesporu faktem, že byl jedním z iniciátorů pozvání sovětských vojsk. Dnešní doba se na zvací akt dívá různými pohledy."

Miroslava NĚMCOVÁ, předsedkyně mandátového a imunitního výboru PS PČR /ODS/:"Myslím, že člověk, který obhajuje okupaci, který říká, že dnešní doba se na zvací akt neboli okupaci naší země a její totální úpadek a zmar všech nadějí intelektuálních i hospodářských, staví takto, tak nemůže být místopředsedou demokratického parlamentu současné České republiky"

Pokračování

 

Videozáznam vystoupení M. Němcové v pořadu Události, komentáře k podpisu koaliční smlouvy

Čtvrtek, 09 Leden 2014 09:33

udalosti_komentare_ct_001ČT 1 a ČT24 pořad Události, komentáře - pondělí 6. ledna 2014 - 22 hodin - téma: Podpis koaliční smlouvy
Bohuslav Sobotka, Andrej Babiš a Pavel Bělobrádek podepsali koaliční smlouvu ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Definitivně tak potvrdili program a principy spolupráce budoucí vlády. Bude mít 17 členů včetně premiéra a dvou ministrů bez portfeje. Ve sněmovně se opře o 111 hlasů poslanců. Na tahu je teď prezident Miloš Zeman. Jsou strany připraveny na jeho možné výhrady k seznamu ministrů? Kdy bude mít Česko novou vládu? A jaká bude? Hosty speciálního vydání Událostí, komentářů budou místopředsedkyně ČSSD Alena Gajdůšková, předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek, poslanec Jan Bartošek /KDU-ČSL/, místopředsedkyně ODS, poslankyně Miroslava Němcová a předseda KSČM, místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip /KSČM/. Komentář připojí Bohumil Pečinka z Reflexu a Alexandr Mitrofanov z Práva.

Videozáznam zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/video/

 

Strana 1 z 4

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter