Rozhovory v TV

M. Němcová hostem pořadu ČT24 Interview

Neděle, 09 Listopad 2014 13:17

ikona_MNV pátečním Interview ČT 24 (7.11.2014) předsedkyně Mandátového a imunitního výboru Miroslava Němcová diskutovala s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou o aktuálním dění v Poslanecké sněmovně, sporech mezi ministrem financí a zdravotnictví, politické kultuře obecně i mnoha dalších tématech. Podívejte se na záznam.

Pokračování

 

Přepis pořadu Události, komentáře -Spor o srpen 1968

Pátek, 07 Únor 2014 18:54

Hostem komentovaných událostí ČT24 byla ve čtvrtek 6. února 2014 předsedkyně mandátového a imunitního výboru PS PČR Miroslava Němcová.

Občanští demokraté navrhli odvolání Vojtěcha Filipa z funkce místopředsedy Sněmovny. A to kvůli jeho reakci na úmrtí komunistického funkcionáře Vasila Biľaka. Filip uvedl, že se dnešní doba na zvací dopis, který se stal formálním zdůvodněním invaze v roce 1968, dívá různými pohledy.

Přepis celého pořadu si můžete přečíst níže, video ke shlédnutí zde- "Spor o srpen 1968"

Martin VESELOVSKÝ, moderátor: Zemřel Vasil Biľak. V negativním slova smyslu ikona minulého režimu, normalizace a zejména srpna 1968. Jeden z pěti komunistických politiků, kteří se podepsali pod takzvaný zvací dopis stojící na počátku invaze pěti vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Tiskovou zprávu k tomuto úmrtí vydal i předseda ÚV KSČM Vojtěch Filip, a právě ta se stala důvodem, proč ODS požaduje, aby byl odvolán z postu místopředsedy Poslanecké sněmovny. Začínají Události, komentáře. Dobrý večer. Tady je vyjádření předsedy ÚV KSČM a místopředsedy sněmovny Vojtěcha Filipa a také poslankyně za ODS Miroslavy Němcové

redaktor /citace - Vojtěch FILIP; předseda strany /KSČM//:"Co se týče historické role Vasila Biľaka, je třeba konstatovat, že není možné měnit historii a je bezesporu faktem, že byl jedním z iniciátorů pozvání sovětských vojsk. Dnešní doba se na zvací akt dívá různými pohledy."

Miroslava NĚMCOVÁ, předsedkyně mandátového a imunitního výboru PS PČR /ODS/:"Myslím, že člověk, který obhajuje okupaci, který říká, že dnešní doba se na zvací akt neboli okupaci naší země a její totální úpadek a zmar všech nadějí intelektuálních i hospodářských, staví takto, tak nemůže být místopředsedou demokratického parlamentu současné České republiky"

Pokračování

 

Videozáznam vystoupení M. Němcové v pořadu Události, komentáře k podpisu koaliční smlouvy

Čtvrtek, 09 Leden 2014 09:33

udalosti_komentare_ct_001ČT 1 a ČT24 pořad Události, komentáře - pondělí 6. ledna 2014 - 22 hodin - téma: Podpis koaliční smlouvy
Bohuslav Sobotka, Andrej Babiš a Pavel Bělobrádek podepsali koaliční smlouvu ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Definitivně tak potvrdili program a principy spolupráce budoucí vlády. Bude mít 17 členů včetně premiéra a dvou ministrů bez portfeje. Ve sněmovně se opře o 111 hlasů poslanců. Na tahu je teď prezident Miloš Zeman. Jsou strany připraveny na jeho možné výhrady k seznamu ministrů? Kdy bude mít Česko novou vládu? A jaká bude? Hosty speciálního vydání Událostí, komentářů budou místopředsedkyně ČSSD Alena Gajdůšková, předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek, poslanec Jan Bartošek /KDU-ČSL/, místopředsedkyně ODS, poslankyně Miroslava Němcová a předseda KSČM, místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip /KSČM/. Komentář připojí Bohumil Pečinka z Reflexu a Alexandr Mitrofanov z Práva.

Videozáznam zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/video/

 

Interview DD:Němcová: Éra kmotrů je za námi. Kandidátka ODS má kvalitu, jakou nepamatuji

Středa, 09 Říjen 2013 22:31

CT24MN_ikonaPŘEDVOLEBNÍ INTERVIEW - záznam a komentář k Interview s Danielou Drtinovou na ČT 24 - středa 9. 10.2013

Praha – Spojování s neprůhledným zákulisím a érou kmotrů je za námi, vzkazuje lídryně ODS v Praze Miroslava Němcová. V předvolebním Interview Daniely Drtinové zmínila třeba to, že současnou stranickou kandidátku má za nejkvalitnější za dobu svého působení ve sněmovně. Jádro podle ní tvoří osobnosti s velkým kreditem z komunální sféry či občanských povolání. A jak definuje svůj program? Realistický sled drobných systematických kroků, které je možné splnit - namísto slibů převratných dramatických změn. Video můžete zhlédnout v archivu ČT24.

Pokračování

 

Interview s předsedkyní Poslanecké sněmovny Miroslavou Němcovou

Středa, 17 Červenec 2013 09:07

ikona_MNMiroslava Němcová hostem pořadu Interview ČT 24 v úterý 16. července 2013 od 18.30. Přepis rozhovoru s moderátorem Danielem Takáčem čtěte níže.

Moderátor D. Takáč: "Petr Tluchoř, Marek Šnajdr, Ivan Fuksa nebudou stíháni pro korupci kvůli funkcím, které dostali po odchodu ze sněmovny. Rozhodl tak Nejvyšší soud. Měla by tedy teď dosavadní vládní koalice vládnout ještě dál, anebo korupce zůstane korupcí, i když se třeba schová za imunitu, poslaneckou imunitu? Nejenom o tom v Interview ČT24. V Interview s předsedkyní Poslanecké sněmovny Miroslavou Němcovou. Dobrý večer, paní předsedkyně."

Pokračování

 

Strana 2 z 5

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter