Rozhovory v TV

Předsedkyně Poslanecké sněmovny hostem pořadu Radiofórum

Sobota, 16 Duben 2011 18:43

radiozurnal_003Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová byla v pátek 15.4.2011 hostem diskuzního pořadu Radiofórum Českého rozhlasu Radiožurnál.

Moderátor (Veronika Sedláčková):

Na vnitrostranické úrovni dnes jednali koaliční partneři. ODS a Věci veřejné se shodly, že mají zájem pokračovat v načaté spolupráci. I když občanští demokraté jsou připraveni taky na to, že vyjednávání mezi současnými vládními stranami zkrachují. Na tento scénář se chystá i ČSSD. Jejich předseda Bohuslav Sobotka byl dnes u prezidenta Václava Klause. Jak řekl v poledních Ozvěnách dne, sociální demokraté jednoznačně upřednostňují před velkou koalicí předčasné volby.

Pokračování

 

Miroslava Němcová v pořadu ČT Události, komentáře

Čtvrtek, 14 Duben 2011 18:42

udalosti_komentare_ct_002Miroslava Němcová byla ve středu 13. dubna 2011 hostem komentovaných událostí ČT.

Moderátor:

Já teď ve vysílání Událostí, komentářů vítám předsedkyně Poslanecké sněmovny a místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová. Dobrý večer.


Miroslava Němcová, předsedkyně Poslanecké sněmovny a 1. místopředsedkyně ODS:

Dobrý večer.

Pokračování

 

Miroslava Němcová v pořadu ČRo 1 Radiofórum

Čtvrtek, 14 Duben 2011 18:07

radiozurnal_003Hostem diskuzního pořadu Českého rozhlasu Radiožurnál byla ve středu 13. dubna 2011 předsedkyně Poslanecké sněmovny a 1. místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová.

Moderátor (Veronika Sedláčková):

Neformální večeře dnes čeká zástupce koaličních stran. Sejdu se v Kramářově vile v nezvyklém obsazení K12. Místo 3 zástupců, vyšle každá str. 4. Politici se scházejí po tom, co se včera ODS a VV neshodli, kdo by měl řídit Ministerstvo vnitra. Premiér ale dosud neprosadil ani požadované odvolání ministrů Johna a Dobeše. Prezident V. Klaus odmítá přijmout i demisi V. Bárty před tím, než bude znát podrobnější plán dalšího fungování vlády. Co můžeme čekat od dnešního večerního jednání? Před vysíláním jsem se na to zeptala předsedkyně poslanecké sněmovny a místopředsedkyně ODS Miroslavy Němcové.

Pokračování

 

Přepis pořadu Události, komentáře k verdiktu Ústavního soudu

Středa, 16 Březen 2011 10:15

 Komentář moderátora pořadu: "Ústavní soud dnes rozhodl, že vládní koalice nepostupovala férově, když prosadila balíček sociálních škrtů v režimu tzv. legislativní nouze. ČSSD, která tento postup napadla, se ale může z verdiktu jen těžko radovat a těžko považovat za vítěze. I když jí dal soud za pravdu, nezrušil totiž celý soubor okamžitě, ale až s účinností od 1. ledna příštího roku. Koalice tak má celkem klidných téměř 10 měsíců na to, aby normu pohodlně prosadila ve standardním legislativním procesu." V pořadu České televize v pondělí 14. března aktuální situaci komentovala předsedkyně Sněmovny a 1. místopředsedkyně ODS M. Němcová společně s úřadujícím předsedou ČSSD B. Sobotkou. Přepis pořadu si přečtěte níže.

Pokračování

 

13. komnata Miroslavy Němcové

Neděle, 16 Leden 2011 00:00

13_komnata_MNV pátek 14. ledna 2011 uvedla Česká televize 13. komnatu Miroslavy Němcové. Televizní zpověď nejvýše postavené české političky se točí kolem její zkušenosti se zákeřnou nemocí. V roce 1988 onemocněla současná předsedkyně dolní komory parlamentu rakovinou. Rezignovala na svět kolem sebe a smířila se s tím, že zemře. Z apatie ji vysvobodila až sametová revoluce, která Miroslavě Němcové dala na nemoc a zoufalství zapomenout. Průvodkyní její 13. komnatou je redaktorka Markéta Dobiášová. Videozáznam pořadu můžete shlédnout na internetových stránkách České televize zde.

 

Pokračování

 

Strana 4 z 5

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter

bets10 mobil bahis