Rozhovory v TV

Přepis pořadu Události, komentáře k verdiktu Ústavního soudu

Středa, 16 Březen 2011 10:15

 Komentář moderátora pořadu: "Ústavní soud dnes rozhodl, že vládní koalice nepostupovala férově, když prosadila balíček sociálních škrtů v režimu tzv. legislativní nouze. ČSSD, která tento postup napadla, se ale může z verdiktu jen těžko radovat a těžko považovat za vítěze. I když jí dal soud za pravdu, nezrušil totiž celý soubor okamžitě, ale až s účinností od 1. ledna příštího roku. Koalice tak má celkem klidných téměř 10 měsíců na to, aby normu pohodlně prosadila ve standardním legislativním procesu." V pořadu České televize v pondělí 14. března aktuální situaci komentovala předsedkyně Sněmovny a 1. místopředsedkyně ODS M. Němcová společně s úřadujícím předsedou ČSSD B. Sobotkou. Přepis pořadu si přečtěte níže.

Pokračování

 

13. komnata Miroslavy Němcové

Neděle, 16 Leden 2011 00:00

13_komnata_MNV pátek 14. ledna 2011 uvedla Česká televize 13. komnatu Miroslavy Němcové. Televizní zpověď nejvýše postavené české političky se točí kolem její zkušenosti se zákeřnou nemocí. V roce 1988 onemocněla současná předsedkyně dolní komory parlamentu rakovinou. Rezignovala na svět kolem sebe a smířila se s tím, že zemře. Z apatie ji vysvobodila až sametová revoluce, která Miroslavě Němcové dala na nemoc a zoufalství zapomenout. Průvodkyní její 13. komnatou je redaktorka Markéta Dobiášová. Videozáznam pořadu můžete shlédnout na internetových stránkách České televize zde.

 

Pokračování

 

M. Němcová v pořadu Fakta B. Tachecí

Středa, 05 Leden 2011 15:47

Fakta_BT

V úterý 4. ledna 2011 přijala Miroslava Němcová, předsedkyně Poslanecké sněmovny, pozvání do diskusního pořadu TV Prima Fakta Barbory Tachecí. S moderátorkou hovořila nejen o průběhu novoročního oběda na Pražském hradě, ale i o fungování Poslanecké sněmovny  či o souběhu funkcí.

Stenozáznam pořadu si můžete přečíst uvnitř článku.

 

Pokračování

 

Strana 5 z 5

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter