Startuje tajný výlet

Před parlamentními volbami na jaře roku 2010 představila poslankyně Němcová svůj projekt s názvem Tajný výlet. Na svých stránkách tehdejší první místopředsedkyně sněmovny a volební lídr ODS na Vysočině Miroslava Němcová  popsala práci poslance a politika tak trochu jinak. "Rozhodla jsem se vytvořit netradiční seriál o Poslanecké sněmovně. Nemůže obsáhnout vše, co se tam odehrává. Měla jsem však jinou ambici. Pozvat touto cestou své spoluobčany do budov, kam se třeba osobně nedostanou.", uvádí svůj nápad M. Němcová a dodává: "Chci vám všem ukázat malebná zákoutí souboru historických budov, v nichž sněmovna sídlí a snad i v kostce připomenout, co se za těmito zdmi odehrává. Pojďte se mnou na tuto virtuální procházku, jste srdečně zváni." Chcete-li nakouknout pod pokličku politické kuchyně, vzhůru na Tajný výlet s Miroslavou Němcovou. Uvnitř článku najdete videovizitku „Jak se natáčel Tajný výlet“.

Tajný výlet

TAJNÝ VÝLET 9. DÍL- Od řečnického pultu k hlasování

Úterý, 18 Květen 2010 15:03

banner_nemcova_vylet.jpgPodtitul devátého dílu Tajného výletu odhaluje tajemství, které divák tuší za každým hlasováním v Poslanecké sněmovně. Chcete vidět, jak vypadají památkově chráněné poslanecké lavice zblízka? Proč se na stolek nevejde ani list A4?  Jak poslanci hlasují a které tlačítko musí zmáčknout, když chtějí být "pro" zákon?  K čemu používaj červený knoflík? Posuďte sami, zda je těžké se při hlasování splést.

Po shlédnutí devátého dílu Tajného výletu budete umět hlasovat jako poslanec i Vy!

Pokračování

 

TAJNÝ VÝLET 8. DÍL- Citáty za řečnickým pultem

Neděle, 16 Květen 2010 00:03

banner_nemcova_vylet.jpgKaždé slovo, které zazní v Poslanecké sněmovně je zaznamenáno nejen díky moderní technice,ale zejména díky pečlivosti stenografů. M. Němcová ráda pročítá stenografické záznamy z doby první republiky a říká " Možná byste se divili, jak ti tehdejší noblesní, prvorepublikoví pánové ve Sněmovně bouřili".

Které citáty má nejraději a proč si myslí, že: "Slušnost patří do politiky v jakékoli době", se dozvíte v osmém díle Tajného výletu.

Pokračování

 

TAJNÝ VÝLET 7. DÍL- Z galerie do jednacího sálu

Úterý, 11 Květen 2010 11:18

banner_nemcova_vylet.jpgPo sedmé nás Mirka Němcová ve svém Tajném výletu zavede do míst, kam se běžně návštěvník Sněmovny nedostane. Do jednacího sálu Poslanecké sněmovny smí vstoupit pouze poslankyně a poslanci, ministři, senátoři, prezident a speciálně pozvaní hosté. Prohlédněte si, kde sedí zástupci jednotlivých politických stran, kde je místo stenografů a která lavice slouží pro navrhovatele zákona. Dozvíte se také, jaká pravidla při jednání sněmovny musí poslanci dodržovat a proč místopředsedkyně Němcová říká: " Politika musí mít svá pravidla, která je třeba dodržovat a ctít".

Pokračování

 

TAJNÝ VÝLET 6. DÍL- Galerie pro hosty

Pátek, 07 Květen 2010 00:21

Galerie pro hosty je místo, z něhož můžete pozorovat dění ve Sněmovně. Bývá tu docela plno, zejména, když se očekává dramatické jednání. Z galerie na nás při jednání často shlíží také studenti, kteří přijíždějí na exkurze. Jsem ráda. Myslím si, že politika potřebuje nadhled, a to nejen z galerie pro hosty.

Pokračování

 

TAJNÝ VÝLET 5. DÍL- Kancelář 1. místopředsedkyně

Úterý, 04 Květen 2010 11:40

"Kdykoli se politika vymkne z kloubů, lidé píší,co si o tom myslí", říká místopředsedkyně Němcová za svým poslaneckým stolem a ukazuje přitom složku s e-mailovými zprávami. Často prý neví, jak reagovat, zejména, když se lidé svěřují s osobními problémy. V pátém díle Tajného výletu nás Miroslava Němcová pozvala přímo k sobě do kanceláře. Jak vypadá její pracovní stůl, u kterého vysedává i dlouho po půlnoci, se můžete podívat sami.

Pokračování

 

Strana 2 z 3

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter