Startuje tajný výlet

Před parlamentními volbami na jaře roku 2010 představila poslankyně Němcová svůj projekt s názvem Tajný výlet. Na svých stránkách tehdejší první místopředsedkyně sněmovny a volební lídr ODS na Vysočině Miroslava Němcová  popsala práci poslance a politika tak trochu jinak. "Rozhodla jsem se vytvořit netradiční seriál o Poslanecké sněmovně. Nemůže obsáhnout vše, co se tam odehrává. Měla jsem však jinou ambici. Pozvat touto cestou své spoluobčany do budov, kam se třeba osobně nedostanou.", uvádí svůj nápad M. Němcová a dodává: "Chci vám všem ukázat malebná zákoutí souboru historických budov, v nichž sněmovna sídlí a snad i v kostce připomenout, co se za těmito zdmi odehrává. Pojďte se mnou na tuto virtuální procházku, jste srdečně zváni." Chcete-li nakouknout pod pokličku politické kuchyně, vzhůru na Tajný výlet s Miroslavou Němcovou. Uvnitř článku najdete videovizitku „Jak se natáčel Tajný výlet“.

Tajný výlet

Tajný výlet - 4. díl -Čítárna a čestné schodiště

Čtvrtek, 29 Duben 2010 22:34

"Labyrint chodeb nesmí vytvářet labyrint zákonů", uzavírá Miroslava Němcová svůj 4 díl Tajného výletu po Poslanecké sněmovně. Tentokrát můžete nakouknout do netradiční čítárny, projít točitým schodištěm jako na zámku nebo se naopak pozastavit na rozlehlém schodišti čestném, kudy procházejí do Sněmovny vzácné návštěvy.

Video uvnitř článku.

Pokračování

 

TAJNÝ VÝLET 3. DÍL - Historie utváří naši současnost

Pondělí, 26 Duben 2010 14:09

Třetí díl Tajného výletu s Mirkou Němcovou nás zavede na slavnostní chodbu Poslanecké sněmovny, ve které jsou umístěny faksimile vzácných historických dokumentů o české státnosti. Chcete vidět Zlatou bulu sicilskou či zakládací listinu Karlovy univerzity starou 662 let? Zajímá Vás, jak vypadá Mnichovská dohoda, která ukončila dvacetiletou etapu budování samostatného Československého státu?
Chcetě vědět, u kterých listin se Miroslavě Němcové, jak sama říká, "rozbuší srdce"? Jaké jsou dokumenty, které vypadají, jako dva listy vytržené z bloku, ale které ukazují, jak geniální byli naši předkové? Odpovědi najdete ve třetím dílu Tajného výletu - video uvnitř článku.

Pokračování

 

TAJNÝ VÝLET 2.DÍL - Atrium a symboly

Pátek, 23 Duben 2010 14:17

Podívejte se do nitra Poslanecké sněmovny v druhém dílu seriálu tajný výlet. Český lev a moravská orlice v atriu sněmovny. Vydejte se s Miroslavou Němcovou za vstupní bránu parlamentního areálu! Druhý díl Tajného výletu  pro vás má další místa, která jen tak neuvidíte.

Pokračování

 

STARTUJE TAJNÝ VÝLET

Úterý, 20 Duben 2010 09:10

tajny_vylet_01.jpgDnešním dnem startuje na internetu Tajný výlet Miroslavy Němcové. Na svých stránkách první místopředsedkyně sněmovny a volební lídr ODS na Vysočině Miroslava Němcová  představuje práci poslance a politika tak trochu jinak. "Rozhodla jsem se vytvořit netradiční seriál o Poslanecké sněmovně. Nemůže popsat vše, co se tam odehrává. Měla jsem však jinou ambici. Pozvat touto cestou své spoluobčany do budov, kam se třeba osobně nedostanou.", uvádí svůj nápad M. Němcová a dodává: "Chci vám všem ukázat malebná zákoutí souboru historických budov, v nichž sněmovna sídlí a snad i v kostce připomenout, co se za těmito zdmi odehrává. Pojďte se mnou na tuto virtuální procházku, jste srdečně zváni." Chcete-li nakouknout pod pokličku politické kuchyně, vzhůru na Tajný výlet s Miroslavou Němcovou. Uvnitř článku najdete videovizitku „Jak se natáčel Tajný výlet“.

Pokračování

 

TAJNÝ VÝLET 1.DÍL - Sněmovní ulice

Pondělí, 19 Duben 2010 22:53

Podívejte se na první díl seriálu Tajný výlet s Miroslavou Němcovou.

Pokračování

 

Strana 3 z 3

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter