Startuje tajný výlet

Před parlamentními volbami na jaře roku 2010 představila poslankyně Němcová svůj projekt s názvem Tajný výlet. Na svých stránkách tehdejší první místopředsedkyně sněmovny a volební lídr ODS na Vysočině Miroslava Němcová  popsala práci poslance a politika tak trochu jinak. "Rozhodla jsem se vytvořit netradiční seriál o Poslanecké sněmovně. Nemůže obsáhnout vše, co se tam odehrává. Měla jsem však jinou ambici. Pozvat touto cestou své spoluobčany do budov, kam se třeba osobně nedostanou.", uvádí svůj nápad M. Němcová a dodává: "Chci vám všem ukázat malebná zákoutí souboru historických budov, v nichž sněmovna sídlí a snad i v kostce připomenout, co se za těmito zdmi odehrává. Pojďte se mnou na tuto virtuální procházku, jste srdečně zváni." Chcete-li nakouknout pod pokličku politické kuchyně, vzhůru na Tajný výlet s Miroslavou Němcovou. Uvnitř článku najdete videovizitku „Jak se natáčel Tajný výlet“.

TAJNÝ VÝLET 12. DÍL - Poslanecký klub ODS

banner_nemcova_vylet.jpg

Každá politická strana v Poslanecké sněmovně má k dispozici jednací místnost. Dvanáctý díl Tajného výletu nám představí zasedací sál poslaneckého klubu ODS. Zde se konají pravidelná zasedání klubu poslanců, zde se tvoří strategie pro sněmovní schůze. Chcete-li vidět, na kterém místě sedával Václav Klaus, v době, kdy byl předsedou ODS, nezapomeňte si pustit další díl Tajného výletu. 

V prostorách ODS jsme v paláci Smiřických. Ten patřil kdysi významnému šlechtickému rodu. V jedné z rohových točitých věží se v květnu roku 1618 sešli odbojní čeští šlechtici na tajné noční schůzce. Ráno, v bojové náladě vyrazili na Pražský hrad, tam se odehrála ona slavná defenestrace a zazněl tak jeden z pomyslných výstřelů, který zahájil třicetiletou válku.

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter