Startuje tajný výlet

Před parlamentními volbami na jaře roku 2010 představila poslankyně Němcová svůj projekt s názvem Tajný výlet. Na svých stránkách tehdejší první místopředsedkyně sněmovny a volební lídr ODS na Vysočině Miroslava Němcová  popsala práci poslance a politika tak trochu jinak. "Rozhodla jsem se vytvořit netradiční seriál o Poslanecké sněmovně. Nemůže obsáhnout vše, co se tam odehrává. Měla jsem však jinou ambici. Pozvat touto cestou své spoluobčany do budov, kam se třeba osobně nedostanou.", uvádí svůj nápad M. Němcová a dodává: "Chci vám všem ukázat malebná zákoutí souboru historických budov, v nichž sněmovna sídlí a snad i v kostce připomenout, co se za těmito zdmi odehrává. Pojďte se mnou na tuto virtuální procházku, jste srdečně zváni." Chcete-li nakouknout pod pokličku politické kuchyně, vzhůru na Tajný výlet s Miroslavou Němcovou. Uvnitř článku najdete videovizitku „Jak se natáčel Tajný výlet“.

TAJNÝ VÝLET 13. DÍL - Pomalost či rozvážnost

banner_nemcova_vylet.jpgČeská republika potřebuje zákony přijímané s rozvahou, zdůrazňuje M. Němcová ve třináctém díle Tajného výletu, který má podtitul "Pomalosti či rozvážnost". Platí i pro zákony české přísloví - dvakrát měř a jednou řež? Má Poslanecká sněmovna každý den přijmout nový zákon? Lze takto měřit její úspěšnost?

Na tyto i další otázky odpovídá Miroslava Němcová při svém dalším putování Poslaneckou sněmovnou a vyvrací také několik mýtů, kterým veřejnost ve vztahu k poslancům věří.

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter