Startuje tajný výlet

Před parlamentními volbami na jaře roku 2010 představila poslankyně Němcová svůj projekt s názvem Tajný výlet. Na svých stránkách tehdejší první místopředsedkyně sněmovny a volební lídr ODS na Vysočině Miroslava Němcová  popsala práci poslance a politika tak trochu jinak. "Rozhodla jsem se vytvořit netradiční seriál o Poslanecké sněmovně. Nemůže obsáhnout vše, co se tam odehrává. Měla jsem však jinou ambici. Pozvat touto cestou své spoluobčany do budov, kam se třeba osobně nedostanou.", uvádí svůj nápad M. Němcová a dodává: "Chci vám všem ukázat malebná zákoutí souboru historických budov, v nichž sněmovna sídlí a snad i v kostce připomenout, co se za těmito zdmi odehrává. Pojďte se mnou na tuto virtuální procházku, jste srdečně zváni." Chcete-li nakouknout pod pokličku politické kuchyně, vzhůru na Tajný výlet s Miroslavou Němcovou. Uvnitř článku najdete videovizitku „Jak se natáčel Tajný výlet“.

TAJNÝ VÝLET 14. DÍL - Budoucnost bez dluhů

Budobanner_nemcova_vylet.jpgucnost bez dluhů je podtitul závěrečného dílu Tajného výletu s M. Němcovou. Každoroční politickou rozbuškou v Poslanecké sněmovně je projednávání zákona o státním rozpočtu. Ve 14 díle se dozvíte, proč M. Němcová obhajuje náročné a mnohdy bouřlivé diskuse ve Sněmovně. O čem tedy má smysl se dohadovat? Co všechno bychom si mohli koupit za jeden státní dluh? A proč má smysl přít se i o tzv. nedopočitatelných zákonech, které vycházejí z našich morálních hodnot.

Zamysleme  se i nad množstvím zákonů a obtížností se v nich vyznat. Víte, kolik slov potřebovali lidé v minulosti k vytvoření pravidel soužití a kolik jich má dnes jen jedna směrnice evropské unie?

O tom všem mluví Miroslava Němcová v závěrečném díle Tajného výletu - prohlédněte si jej uvnitř článku.

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter