Tisková sdělení

Miroslava Němcová přijala předsedkyni Sejmu Polské republiky Ewu Kopacz s delegací

Čtvrtek, 23 Únor 2012 17:28

prijeti_predsedkyne_sejmu_polske_republiky_22022012_4Předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová ve středu 22. února přijala oficiální parlamentní delegaci Sejmu Polské republiky v čele s předsedkyní Ewou Kopacz.

V úvodu jednání předsedkyně Sejmu Polské republiky vyslovila soustrast s nedávným úmrtím bývalého prezidenta České republiky Václava Havla. „Odchod Václava Havla je velkou ztrátou nejen pro Českou republiku, ale i pro Evropu a celý svět. Polsko a Poláci v něm ztratili blízkého přítele,“ sdělila Ewa Kopacz.

Pokračování

 

Živnostníci a rodinné firmy - sůl české ekonomiky

Úterý, 21 Únor 2012 21:34

 

Oceneni_Sul_ceske_ekonomiky_21022012_5Předsedkyně Miroslava Němcová se v úterý 21. února V Poslanecké sněmovně setkala s drobnými živnostníky a zástupci rodinných firem. Při této příležitosti ocenila jejich přínos českému podnikatelskému prostředí.

Předsedkyně PS PČR M. Němcová ocenila ty, kteří svou prací udržují dobrou pověst českého řemesla, českého umu, pracovitých českých rukou, české podnikavosti a chytrých nápadů.  „Drobní živnostníci, řemeslníci, malé rodinné firmy, ti všichni jsou tou ‚nezbytnou solí‘ naší ekonomiky. Oni jsou ti skuteční V. I. P.,“ uvedla předsedkyně PS M. Němcová. „Dnešním setkáním, které je neformální připomínkou 18. února, dne českého řemesla, jsem ocenila  lidi nápadité, aktivní a tvůrčí,“ doplnila M. Němcová ke smyslu akce, která by se měla stát tradicí. Setkání se zúčastnili zástupci ze všech krajů, kteří obdrželi pamětní list a symbolicky také slánku z českého skla. Pro příští ročník by měli posílat nominace i samotní občané, podle svých zkušeností a spokojenosti. Reportáž České televize můžete zhlédnout zde.

Pokračování

 

Malé jubileum: Poslanecká sněmovna schválila tisící usnesení

Neděle, 05 Únor 2012 19:28

poslanecka_snemovna_001Poslanecká sněmovna schválila 2. 2. 2012 při dopoledním jednání své tisící usnesení v tomto volebním období. Stalo se tak u bodu 49 této schůze, kterým byla mezinárodní smlouva v  prvém čtení.

V minulém volebním období bylo za stejné časové období přijato pouze 617 usnesení, což je téměř o čtyři sta projednaných bodů méně.

 

 

Zpřístupnění léčebného konopí pro léčbu a výzkum

Čtvrtek, 02 Únor 2012 20:38

zpristupneni_lecebneho_konopi_pro_lecbu_a_vyzkum_02022012Poslanci navrhnou legislativní změny pro zpřístupnění konopí v České republice pro léčbu a výzkum

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR zařadí k projednání na své březnové schůzi návrh legislativních změn umožňujících zpřístupnění léčebného konopí pro léčbu a výzkum. Oznámila to dnes její předsedkyně Miroslava Němcová, která v srpnu tohoto roku vyslovila jednoznačnou podporu občanské iniciativě požadující zpřístupnění léčebného konopí v České republice a zaštítila spolu s premiérem Petrem Nečasem vznik expertní pracovní skupiny pro přípravu potřebných legislativních a organizačních změn.

Pokračování

 

Miroslava Němcová předala dekrety o udělení znaku, vlajky a povýšení obce

Čtvrtek, 26 Leden 2012 18:25Predani_dekretu_o_udeleni_znaku_vlajky_a_povyseni_obce_26012012_3Předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová ve čtvrtek 26. ledna 2012 slavnostně předala 55 zástupcům obcí dekrety o udělení znaku, vlajky a povýšení obce.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde

Jmenný seznam obcí, které převzaly dekret o udělení znaku a vlajky:

Pokračování

 

Strana 10 z 21

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter