Tisková sdělení

Malé jubileum: Poslanecká sněmovna schválila tisící usnesení

Neděle, 05 Únor 2012 19:28

poslanecka_snemovna_001Poslanecká sněmovna schválila 2. 2. 2012 při dopoledním jednání své tisící usnesení v tomto volebním období. Stalo se tak u bodu 49 této schůze, kterým byla mezinárodní smlouva v  prvém čtení.

V minulém volebním období bylo za stejné časové období přijato pouze 617 usnesení, což je téměř o čtyři sta projednaných bodů méně.

 

 

Zpřístupnění léčebného konopí pro léčbu a výzkum

Čtvrtek, 02 Únor 2012 20:38

zpristupneni_lecebneho_konopi_pro_lecbu_a_vyzkum_02022012Poslanci navrhnou legislativní změny pro zpřístupnění konopí v České republice pro léčbu a výzkum

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR zařadí k projednání na své březnové schůzi návrh legislativních změn umožňujících zpřístupnění léčebného konopí pro léčbu a výzkum. Oznámila to dnes její předsedkyně Miroslava Němcová, která v srpnu tohoto roku vyslovila jednoznačnou podporu občanské iniciativě požadující zpřístupnění léčebného konopí v České republice a zaštítila spolu s premiérem Petrem Nečasem vznik expertní pracovní skupiny pro přípravu potřebných legislativních a organizačních změn.

Pokračování

 

Miroslava Němcová předala dekrety o udělení znaku, vlajky a povýšení obce

Čtvrtek, 26 Leden 2012 18:25Predani_dekretu_o_udeleni_znaku_vlajky_a_povyseni_obce_26012012_3Předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová ve čtvrtek 26. ledna 2012 slavnostně předala 55 zástupcům obcí dekrety o udělení znaku, vlajky a povýšení obce.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde

Jmenný seznam obcí, které převzaly dekret o udělení znaku a vlajky:

Pokračování

 

Miroslava Němcová přijala předsedu Národní rady Slovenské republiky s delegací

Středa, 25 Leden 2012 19:35

prijeti_delegace_narodni_rady_slovenske_republiky_25012012_4Předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová ve středu 25. ledna přijala oficiální parlamentní delegaci Národní rady Slovenské republiky v čele s předsedou  parlamentu Pavolem Hrušovským.

Při jednání se politici věnovali především aktuálnímu dění v Evropské unii a eurozóně. Předseda slovenské Národní rady Pavel Hrušovský zdůraznil v této souvislosti důležitost a vliv národních parlamentů v EU.  „Bez souhlasu národních parlamentů nebude umět EU uvést do života jednotlivé kroky,“ uvedl.

Pokračování

 

Křest knihy Nickyho rodina – největší rodina na světě

Čtvrtek, 12 Leden 2012 19:24

krest_knihy_nickyho_rodina_12012012_2Nový vzdělávací projekt pro základní a střední školy v letech 2011 – 2012

Knihu „Nickyho rodina – největší rodina na světě“ pokřtila ve čtvrtek 12. ledna 2012 v Poslanecké sněmovně předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová. Autoři publikace Matej Mináč a Zdeněk Tulis jejím vydáním rozvíjejí interaktivní vzdělávací projekt Nickyho rodina do škol, nad nímž předsedkyně M. Němcová převzala záštitu loni v lednu při celosvětové premiéře filmu režiséra M. Mináče Nickyho rodina v Praze. Záštitu vzdělávacímu projektu udělili také ministři školství Josef Dobeš a tehdejší ministr kultury Jiří Besser.

Příběh záchrany 669 dětí sirem Nicholasem Wintonem pozitivně ovlivňuje svět i po 70 letech. Vzdělávací projekt navazuje na úspěšný dokumentární film s hranými rekonstrukcemi "Nickyho rodina" a také na předešlé Wintonovy filmy "Všichni moji blízcí" a "Síla lidskosti".

Pokračování

 

Strana 10 z 21

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter