Tisková sdělení

Tiskové prohlášení k situaci v Ústavu pro studium totalitních režimů

Středa, 26 Listopad 2014 11:24

miroslava-nemcovaM. Němcová, 25.11.2014: Ze složení Rady ÚSTR a současné vládní koalice je zjevné, že nemají zájem na důkladném vyrovnání s totalitní minulostí. Po nezákonném odvolání vedení Ústavu pro studium totalitních režimů, jak rozhodl soud první instance, pokračuje viditelná snaha o zabránění přístupu k archivům Státní bezpečnosti, včetně 32 miliónů stránek digitalizovaných archiválií.

Vedení ÚSTR a Archivu bezpečnostních složek nadále pokračuje ve snaze o nezákonný převod digitalizace z ÚSTR na Archiv bezpečnostních složek. Na základě politického zadání by tak byl zlikvidován důležitý funkční celek ústavu, digitalizace,  jehož produktivita již dnes poklesla na 10 %.

Vedení ÚSTR chce zneužít navýšení rozpočtu, které projednalo s ministrem financí Andrejem Babišem, aby se zbavilo kvalifikovaných dlouholetých zaměstnanců ÚSTR. Andrej Babiš si tak za 20 milionů korun kupuje loajalitu ABS.

Pokračování

 

M. Němcová pro LN: Prezident Zeman není schopen vykonávat svůj úřad

Úterý, 04 Listopad 2014 10:38

lidove_noviny_001M. Němcová 4.11.2014: Prezident Zeman není schopen vykonávat svůj úřad

Slovník spodiny, urážky, lži, manipulace a výmluvy. To vše bylo obsahem rozhovoru Miloše Zemana pro Český rozhlas, který se živě přenášel z lánského zámku. Ano, z míst spjatých s prvním prezidentem T. G. Masarykem  či s  Karlem Čapkem a dalšími Pátečníky.

Začnu u výmluv a manipulací. Z Číny měl prezident letět svým letadlem, to je bez debaty. Nesmysly o tom, že se mohl v letadle PPF déle vyspat nemohou zastřít hlavní příčinu. Prezidentské cesty se plánují  s mnohaměsíčním předstihem. Všichni věděli, na který den připadá státní svátek a s ním spojené povinnosti hlavy státu. Cesta měla být naplánována tak, aby se na tento den prezident mohl řádně připravit. Měla být proto dojednána v dřívějším termínu nebo až později, po státním svátku.  To by však prezident musel vytvořil ihned po nástupu do funkce skutečně profesionální tým v čele s kancléřem. Neustále a rád mluví o odbornících, ale jeho kancléř dělá ostudu za ostudou. Například  lži kolem účasti Vratislava Mynáře na zasedání NATO či nekonečná trapnost ohledně jeho bezpečnostní prověrky.

Pokračování

 

TZ:ODS je připravena podpořit mimořádné jednání Sněmovny k Ukrajině

Čtvrtek, 20 Únor 2014 18:17

ikona_Nemcova_lidrTisková zpráva - čtvrtek 20. února 2014

Občanská demokratická strana je připravená podpořit svolání mimořádného jednání Poslanecké sněmovny k situaci na Ukrajině. Ve čtvrtek k němu vyzvala Miroslava Němcová, předsedkyně mandátového a imunitního výboru Sněmovny. Připomněla, že právě ODS chtěla vývoj na Ukrajině projednat již na minulé schůzi Sněmovny.

Již 4. února jsme navrhli a prosadili, aby Sněmovna o situaci na Ukrajině jednala, protože jsme si byli jistí, že již tehdy si situace, která není vzdálená od našich hranic, vyžadovala seriózní debaty,“ připomíná Miroslava Němcová. „Bohužel, Sněmovna se rozhodla nepokračovat v projednávání tohoto bodu.“

„Mohla bych připomínat hesla hnutí ANO ´nejsme jako politici – makáme´ a ve chvíli, kdy měli v 11 večer pokračovat, tak šli raději domů a všichni do jednoho hlasovali pro ukončení schůze, i když jsem chtěla, abychom se k tématu vrátili například ve středu ráno po večerním hlasování o důvěře vládě. Mě to ale mrzí. Mrzí mě, že Sněmovna nedokončila tuto práci a nedala vládě žádné stanovisko. Proto také český ministr zahraničních věcí nemá při mezinárodních jednáních takovou sílu jako například ministr polský, protože nemá vyjasněný postoj Parlamentu a vládě toto musí chybět,“ zdůraznila Němcová.

Pokračování

 

Tiskové prohlášení k vnitřní situaci ČSSD

Pondělí, 28 Říjen 2013 14:12

foto_MN_lidr_ODS_ikona

Tiskové prohlášení Miroslavy Němcové k vnitřní situaci ČSSD ze dne 28. října 2013

ČSSD opakovaně usilovala o vypsání předčasných voleb, nese tedy přímou odpovědnost za to, co se po těchto volbách bude v České republice dít. Stejnou odpovědnost nese prezident republiky Miloš Zeman, který jmenoval vládu proti vůli sněmovny a jako hlava státu destabilizoval situaci v zemi. ČSSD v kampani obelhávala veřejnost opakovaným tvrzením o své jednotě a připravenosti vládnout. Nyní se ukázal pravý stav věcí. ČSSD je v rozvratu a země ohrožena dlouhodobou nestabilitou.

To bude mít dopad na hospodářské i politické poměry v zemi. ČSSD již podruhé v historii jako vítěz voleb není schopna vládnout a umožňuje další rozklad parlamentního systému posilováním vlivu prezidenta republiky. Proti tomu ODS opakovaně vystupovala. Vyzýváme ČSSD, aby neprodleně oznámila, jaký bude další postup ve vyjednávání o složení vlády i Poslanecké sněmovny. ODS je připravena z opozičních lavic hledat konstruktivní řešení povolební krize.

Pokračování

 

Lídryně ODS M. Němcová odstartovala volební kampaň také v Ústeckém kraji

Čtvrtek, 26 Září 2013 20:45

ikona_usti_nad_Labem_kampaTisková zpráva Regionálního sdružení ODS Ústeckého kraje, 26. září 2013, Ústí nad Labem

Miroslava Němcová: „Občané kladou důraz na to, aby jim strany v předčasných parlamentních volbách daly solidní nabídku. ODS není prázdnou marketinkovou schránkou, držíme se stále svých tezí. Nejsme bezchybní, ale máme natolik dobrý program, že stojí za to nám dát hlas. V Ústeckém kraji budou dominovat zejména témata v oblasti sociální, bezpečnosti, podpory podnikání a pracovních míst.“

Na tiskové konferenci ve čtvrtek 26. 9. 2013 v Ústí nad Labem  kandidáti Občanské demokratické strany do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v čele s lídrem Radimem Holečkem odstartovali volební kampaň a seznámili zástupce médií s volebním programem.  Tiskové konference se zúčastnila také místopředsedkyně a lídryně Občanské demokratické strany Miroslava Němcová.

Pokračování

 

Strana 2 z 21

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter