Tisková sdělení

Miroslava Němcová přijala předsedkyni Saeimy Lotyšské republiky

Neděle, 14 Říjen 2012 18:02

prijeti_lotysske_delegace_10102012_1Předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová přijala ve středu 10. října předsedkyni Saeimy Lotyšské republiky Solvitu Aboltinu s delegací

Mezi hlavními tématy společné diskuze byla parlamentní spolupráce, členství obou zemí v Evropské unii a jejich priority ohledně dlouhodobého financování z EU, lotyšské usilování o členství v OECD a bezpečnostní otázky.

Obě předsedkyně ve společném vystoupení pochválily vzájemné vztahy České a Lotyšské republiky, mezi nimi i výbornou parlamentní spolupráci

Pokračování

 

Miroslava Němcová přijme předsedkyni Saeimy Lotyšské republiky

Úterý, 09 Říjen 2012 18:01

ikona_MNPředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová přijme ve středu 10. října předsedkyni Saeimy Lotyšské republiky Solvitu Aboltinu s delegací

Přijetí  lotyšské parlamentní delegace navazuje na úspěšnou návštěvu předsedkyně PS PČR Miroslavy Němcové s delegací v Lotyšsku v dubnu loňského roku.

Na programu jednání budou témata, která se týkají spolupráce parlamentů, společné politiky Evropské unie, společné měny, bankovní unie a rozpočtu EU. Dále otázky energetické bezpečnosti a ochrany vzdušného prostoru pobaltských států českým stíhacím letectvem i možnosti spolupráce české a lotyšské vědy a výzkumu

Pokračování

 

Předsedkyně Sněmovny přijala předsedu Státního shromáždění Slovinské republiky

Pondělí, 01 Říjen 2012 17:28

prijeti_predsedy_statniho_shromazdeni_parlamentu_slovinske_republiky_01102012_1Předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová přijala v pondělí 1. října předsedu Státního shromáždění Parlamentu Slovinské republiky  J. E. pana Gregora Viranta s delegací

Mezi hlavními tématy společné diskuze bylo srovnání procedur jednání ve slovinském a českém parlamentu, rozdíly v podílu žen mezi politiky, zkušenosti s přímou volbou prezidenta a otázka, nakolik je zastupitelské demokracie úspěšná s ohledem na nároky na poslance ze strany veřejnosti.

V obecné debatě došlo zejména na výměnu praktických zkušeností s fungováním parlamentů jednotlivých zemí. Předsedkyně PS PČR Miroslava Němcová v následném tiskovém brífinku upozornila na jeden z výrazných rozdílů mezi Slovinskou a Českou republikou, kterým je odlišný podíl zastoupení žen mezi politiky:

Pokračování

 

Předsedkyně Sněmovny přijme předsedu Státního shromáždění Slovinské republiky

Středa, 26 Září 2012 18:17

poslanecka_snemovna_003Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová přijme v pondělí 1. října předsedu Státního shromáždění Slovinské republiky J. E. pana Gregora Viranta s delegací

Na programu jednání budou témata, která se týkají spolupráce parlamentů a jejich role ve stimulaci ekonomické spolupráce mezi zeměmi, pohled na současnou situaci  v Evropě a aktuální zkušenost obou zemí s řešením ekonomické a finanční krize. Předsedové budou hovořit rovněž  o možnostech spolupráce obou zemí v oblasti ekonomiky (výzkumu, vývoje) a kultury.

Součástí návštěvy předsedy Gregora Viranta  v České republice bude i jeho účast na  ekonomickém semináři Mezinárodní obchodní komory.

Pokračování

 

M. Němcová se zúčastní zahájení výstavy Královna Dagmar, česká princezna

Středa, 26 Září 2012 18:14

ikona_MNPředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová zahájí ve čtvrtek 27. září výstavu Královna Dagmar, česká princezna. Slavnostní akt se uskuteční v Ředitelské chodbě Národní knihovny ČR (Klementinum 190, Praha 1, 1. patro) v 15.30 hodin.

Výstava se koná v návaznosti na oficiální návštěvu české parlamentní delegace v Dánském království, která se uskutečnila letos v květnu.

Královna Dagmar se narodila jako Markéta Přemyslovna v roce 1186. Jejím otcem byl Přemysl Otakar I. V roce 1205 si vzala dánského krále Valdemara II. Vítězného a přijala jméno Dagmar. Dánové ji považují za krásnou, hodnou a spravedlivou panovnici, která se snažila zmírnit neradostný úděl svých poddaných. Výstava je připomínkou 800. výročí úmrtí této první známé české krajanky v Dánsku.

 

Strana 5 z 21

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter