Tisková sdělení

M. Němcová se zúčastní zahájení výstavy Královna Dagmar, česká princezna

Středa, 26 Září 2012 18:14

ikona_MNPředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová zahájí ve čtvrtek 27. září výstavu Královna Dagmar, česká princezna. Slavnostní akt se uskuteční v Ředitelské chodbě Národní knihovny ČR (Klementinum 190, Praha 1, 1. patro) v 15.30 hodin.

Výstava se koná v návaznosti na oficiální návštěvu české parlamentní delegace v Dánském království, která se uskutečnila letos v květnu.

Královna Dagmar se narodila jako Markéta Přemyslovna v roce 1186. Jejím otcem byl Přemysl Otakar I. V roce 1205 si vzala dánského krále Valdemara II. Vítězného a přijala jméno Dagmar. Dánové ji považují za krásnou, hodnou a spravedlivou panovnici, která se snažila zmírnit neradostný úděl svých poddaných. Výstava je připomínkou 800. výročí úmrtí této první známé české krajanky v Dánsku.

 

Předsedkyně PS M. Němcová přijala úspěšné české paralympioniky

Čtvrtek, 13 Září 2012 17:38

prijeti_ceske_delegace_z_paralympijskych_her_v_londyne_11092012_16Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Miroslava Němcová přijala v úterý 11. září skupinu úspěšných českých paralympioniků.

Slavnostní přijetí se uskutečnilo na vojenském letišti v pražských Kbelích, krátce po příletu výpravy. Čeští sportovci přivezli ze 14. letní paralympiády v Londýně celkem 11 medailí.

Zde si můžete prohlédnout fotogalerii

Pokračování

 

Přijetí úspěšné české delegace z paralympijských her v Londýně

Neděle, 09 Září 2012 18:09

ikona_MN
Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Miroslava Němcová přijme v úterý 11. září skupinu úspěšných českých paralympioniků. Slavnostní přijetí proběhne v 15:30 hodin na pražském letišti Kbely.

Český paralympijský tým má v současné době již deset cenných kovů:
cyklista Jiří Ježek – zlato (časovka), stříbro (stíhací závod)
atlet Radim Běleš – stříbro (hod kuželkou)
lukostřelec David Drahonínský – stříbro
cyklistka Tereza Diepoldová – stříbro (časovka)
atlet Rostislav Pohlmann – stříbro (hod diskem)
Leoš Lacina, Radek Procházka – stříbro (boccia)
cyklista Jiří Bouška – bronz (časovka)
atletka Eva Berná – bronz (vrh koulí)
plavec Jan Povýšil – bronz (50 m VZ)

Londýnské paralympijské hry skončíly 9. září.
Fototermín: po dobu celého slavnostního aktu 
Po skončení oficiální části akce možnost rozhovorů s účastníky.
 
 

Přijetí olympioničky Mileny Duchkové-Neveklovské

Středa, 05 Září 2012 06:56

Pijet_M._Duchkov-1Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Miroslava Němcová přijala v úterý 4. září olympioničku Milenu Duchkovou – Neveklovskou.

Legendární československá skokanka do vody se zapsala do světové historie skoků do vody především zlatou medailí z OH 1968 v Mexiku a stříbrnou medailí z OH 1972 v Mnichově. Během své skokanské kariéry se zúčastnila mnoha národních, evropských i světových soutěží. 

Milena Duchková – Neveklovská začala pracovat na své skokanské kariéře ve svých osmi letech (1960) a po velkých úspěších ji v ČSSR ukončila v roce 1977. Poté pracovala několik let jako trenérka skoků do vody v Kanadě. Svoji trenérskou činnost zde definitivně ukončila v roce 1983 a začala se věnovat zubařské profesi. Doposud je v kanadském Vancouveru uznávanou zubní lékařkou. V letošním roce oslavila šedesáté narozeniny.

Pokračování

 

Předsedkyně Němcová zahájila školní rok v Albrechticích na Jablonecku

Úterý, 04 Září 2012 06:02

ikona_zahjen_AlbrechticePředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová při příležitosti zahájení školního roku 2012/2013 v pondělí 3. září slavnostně přivítala prvňáčky v Základní škole v Albrechticích v Jizerských horách na Jablonecku.

S velkým potěšením jsem přijala pozvání starosty Albrechtic pana Jaroslava Zemana do zdejší malotřídní základní školy. Mám radost, že se mohu zúčastnit milého a tradičního ceremoniálu, kde prvňáčky vítají písničkami jejich starší spolužáci a představují nové žáčky pedagogům i ostatním rodičů. Přeji Vám všem, aby dnešní první školní den v albrechtické malotřídce byl branou do velkého světa poznání i mezi nové kamarády a aby vám vůně a atmosféra vaší školy vždycky připomínala domov a místo, kde jste se narodili,“ těmito slovy zahájila letošní školní rok předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR v Základní škole v Albrechticích v Jizerských horách

Rozhovor pro Jablonecký deník- "Malé školy v horách mají neobyčejné kouzlo" - čtěte zde.

Všem 28 školákům předala Miroslava Němcová pamětní listy, které jim budou připomínat letošní slavnostní zahájení školního roku v budově, která slaví 125 let od svého založení.

Pokračování

 

Strana 6 z 21

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter