Tisková sdělení

Tiskové sdělení předsedkyně M. Němcové k další žádosti policie o vydání D. Ratha

Středa, 18 Červenec 2012 19:51

tiskove_sdeleni_001Dnes 18. července v 11.50 hodin jsem obdržela žádost Policie ČR o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR s vydáním k trestnímu stíhání obviněného poslance MUDr. Davida Ratha pro pokračující trestný čin, zločin přijetí úplatku podle § 331 odst. 1 alinea 1, odst. 4 písm. b) tr. zákoníku.

Tuto žádost  jsem podle ustanovení jednacího řádu PSP (§ 12, odst. 2) předala předsedovi mandátového a imunitního výboru k projednání a podání zprávy s návrhem Sněmovně.

O takové žádosti nebo oznámení rozhodne Sněmovna na své první následující schůzi usnesením, které zašle příslušnému orgánu do pěti dnů od jeho přijetí.

 

Miroslava Němcová se setkala s účastníky XV. všesokolského sletu

Pondělí, 02 Červenec 2012 18:28

setkani_s_ucastniky_XV_vsesokolskeho_sletu_02072012_3Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Němcová se v pondělí 2. července setkala  s účastníky XV. všesokolského sletu.

Na pozvání předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslavy Němcové se v pondělí 2. července sešli v hlavním jednacím sále Poslanecké sněmovny účastníci XV. všesokolského sletu, jímž první červencový týden vyvrcholí oslavy 150. výročí založení Sokola. Setkání se zúčastnilo zhruba 200 sokolů, včetně zahraničních hostů. Fotogalerii si můžete prohlédnout zde

 

 

 

 

Tiskové sdělení předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslavy Němcové

Středa, 13 Červen 2012 19:16

ikona_MNDnes 13. června ve 12.58 hodin jsem obdržela žádost Policie ČR o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR s vydáním k trestnímu stíhání poslankyně JUDr. Vlasty Parkanové.

Tuto žádost  jsem podle ustanovení jednacího řádu PSP (§ 12, odst. 2) předala předsedovi mandátového a imunitního výboru k projednání a podání zprávy s návrhem Sněmovně.

O takové žádosti nebo oznámení rozhodne Sněmovna na své první následující schůzi usnesením, které zašle příslušnému orgánu do pěti dnů od jeho přijetí.

 

 

Předsedkyně PS PČR Miroslava Němcová navštívila Izrael

Čtvrtek, 07 Červen 2012 18:45

KNE4Předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová navštívila ve dnech 30. května – 1. června v čele oficiální parlamentní delegace Izrael. Návštěva české delegace se uskutečnila na pozvání izraelského parlamentu.

Předsedkyně Sněmovny M. Němcová zahájila návštěvu Izraele položením věnce u pomníku na památku padlých na nádvoří Knesetu. Poté se sešla k jednání s předsedou Knesetu Reuvenem Rivlinem. Tématem rozhovoru byla současná  úroveň vzájemných vztahů a možnosti další spolupráce. „Když přijedou hosté z České republiky, je to pro mě vždy srdeční záležitost. Spolupráce mezi našimi zeměmi je opravdu mimořádná,“ zhodnotil R. Rivlin. Předsedkyně M. Němcová připomněla společnou historii, kdy vedle sebe po staletí v jednom státě žili a vzájemně se ovlivňovali Židé a Češi. „ Ráda bych za všechny příklady jmenovala město Třebíč, kde žila početná židovská komunita. Nacisté desítky zdejších židovských rodin vyvraždili. Podařilo se nám sice po válce zrenovovat a zachovat unikátní architekturu tohoto místa, ale duch, který mu vtiskli zdejší židovští obyvatelé, tu  nenahraditelně chybí,“ konstatovala M. Němcová.

Pokračování

 

Předsedkyně PS se setkala s předsedou Národní rady Slovenské republiky

Pondělí, 04 Červen 2012 19:16

prijeti_predsedy_narodni_rady_slovenske_republiky_04062012_4Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Němcová přijala v pondělí 4. června delegaci slovenských poslanců vedenou předsedou Národní rady Slovenské republiky Pavolem Paškou.

Slovenští poslanci v čele se svým předsedou se již podle nepsané tradice vydali na první zahraniční návštěvu po volbách právě do České republiky. Obě strany se shodly na oboustranném zájmu na dalším prohlubování již nyní mimořádně dobrých vztahů,  rozšiřování spolupráce ve všech oblastech a vzájemné výměně zkušeností.

Fotogalerii si prohlédněte zde

 

 

Strana 7 z 21

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter