Tisková sdělení

Předsedkyně Němcová zahájila školní rok v Albrechticích na Jablonecku

Úterý, 04 Září 2012 06:02

ikona_zahjen_AlbrechticePředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová při příležitosti zahájení školního roku 2012/2013 v pondělí 3. září slavnostně přivítala prvňáčky v Základní škole v Albrechticích v Jizerských horách na Jablonecku.

S velkým potěšením jsem přijala pozvání starosty Albrechtic pana Jaroslava Zemana do zdejší malotřídní základní školy. Mám radost, že se mohu zúčastnit milého a tradičního ceremoniálu, kde prvňáčky vítají písničkami jejich starší spolužáci a představují nové žáčky pedagogům i ostatním rodičů. Přeji Vám všem, aby dnešní první školní den v albrechtické malotřídce byl branou do velkého světa poznání i mezi nové kamarády a aby vám vůně a atmosféra vaší školy vždycky připomínala domov a místo, kde jste se narodili,“ těmito slovy zahájila letošní školní rok předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR v Základní škole v Albrechticích v Jizerských horách

Rozhovor pro Jablonecký deník- "Malé školy v horách mají neobyčejné kouzlo" - čtěte zde.

Všem 28 školákům předala Miroslava Němcová pamětní listy, které jim budou připomínat letošní slavnostní zahájení školního roku v budově, která slaví 125 let od svého založení.

Pokračování

 

Tisková zpráva k úmrtí armádního generála Tomáše Sedláčka

Čtvrtek, 30 Srpen 2012 19:35

ikona_MNS hlubokou lítostí jsem přijala zprávu o úmrtí armádního generála Tomáše Sedláčka.

Pan generál je jedním z hrdinů, který za naši zemi bojoval ve 2. světové válce a v době totalitního komunistického režimu byl pro svou věrnost demokratickým zásadám první republiky trestán dlouhým vězením.

Hodnoty demokracie, svobody a individuální lidské odpovědnosti hájil vždy a za všech okolností.

Byl zásadově věrný  přísaze,  kterou dal svobodné vlasti.  Byl člověkem a vojákem,  který znal své povinnosti a vždy je důsledně plnil.

Měl vynikající paměť a  každé setkání s ním bylo zážitkem.

Pokračování

 

Tiskové sdělení předsedkyně M. Němcové k další žádosti policie o vydání D. Ratha

Středa, 18 Červenec 2012 19:51

tiskove_sdeleni_001Dnes 18. července v 11.50 hodin jsem obdržela žádost Policie ČR o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR s vydáním k trestnímu stíhání obviněného poslance MUDr. Davida Ratha pro pokračující trestný čin, zločin přijetí úplatku podle § 331 odst. 1 alinea 1, odst. 4 písm. b) tr. zákoníku.

Tuto žádost  jsem podle ustanovení jednacího řádu PSP (§ 12, odst. 2) předala předsedovi mandátového a imunitního výboru k projednání a podání zprávy s návrhem Sněmovně.

O takové žádosti nebo oznámení rozhodne Sněmovna na své první následující schůzi usnesením, které zašle příslušnému orgánu do pěti dnů od jeho přijetí.

 

Miroslava Němcová se setkala s účastníky XV. všesokolského sletu

Pondělí, 02 Červenec 2012 18:28

setkani_s_ucastniky_XV_vsesokolskeho_sletu_02072012_3Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Němcová se v pondělí 2. července setkala  s účastníky XV. všesokolského sletu.

Na pozvání předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslavy Němcové se v pondělí 2. července sešli v hlavním jednacím sále Poslanecké sněmovny účastníci XV. všesokolského sletu, jímž první červencový týden vyvrcholí oslavy 150. výročí založení Sokola. Setkání se zúčastnilo zhruba 200 sokolů, včetně zahraničních hostů. Fotogalerii si můžete prohlédnout zde

 

 

 

 

Tiskové sdělení předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslavy Němcové

Středa, 13 Červen 2012 19:16

ikona_MNDnes 13. června ve 12.58 hodin jsem obdržela žádost Policie ČR o vyslovení souhlasu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR s vydáním k trestnímu stíhání poslankyně JUDr. Vlasty Parkanové.

Tuto žádost  jsem podle ustanovení jednacího řádu PSP (§ 12, odst. 2) předala předsedovi mandátového a imunitního výboru k projednání a podání zprávy s návrhem Sněmovně.

O takové žádosti nebo oznámení rozhodne Sněmovna na své první následující schůzi usnesením, které zašle příslušnému orgánu do pěti dnů od jeho přijetí.

 

 

Strana 7 z 21

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter