Tisková sdělení

Předsedkyně PS PČR Miroslava Němcová navštívila Izrael

Čtvrtek, 07 Červen 2012 18:45

KNE4Předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová navštívila ve dnech 30. května – 1. června v čele oficiální parlamentní delegace Izrael. Návštěva české delegace se uskutečnila na pozvání izraelského parlamentu.

Předsedkyně Sněmovny M. Němcová zahájila návštěvu Izraele položením věnce u pomníku na památku padlých na nádvoří Knesetu. Poté se sešla k jednání s předsedou Knesetu Reuvenem Rivlinem. Tématem rozhovoru byla současná  úroveň vzájemných vztahů a možnosti další spolupráce. „Když přijedou hosté z České republiky, je to pro mě vždy srdeční záležitost. Spolupráce mezi našimi zeměmi je opravdu mimořádná,“ zhodnotil R. Rivlin. Předsedkyně M. Němcová připomněla společnou historii, kdy vedle sebe po staletí v jednom státě žili a vzájemně se ovlivňovali Židé a Češi. „ Ráda bych za všechny příklady jmenovala město Třebíč, kde žila početná židovská komunita. Nacisté desítky zdejších židovských rodin vyvraždili. Podařilo se nám sice po válce zrenovovat a zachovat unikátní architekturu tohoto místa, ale duch, který mu vtiskli zdejší židovští obyvatelé, tu  nenahraditelně chybí,“ konstatovala M. Němcová.

Pokračování

 

Předsedkyně PS se setkala s předsedou Národní rady Slovenské republiky

Pondělí, 04 Červen 2012 19:16

prijeti_predsedy_narodni_rady_slovenske_republiky_04062012_4Předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Němcová přijala v pondělí 4. června delegaci slovenských poslanců vedenou předsedou Národní rady Slovenské republiky Pavolem Paškou.

Slovenští poslanci v čele se svým předsedou se již podle nepsané tradice vydali na první zahraniční návštěvu po volbách právě do České republiky. Obě strany se shodly na oboustranném zájmu na dalším prohlubování již nyní mimořádně dobrých vztahů,  rozšiřování spolupráce ve všech oblastech a vzájemné výměně zkušeností.

Fotogalerii si prohlédněte zde

 

 

Předsedkyně PS PČR Miroslava Němcová navštívila Dánské království

Úterý, 29 Květen 2012 18:13

navsteva_danskeho_kralovstvi_26052012_5Předsedkyně PS PČR Miroslava Němcová navštívila ve dnech 25.-26. května v čele oficiální parlamentní delegace Dánské království. Společně s poslanci byla přijata u Jejího Veličenstva královny Margrethe II. a setkala se s vedením Parlamentu Dánského království. Oficiální návštěva se konala ve dnech, kdy si Dánsko festivalem připomínalo 800. výročí úmrtí významné osobnosti česko-dánských vztahů, královny Dagmar.

V rozhovoru Miroslavy Němcové s předsedou Parlamentu Dánského království Mogensem Lykketoftem si oba politici připomněli tradičně dobré vztahy mezi oběma zeměmi. „Je správné si uvědomit, co dobrého nás v minulosti spojovalo. V dnešní turbulentní době je příhodné se k tomu vrátit a budovat další pozitivní vazby,“ uvedla M. Němcová.

Pokračování

 

Tiskové prohlášení předsedkyně Němcové k vazbě poslance Ratha a zasedání Poslanecké sněmovny

Čtvrtek, 17 Květen 2012 13:23

poslanecka_snemovna_003Soudce okresního soudu v Ústí nad Labem dnes 16. května 2012 rozhodl o uvalení vazby na poslance Poslanecké sněmovny PČR Davida Ratha. V souvislosti s tímto rozhodnutím by mohla nastat bezprecedentní situace týkající se účasti vazebně stíhaného poslance na červnovém jednání zákonodárného sboru a také na jednání mandátového a imunitního výboru.

Pokračování

 

Tiskové prohlášení předsedkyně Poslanecké sněmovny k poslanci Davidu Rathovi

Úterý, 15 Květen 2012 17:25

poslanecka_snemovna_003

Na základě oznámení a žádosti Krajského státního zastupitelství v Ústí nad Labem jsem dne 14. května 2012 ve 23:00 hodin vyslovila souhlas s odevzdáním zadrženého poslance Parlamentu České republiky MUDr. Davida Ratha soudu.

Tento postup je v souladu s Ústavou České republiky (č. 27 odst. 5) a zákonem o Jednacím řádu Poslanecké sněmovny (§12).

Informaci o svém rozhodnutí jsem předala předsedovi mandátového a imunitního výboru. Výbor žádost projedná a podá zprávu s návrhem Sněmovně. O takové žádosti nebo oznámení rozhodne Sněmovna na své první následující schůzi usnesením, které zašle příslušnému orgánu do pěti dnů od jeho přijetí.

Miroslava Němcová, předsedkyně PS

Pokračování

 

Strana 8 z 21

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter