Tisková sdělení

Předsedkyně PS PČR Miroslava Němcová navštívila Dánské království

Úterý, 29 Květen 2012 18:13

navsteva_danskeho_kralovstvi_26052012_5Předsedkyně PS PČR Miroslava Němcová navštívila ve dnech 25.-26. května v čele oficiální parlamentní delegace Dánské království. Společně s poslanci byla přijata u Jejího Veličenstva královny Margrethe II. a setkala se s vedením Parlamentu Dánského království. Oficiální návštěva se konala ve dnech, kdy si Dánsko festivalem připomínalo 800. výročí úmrtí významné osobnosti česko-dánských vztahů, královny Dagmar.

V rozhovoru Miroslavy Němcové s předsedou Parlamentu Dánského království Mogensem Lykketoftem si oba politici připomněli tradičně dobré vztahy mezi oběma zeměmi. „Je správné si uvědomit, co dobrého nás v minulosti spojovalo. V dnešní turbulentní době je příhodné se k tomu vrátit a budovat další pozitivní vazby,“ uvedla M. Němcová.

Pokračování

 

Tiskové prohlášení předsedkyně Němcové k vazbě poslance Ratha a zasedání Poslanecké sněmovny

Čtvrtek, 17 Květen 2012 13:23

poslanecka_snemovna_003Soudce okresního soudu v Ústí nad Labem dnes 16. května 2012 rozhodl o uvalení vazby na poslance Poslanecké sněmovny PČR Davida Ratha. V souvislosti s tímto rozhodnutím by mohla nastat bezprecedentní situace týkající se účasti vazebně stíhaného poslance na červnovém jednání zákonodárného sboru a také na jednání mandátového a imunitního výboru.

Pokračování

 

Tiskové prohlášení předsedkyně Poslanecké sněmovny k poslanci Davidu Rathovi

Úterý, 15 Květen 2012 17:25

poslanecka_snemovna_003

Na základě oznámení a žádosti Krajského státního zastupitelství v Ústí nad Labem jsem dne 14. května 2012 ve 23:00 hodin vyslovila souhlas s odevzdáním zadrženého poslance Parlamentu České republiky MUDr. Davida Ratha soudu.

Tento postup je v souladu s Ústavou České republiky (č. 27 odst. 5) a zákonem o Jednacím řádu Poslanecké sněmovny (§12).

Informaci o svém rozhodnutí jsem předala předsedovi mandátového a imunitního výboru. Výbor žádost projedná a podá zprávu s návrhem Sněmovně. O takové žádosti nebo oznámení rozhodne Sněmovna na své první následující schůzi usnesením, které zašle příslušnému orgánu do pěti dnů od jeho přijetí.

Miroslava Němcová, předsedkyně PS

Pokračování

 

Apel na ochranu lidských práv J. Tymošenkové

Čtvrtek, 03 Květen 2012 07:36

ikona_MNPředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová vyzvala poslankyně PSP ČR ke společnému apelu na ochranu lidských práv vězněné Julije Tymošenkové


Předsedkyně M. Němcová vyzvala ve čtvrtek 3. května poslankyně PSP ČR, aby se připojily svým podpisem k dopisu adresovanému předsedovi Verkhovnej Rady Ukrajiny  Volodymyru Lytvynovi, ve kterém ho žádá, aby se zasadil o dodržování lidských práv a humánního zacházení s expremiérkou Ukrajiny Julijí Tymošenkovou.

„Vážený pane předsedo, obracíme se na Vás jako členky Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Jsme zneklidněny posledními zprávami o situaci, ve které se ocitla bývalá ukrajinská premiérka Julija Tymošenková. Tyto zprávy jsou provázeny pochybnostmi, zda v případě paní Tymošenkové jde o skutečné hledání spravedlnosti a nikoliv o likvidaci politického protivníka. Vážený pane předsedo, žádáme Vás, abyste své pravomoci využil ve prospěch dodržování lidských práv a humánního zacházení v případě vězenkyně-ženy, paní expremiérky Julije Tymošenkové,“ píše se v dopisu.

Pokračování

 

M. Němcová slavnostně předala dekrety o udělení znaku, vlajky a povýšení obce

Úterý, 17 Duben 2012 17:58

predani_obecnich_symbolu_17042012_5Předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová v úterý 17. dubna 2012 slavnostně předala 33 zástupcům obcí dekrety o udělení znaku, vlajky a povýšení obce.

Fotogalerii si můžete prohlédnout zde

Jmenný seznam obcí, které převzaly dekret o udělení znaku a vlajky:

Pokračování

 

Strana 8 z 21

ps_banner

ods_banner

ods_vysocina_banner

vysocina_banner

zdar_banner

vylet_banner

youtube

Twitter